Skocz do zawartości
guzalki

Jaki falownik rw 4 czy rw 8

Rekomendowane odpowiedzi

8 zrobi Ci sajgon 4 bierz :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60x60x50 i jestem zadowolony z rw4 chociaz planuje dokupic druga, ale przylaczam sie do wypowiedzi powyzej, rw8 zrobi ci mlynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw4 bedzie wystarczajaca chyba ze zamierzasz powiekszyc akwa to rw8 ale trzeba dokupic inny zasilacz bodajrze na 12 :) ale jezeli nie masz jeszcze w planch niedalekiej przyszlosci powiekszyc akwa, to jak najbardziej 4 i to jak dasz na pelna moc to zapewne tez sajgon zrobi :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wp-10 ( stara wersja rw 4 ) w akwarium 60x50x40 i wg. mnie jest za słaba .Teraz kupiłbym rw-8 i najwyzej skręcił na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium o wymiarach 76x45x45 i rw8 chodzi u mnie na 2 w skali od 1-8 i jest ok. Dużo zależy również od samego ustawienia skał i obsady ale wydaje mi się że na Twój zbiornik rw 4 będzie w sam raz. Rw 4 widziałem w zbiorniku 250 litrów i też falownik dawał sobie radę chociaż pewnie był ustawiony na maksa. Mógłbyś pokusić się na rw 8 ale nie wiem czy miało by to sens, bo co ustawiałbyś falownik na jedynkę? Chyba że planujesz w niedalekiej przyszłości zmienić akwarium na większe.

Jeszcze jedna sprawa u mnie falownik rw8 jest ustawiony na tryb pracy w1 i jak próbuję pobawić się innymi trybami, programami to okazuje się być za silny i robi mi sajgon w akwarium. Więc chociażby jeszcze z tego względu lepsze dla Ciebie było by rw4 bo nie będziesz miał ograniczeń w używaniu różnych trybów pracy tego falownika tak jak ja to mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak włączę rw-8 na tryb ciągły na mocy 3 to robi się sztorm w akwarium. Idealnie jest na 1-2, więc na pewno do Twojego zbiornika starczy rw-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówcy - rw8 szarpie miękasy jak Reksio koste

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa 80x35x40 i chodzą dwie rw8 na przemian na 6 biegu + do tego tunze 2500l/h obiegowa 2500l/h kup rw8 i ustawisz na 2 lub 3


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje ze mozesz rw8 wsadzic i zmniejszyc sile.Ustawisz tryb falowania i dobierzesz odpowiednia moc. W moim 100x70x50 chodza dwie rw8 i sa na przed ostatnich biegach.Zawsze mozesz skierowac falownik bardziej w gore zeby piachu nie wzruszal,maja dosc szeroki kat dmuchania.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie do jakich akwariumow jest rw 4 do kostki aquaela ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jestem w kropce bo opińie są różne,uściślę akwarium Lps i miękkie kiedyś może sps.

I od tego trzeba było zacząć, miękkasy i lps nie lubią mocnej cyrkulacji, nie mają szans w pełni się rozwinąć i wypuścić polipow

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła w baniaczku będą śmigać 2 rw 4 plus obiegówka ( pojedynczy locline ). Obieg na jebao dc 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak nie lepiej 1rw 4 a obieg z 2 strony wtedy masz mniej gratow w akwarium :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a do akwarium 100x50x55h jakie byście polecili rw?

planowałem 2x rw8 ale może jednak za duże?

początkowo zdecydowanie zoa rico i może lps

z góry dziękuje za odp.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jedną RW8 i jedną RW4.

Jak będziesz chciał włączyć wave w trybie sinusoidy to 2 x RW8 będą za mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwe że baniak 100x50x55h da rade pociągnąć jedną rw-8 i obiegówka aquabee 2000/1?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rw-8 w dokładnie tym samym zbiorniku i jest za silna, skręcona na praktycznie minimum bo miękasy mi wyrywało za skał...

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Również planuję kupić RW 8 do baniaka 200l 100x40x50. Obecnie mam 2x 2500 i obieg Dc3000 ale trochę za słabo kręci( obsada mieszana ale pozostaną tylko LPS, SPS, ZOA)

Docelowo chcę pozostawić obieg i RW . Czy po skręceniu przepływu można włączyć wszystkie tryby pracy? Czy jest to możliwe tylko przy pełnej wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.