Skocz do zawartości
krystianf

krewetka kuekenthali vs krewetka czyszcząca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy duża krewetka czyszcząca może załatwić 2 młode kuekenthali, bo wczoraj zakupiłem i dziś nie ma po nich śladu wcześniejsza też znikła mi jedna bez śladu miałem ja jakieś 3 miesiące. Ryby wykluczam mam tylko 2 błazny i garbika, dodam ze akwa to tylko 60l.

Edytowane przez krystianf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym litrażu miałem taki sam zestaw. Krewetka czyszcząca nie była zainteresowana. Poszperaj nocą, one są dość płochliwe i nieźle się chowają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię własnie podmianę szukałem pod skałami i echo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację w mojej "setce" wpuściłem wundermani a pływała już wcześniej czyszcząca efekt po dwóch dniach czyszcząca na moich oczach zaatakowała wundermani i zrobiła sobie z niej kolację.......


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mnie upewniłeś w moich przypuszczeniach, muszę chyba znaleźć inny sposób na aiptisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze moze mi czyszczaca zalatiwla wurdemanii dosc spora... a niedawno kupilem dwie kukenthali i moja bokserka zrobila sobie z nich uczte jedna na obiad druga na sniadanie ale i tak jej bie wywale bo boksera jest u mnie dlugo i jest piekna


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną Kuekenthali, kupiona bodajże na początku września - widziałem ją w sumie 2-3 razy. Moim zdaniem Twoje też są pochowane.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam jedną Kuekenthali, kupiona bodajże na początku września - widziałem ją w sumie 2-3 razy. Moim zdaniem Twoje też są pochowane.

moją widuje może raz na tydzień ... ostatnio pływała sobie wylinka - więc wiem że jeszcze żyje - też 60L :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mam czyszczaca od początku i mi jej szkoda, ciekawe jak bym ją dał komuś na przechowanie na parę tygodni aż te urosna czy to by coś dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tymi krewetkami ale jak wpuściłem do siebie wurdemanni to żyła do czasu aż przestała być 2 razy większa od czyszczącej. Potem czyszcząca ją zabiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dwie wurdemanni zostały zabite albo przez amboinensis albo przez debeliusy.

Myślę że załatwiły je podczas wylinki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wpuszczeniu widziałem wurdemanni ze 2 dni poukrywane po kątach, potem czyszczące już im nie odpuściły i zrobiły sobie ucztowanie.

Edytowane przez TomMen (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wszystko jasne w temacie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krewetki trzeba karmić dobrym pokarmem to znaczy pokarmem bogatym w kwasy tłuszczowe, białko, witaminy. Artemia i lasonogi nie wystarczą... Artemia to generalnie jest syf i wcale nie powinno się nią karmic krewetek bo po artemii czasem zdychają... Jeśli się ich nie karmi odpowiednim pokarmem to głodują. Jak głodują to będą się zjadały. Nie ma tutaj znaczenia to czy się ma krewetki czyszczące razem z innymi czy ten sam gatunek krewetek. Krewetki wcale nie są dziwne. Dokładnie ta sama zasada dotyczy ludzi. Ludzie luż wiele razy w historii zjadali innych ludzi z głodu.

Pierwszą oznaką tego że krewetki głodują jest zatrzymanie procesu rozmnażania się. Jeśli krewetki nie noszą larw na pleopodach a z wodą w akwarium jest wszystko ok to znaczy że głodują. Jeśli nie zaczniemy ich karmić to mogą albo zeżreć nam niektóre korale albo zabiorą się za inne potencjalne źródła pokarmu w tym za siebie...

Sam trzymam w zbiornikach duże ilości krewetek. Krewetki nie rosną równo i często jest tak że w jednym zbiorniku sa takie które mają 3 cm z takimi które mają 5 mm. Wszystko jest ok dopóki dostają żarcie. Masakra się zaczyna jak zaczną głodować. Co więcej nie wystarczy ich mocno karmić czymkolwiek. Jeśli pokarm jest zbyt ubogi i brakuje im jakiegoś składnika to też się żrą. Nie potrafię na przykład obejść się bez mieszanki owoców morza...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.