Skocz do zawartości
endriu3005

Posocznica u morskiej ryby ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Kilka dni temu na oku rybki pojawila sie mała babelka powietrza, dzis oko jej wysadzilo i siedzi w skalach, troche czytalem o tym na necie i jezeli to POSOCZNICA to nalezy ja usmiercic i jak najszybciej wyciagnac z akwa, CZy mozecie mi cos doradzic czyu to moze byc Posocznica i co robic i czy jest grozna jak pisza bo ja nic nie wiem na ten temat w leczeniu ryb, zaraz zabieram sie za lapanie jej i dodam tez fotke bo nie potrafie jej tak zrobic, Prosze o szybka odpowieedz i wasza pomoc dzieki

post-25309-0-38614500-1443777486_thumb.jpg

post-25309-0-52566100-1443777487_thumb.jpg

post-25309-0-61406700-1443777488_thumb.jpg

post-25309-0-89328800-1443777489_thumb.jpg

post-25309-0-30745400-1443777491_thumb.jpg

post-25309-0-61508000-1443777492_thumb.jpg

post-25309-0-05410100-1443777494_thumb.jpg

post-25309-0-19276100-1443777495_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posocznica to na pewno nie jest poczytaj o objawach posocznicy u ryb, niestety nie wiem co jej dolega ja mialem podobny przypadek w słodkowodnym ryba wyzdrowiała ale nie pamiętam czy leczyłem jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posocznica to na pewno nie jest poczytaj o objawach posocznicy u ryb, niestety nie wiem co jej dolega ja mialem podobny przypadek w słodkowodnym ryba wyzdrowiała ale nie pamiętam czy leczyłem jakoś

dzieki bardzo

takie cos znalazlem na stronie objawy chorobowe u ryb, i sugerowalem sie tym jak u mnie wysadzenie oka, tylko zas reszta jest ok, i nie wiem do czego do przyczepic i co to moze byc, jedynie co wiem to to ze przed wysadzeniem oka byla krystaliczna mala banka powietrza( na to wygladalo) wielkosci 1/3 oka na skraju oka, w tedy jeszcze plywala normalnie, teraz chowa sie pod skala tak jak by jej swiatlo przeszkadzalo. Ale zobaczymy jak mowisz poczekam i zobzcymy

brak apetytu, zblednięcie kolorów, nastroszenie łusek, zaczerwienienie odbytu, deformacja szkieletu, zblednięcie skrzeli, pływanie przy powierzchni, wysadzenie oka, wrzody, odchody cienkie śluzowate, punktowe przekrwienia - POSOCZNICA

t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to oko to może być ospa, czasem orzęsek wychodzi przez oko. Jak wyjdzie to opuchlizna może zniknąć lub oko może wypaść. ryba może żyć bez niego.

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być tez pasożyt, wtedy to się leczy kąpielą w słodkiej wodzie, zwyke po ok. minucie pasożyt wymięka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być tez pasożyt, wtedy to się leczy kąpielą w słodkiej wodzie, zwyke po ok. minucie pasożyt wymięka.

dzieki, tylko jak moge teraz sprawdzic czy to ospa czy pasozyt ?

moja wiedza na ten temat jest b mala ale wydaje mi sie ze bardziej na ospe to zapodaje, bo ta babelka powietrza mnie dziwi, jak napisal thomas ze wychodzi okiem i tak na to zapodaje, ale nie mowie ze nie pasozyt, nic nie bede robil kilka dni i zobacze i napisze,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzęsek max kilka dni potrzebuje na uwolnienie więc jeśli to potrwa dłużej to znaczy że to nie ospa


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopoko, dzisiaj troche wiecej wypchane oko jezeli dzisiaj bedzie ten ostatni dzien i sie uwolni to mysle ze nie straci oczka, bo do jutra jezeli bedzie nadal wypychac to moze byc problem, dzisiaj widac ze bardziej jej to przeszkadza bo plywa caly czas pod falownikiem i nie chowa sie juz pod skala, mam nadzieje ze wychodzi i bedzie dobrze, szkoda mi jej bo widac ze ja to meczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udalo sie dzis rano, oko wrocilo na miejsce i juz nie widac sladu prawie, udalo sie i przeszllo samo bez mojej pomocy. DZieki bardzo za wasze podpowiedzi i pozdrawiam. Temat juz mozna zamknac. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.