Skocz do zawartości
Pit

Ciekawy pomysł na oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja własnie wysyłam takie do Swira. Dają tak że szok :D 9W na 5 litrową piko rafkę z modliszką jak znalazł :D a 6500k to juz coś :D Tu masz linka http://aqua-reef.pl/viewtopic.php?p=116&sid=8ce2e6477b07f85af0a9e2c654dd862c#116

są juz 5 i 10w POZDOR


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem że LEDY-to przyszłość :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec stalo sie.... pierwsza lampa na LED-y jest dostepna na rynku... Przy czym slowo dostepna powinno byc pisane w cudzyslowiu ze wzgledu na cene :D Nie chce myslec ile to w Europie bedzie kosztowoalo :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda. trzeba jeszce poczekać na ledy które osiagną 90% sprawności :D To fakt NARAZIE są drogie Ale przypomnij sobie ile na początku lat 90 kosztowały żarówki energooszczędne. :D Poniżej 100zł nie schodziły. Jeszce 3-5 lat i będziesz miał LEDY :D Napewno zaleta jest zuzycie prądu i NIEZUŻYWALNOŚI!!!!!!! Czyli nie trzeba ich wymieniać ro rok jak świetlówki czy HQI

Czyli zobacz ile można zaoszczędzić!!!!!!!!!!!!

10lat - 10 żarników HQI: Cena z czterema zerami :D

JUż masz oszczędność

a tu masz jeszce cytat kolesia:

"Generalnie istnieje mapa, która przewiduje 150 lumenów na jeden wat do roku 2012 - mówi Nadarajah Narendra, dyrektor do spraw badań ciała stałego w Radzie Badań nad Oświetleniem, w Instytucie Politechniki Rensselaer w Troy, NY.:

Czyli 10W i 1500lm !!!!!!!!!!!!!! Czyli tyle co dobra T5 24W!!!!!!!!!!!!

POZDRO!


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Jescze trzeba to zobaczyc na własne oczy zanim sie kupi.

Ciekawe czy beda refleksy z takich lamp ?

Juz są :D Jak kupisz takie które skupiają światło do 20-30 stopni to są. Te dla Swira mają 120 stopni i mniej refleksów :D

A TEN TEST JA KIEDYŚ ROBIŁEM :D:D:D http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=46428#46428

Ale powiem wam że ta jedna 3 watowa jest mocniejsza niż te 12 razem wziętych.

Jutro wam pokażę na tym samym akwarium POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki - na allegro sprzedają beleczki po 6 i 12 led ale moc podana nie w watach a kandelach - jak to się cholera ma do siebie bo zastanawiam się, czy nie lepiej do mojej modliszkowej piko dać 2x12 led biała/niebieska zamiast powercompactu 50/50 18w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm te lampki z linka piekna rzecz, ale ceny :D:con


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BeRsErK :

A ja trochę z innej beczki - na allegro sprzedają beleczki po 6 i 12 led ale moc podana nie w watach a kandelach - jak to się cholera ma do siebie bo zastanawiam się, czy nie lepiej do mojej modliszkowej piko dać 2x12 led biała/niebieska zamiast powercompactu 50/50 18w

Tymi sobie nie zawracaj głowy. Powaga jak już to te http://www.allegro.pl/item125077156_biale_diody_led_o_mocy_5w_1500ma_new_.html


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeRsErK - compact bedzie niestety póki co najlepszy jesli idzie o stosunek ilość światła/cena.

Wprawdzie pojawiły sie ostatnio halogeny o zimnych barwach ale nie widziałęm zimniejszych niż 6500K

Candela do lumena ma sie jak "jasny" do "białego". Dioda mająca 10 mCd o szerszym strumieniu ze założoną soczewką skupiającą ma od razu 20mCd ale za to X razy mniejszą powierzchnie oświetlania a tego już naciągacze z allegro nie napiszą w opisie bo i po co. A text że świecą oślepiającym światłem tak mocnym że nie można na nie patrzeć można se w papcie wsadzić.

Moc we watach podana też guzik mówi o prawdziwym strumieniu świetlnym - produkowałem sie już na ten temat sporo w innym wątku i nie bede się powtarzał - w skrócie chodzi m.innymi o sprawność źródła światła.

Jedyny parametr na jaki należy zwrócić uwage to wartość strumienia w lumenach. Jesli nie ma podanego - należy zakładać ze jest mocno do (_:_) i nie wypada sie nim "chwalić" - takie diody kupuje sie na własne ryzyko :D

Ilość lumenów zależy bardzo od widma (temperatury barwowej światła) i przy wyższej temperaturze bedzie ich uzyskanych z 1W mniej.

Z ledami nie jest tak pięknie - fakt że to fajne źródełko swiatła ale te mocne ledy wymagają odpowiedniego zasilania no i niestety chłodzenia co najmniej pasywnego - inaczej świecą zajefajnie tyle że bardzo krótko :haha

Plusów bedzie sporo - regulacja natęzenia strumienia jest bardzo prosta, trwałość bardzo duża, przy zasilaniu impulsowym można wydusić nieco wiecej niż fabryka przewidziała itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie listwy po 6 diod niebieskich jako swiatlo nocne, siweca bardzo mocno, praktycznie nie mozna na nie patrzyc bo oslepiaja, no i koralowce wygldaja swietnie, jak pod mocna aktyniczna

cos takiego:

http://www.allegro.pl/item125343012_blekitne_akwarium_nocne_podswietlenie_a12_x_led.html

z tym, ze ma dosc istotna wade, mocno puktowe zrodlo swiatla, trzeba umiejetnie je umiescic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba taki kąt mają :D ZIZI TWOJA listwa ma TYLKO 1,2W to wyobraź sobie co robia moje :D Każda 3W


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem zdjecia, baniak fajnie oswietlony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.