Skocz do zawartości
JayJay

zrobic czy zamowic lampe led

Rekomendowane odpowiedzi

fajna lampeczka :) ja jednak budowac nie bede szkoda moich nerwow i pieniedzy chyba zostane przy chinolach nawet jak sie zepsuja po roku czy 2 to warto z tego co widze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą lampy budowanej jest to że zastosujesz radiator dopasowany do wielkości baniaka, rozmieścisz diody

tak jak ci pasuje, zastosujesz takie diody jakie chcesz i sterowanie. Wymiana czegokolwiek w lampie diy jest bardzo proste. Sam budowałem swoją własną lampę i jestem z niej w pełni zadowolony. Poczekaj trochę to zapewne odezwie się ktoś kto zaproponuje ci budowę lampy.

Jeszcze uzupełnienie dla silvy

deiver 180 zł a można jeszcze taniej

zasilacz 14,6A 145zł

arduino 30zł

zegar 15zł

wyświetlacz 20zł

razem 390 zł.

ceny z alledrogo, a od chińczyka jeszcze taniej.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie takiego chinola nad 112 i jak na razie jest bez większych zarzutów jak na tą cenę (trochę głośne wentylatory w ciągu dnia ale idzie się przyzwyczaić a poza tym w nocy one nie pracują) ale testuje go dopiero 3 miesiące. Co ciekawe jak go sprowadzałem to dotarł do mnie w ciągu 4 dni z Niemiec za pośrednictwem DHL.

http://www.ebay.com/...sd=262091121217


f8134840a5a9d38f38c60aedf64f5605u1108a972.png?upd=20151202203736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinki widzisz takie konkrety lubie :) fajnie jak by ktos chcial zlozyc . masz racje napewno lepiej rozlozyc samemu diody i kolory a chce miec dobrze doswietlony zbiornik moze ktos sie odezwie a ajk nie sprobuje sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pinki ... i radiator ponad 100 ? :) no i ledy + obudowa i wiatraki

"pierdoły" to są kabelki złączki cyna .. jak się to policzy wszystko do kupy - to wychodzi mniej więcej tyle co chinka , dolicz jeszcze czas i kilka (niechcący) spalonych części

jak mówiłem bez problemu opłaca się zrobić słabszą - np. 3 kanały tak około 50-60W na epiledach

mniej więcej cenowo wychodzi : zasilacz 40 , ledy 50 radiator 25 .. drivery 25 ... sterowanie (+ koszty wysyłki) obudowa ze spienionego PCV (jak u mnie) też 20parę - za podobnej mocy firmówkę trzeba dać lekko tysiaka (a chińczyki małych nie robią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje uczciwie że o radiatorze i chłodzeniu zapomniałem a to +100 parę złociszy :)


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no :p to już mamy 500zł i to bez ledów :) i obudowy czyli ... cena chinki podobna

fakt faktem - jak sam zrobię to i sam naprawię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz budować 200w na diodach cree to sam koszt 3w diód to 720zł, na epistar to koszt 260zł

Do tego dojdą inne drobne pierdoły elektroniczne około 400zł. Pytanie czy warto to zależy co chcesz osiągnąć.

no jednak cree troszkę taniej,lepiej na diodach 5 watowych u nas po 12 zł sztuka więc wyjdzie 480 zł za 200 watt,z chin połowę taniej czyli 240 zł

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy cos od siebie dozuci a ja dalej w proszku :p licze max 1000 zl w takim razie czy to bedzie chinczyk czy diy jak nikt nie bedzie chcial zrobic badz pomoc to zamowie chinczyka 200 watt i bedzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, gotowe rozwiązania będziesz kupował ? płacił za markę i nazwę ? Zamów sobie

u forumowych speców lampę z diodami:

Na ali cree juz od 1$ dolara chodza free shipping air mail masz je w tydziien czasu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będziesz mógł sobie dumnie w stopce wpisać "Lampa CREE by XXXXX" oczywiście czcionką, co najmniej 14 i boldem różowym

Zgodnie z teorią obowiązującą na forum, po takim wpisie w zbiorniku musi wszystko rosnąć a parametry stać

na idealnych wartościach.

Chcesz mieć chłam, tylko do podpisu w stopce, zamów takie diody, chcesz być zadowolony z efektów, zamów razora

i dopal 2x t5.

Chyba że masz zaufanie do kogoś i wiesz że jest naprawdę dobrym elektronikiem, wtedy zamów u niego. Ale na diodach

z porządnego sklepu, sterownikiem z wieloma krokami - dającym efekt płynnego ściemniania, no i obudową wykonaną

na odpowiednim poziomie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dale ... problem w tym że razor 160W kosztuje 2x tyle czym kolega dysponuje :( .. i jeszcze t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie chce t5 :) skupiamy sie na samych ledach . wiesz jezeli bedzie potrzeba to stanie albo razor albo zetlight bardzo mi sie podoba. ale skupiam sie na cieciu kosztow bo jezeli chinol ma mi posluzyc 2 lata za polowe ceny to zdecydowanie wole chinczyka :)

zanim podejme decyzje minie jeszcze z miesiac :) ale jest to dosc trudne a nie chce miec czegos co nie spelni oczekiwan . czy taki razor doswietli spokojnie i da odpowiednio swiatla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem - jeśli robisz coś "po taniości" możesz w niedalekiej przyszłości płacić dwa razy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze tutuaj zeby takich bledow nie robic :) nie dlugo bede zamawial szklo i wtedy tez bede pyta i o szklo i sumpa konkretnie ale to juz w moim temacie :) tutaj skupiam sie na lampie widzisz dale mam faworyta zetlight 6600 . z doswiadczenia wiem ze nie awsze po taniosci znaczy gorzej ale zazwyczaj tak . czesto przeplacamy ogromne sumy za nazwy . jezeli bede naprzyklad wiedzial ze razor czy zetlight dadza sobie rade i sa duzo lepsze niz chinczyki wezme taka tak jak pisalem :) dosc dlugi temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.