Skocz do zawartości
tomi1140

Monitoring . Jaka kamera bezprzewodowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie napisac post na forum ponieważ wiem że nasze NR skupia ludzi z różnej branży a ja mam kłopot..Zamierzam zainstalowac u siebie w zakładzie monitoring który będę mógł oglądac przez internet,taki podgląd 24h co się dzieje w pracy..Z podciągnięciem stałego łącza internetowego nie ma problemu tylko zastanawiam sie nad kamerami..Nie zależy mi chyba na ciągłym nagrywaniu. Myślałem o jakieś kamerze bezprzewodowej. z wifi,czy lepiej przewodowo do routera.Co byście polecili??? Coś sprawdzonego. Zależy mi na jakości obrazu.

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to wchodzą tu tylko w grę kamery IP. A ile tych kamer miało by być na obiekcie czy maja być kopułowe, zewnętrzne, wewnętrzne?

Edytowane przez Paulek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku po pierwsze już mamy kilka takich tematów na forum - poszukaj :)

Jeśli chcesz bezprzewodowo to niestety możesz mieć problemy z jakością.

Podstawowe pytanie ile tych kamer ma być i czy system będzie w przyszłości rozwijany o dodatkowe.

Opcje są dwie

1. (droższa) Kamery IP tak jak proponuje Paweł

2. Analogowy system UHD który jakością niewiele ustępuje systemom IP (2Mpix) a jest trochę tańszy

Rutera nie unikniesz w żadnej konfiguracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam miec router w lokalu..Kamera ma byc w zakładzie fryzjerskim i ogólnie chyba jedna by mi wystarczyła??? Myślałem o takim modelu http://www.dignity.pl/product-pol-452-Kamera-IP-model-NIP-002OAM.html

Witaj. Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to wchodzą tu tylko w grę kamery IP. A ile tych kamer miało by być na obiekcie czy maja być kopułowe, zewnętrzne, wewnętrzne?

Kamera w środku jedna sztuka mi starczy i chcialbym miec zawsze dostep do obrazu przez telefon tablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wyjątkowo zły wybór.

Nie wiem jaki masz budżet na tą kamerkę ale np hikvision robi bardzo fajne kamerki ze świetnymi przetwornikami.

(Duża powierzchnia tego zakładu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wyjątkowo zły wybór.

Nie wiem jaki masz budżet na tą kamerkę ale np hikvision robi bardzo fajne kamerki ze świetnymi przetwornikami.

(Duża powierzchnia tego zakładu?)

Sala na której mi zależy to ok 40m kw ...Zależy mi na podglądzie co się dzieje w lokalu itp..Co byś polecił???

Nad budżetem to się pomyśli czasem wiadomo lepiej dołożyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Walker dobrze napisał

Hikvision robi dość dobre kamerki za przystępną cenę. Jeżeli chcesz być zadowolony to ta kamera powinna być dobrym wyborem

http://allegro.pl/ds...5194883619.html

Dodam że jeżeli chcesz uniknąć problemów to nie baw się w żadne wifi

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Walker dobrze napisał

Hikvision robi dość dobre kamerki za przystępną cenę. Jeżeli chcesz być zadowolony to ta kamera powinna być dobrym wyborem

http://allegro.pl/ds...5194883619.html

Dodam że jeżeli chcesz uniknąć problemów to nie baw się w żadne wifi

Czyli najlepiej kamerę podpiąc bezpośrednio do routera przez kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

Przy 3 Mpx i 12 klatkach na sekundę strumień danych to miedzy 7-10 Mbps przy zmiennym bitrate. Dlatego w tym wypadku najlepiej i najtaniej użyć skrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

Przy 3 Mpx i 12 klatkach na sekundę strumień danych to miedzy 7-10 Mbps przy zmiennym bitrate. Dlatego w tym wypadku najlepiej i najtaniej użyć skrętki.

A według ciebie internet LTE da radę obsłużyc tą kamerkę czy warto pociągnąc internet sieciowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera umożliwia transfer obrazu w 2 różnych strumieniach (lepszym i gorszym dowolnie konfigurowalnych). Wiec jeżeli przepustowość twojego łącza nie poradzi sobie z lepszym strumieniem można oglądać z drugiego gorszego strumienia. Pierwszy strumień (ten lepszy) wykorzystuje się głownie do podglądu w sieci lokalnej i rejestracji obrazu. Na twoim miejscu zleciłbym wykonanie tego komuś kto się tym zajmuje w twojej okolicy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siec mogę zalożyc osiedlową kwastia tylko kupienia dobrej kamery i zgrania wszystkiego ze sobą . Chyba muszę kogoś poszukac? Chciałbym uzyskac efekt że w każdym momencie czy to w domu czy innym miejscu mogę wejśc i zobaczyc co się dzieje w lokalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to cudo: http://foscam.pl/p93,kamera-ip-foscam-h-264-c2-wlan-11ir-8m-pir-1080p.html

Jak na taką cenę jak proponuje producent to naprawdę "jest moc" :)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dorzucę coś od siebie, może się troszkę wygłupię na tle proponowanych kamer ale co tam.

Ponad rok temu kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-ip-monitoring-online-p2p-ptz-niania-wifi-hd-i5727865513.html

zamiast niani dla mojego synka. Nie jest to może cud technologiczny ale:

działa nocą, działa z wifi (fakt na niższej rozdzielczości), działa w 720 na kablu, możliwe śledzenie itp., itd. Mogę oglądać na kompie, telefonie, tablecie. U mnie podpięta na kablu, na wyjazdach biorę ją na wifi.

Teraz tak cena niska to i wady są :) :) :). Czasem jak steruję nią zbyt intensywnie jednorazowo to obraz się przywiesza na kilka sekund.

Kamera chodzi ponad rok i miesiąc codziennie po kilka godzin i jeszcze działa :). Zabieram ją na wszystkie wyjazdy jako nianie dla synka.

Broń boże nie namawiam Cię na zakup tego "oka" tylko pokazuję że jest też tańsza alternatywa.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to cudo: http://foscam.pl/p93...-pir-1080p.html

Jak na taką cenę jak proponuje producent to naprawdę "jest moc" :)

I rozszerzają się propozycje ..Kamera wygląda ok cena przystępna . Nie bardzo mi mówią dane techniczne bo jestem laikiem w tej dziedzinie więc szukam czegoś z polecenia

Witaj,

dorzucę coś od siebie, może się troszkę wygłupię na tle proponowanych kamer ale co tam.

Ponad rok temu kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/ka...5727865513.html

zamiast niani dla mojego synka. Nie jest to może cud technologiczny ale:

działa nocą, działa z wifi (fakt na niższej rozdzielczości), działa w 720 na kablu, możliwe śledzenie itp., itd. Mogę oglądać na kompie, telefonie, tablecie. U mnie podpięta na kablu, na wyjazdach biorę ją na wifi.

Teraz tak cena niska to i wady są :) :) :). Czasem jak steruję nią zbyt intensywnie jednorazowo to obraz się przywiesza na kilka sekund.

Kamera chodzi ponad rok i miesiąc codziennie po kilka godzin i jeszcze działa :). Zabieram ją na wszystkie wyjazdy jako nianie dla synka.

Broń boże nie namawiam Cię na zakup tego "oka" tylko pokazuję że jest też tańsza alternatywa.

Pozdrawiam

Maciej

Dzięki Maciej zawsze jest jakaś alternatywa dla droższych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na codzień zawodowo zajmuję się tego typu dylematami i jakąś tam wiedzę i ponad 10 letnie doświadczenie systemach monitoringu IP posiadam. ;-) Ogólnie jeśli chcesz wydać jak najmniej i chcesz coś widzieć to można bawić się w jakieś wynalazki WiFi. Natomiast przy założeniu, że system ma być w miarę bezawaryjny i trochę podziałać to na 100% koniecznie instalacja musi być wykonana kablem.

Można jeszcze pomyśleć o kamerach Vivoteka ale tak jak koledzy podpowiadali Hikvision jest obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem w przystępnej cenie - chyba najtańsze kamery, które są używane profesjonalnie zarówno w małych i bardzo dużych instalacjach. Do tego proponuję nawet najtańszy rejestrator tego producenta, żeby nie bawić się w rejestrowanie na jakimś kompie. Przy czym taki system na ok 4 kamery będzie kosztować (materiały) ze 2 tyś.

Jeśli masz podstawową wiedzę na temat sieci i wiesz co to jest adres IP, MAC, DNS, DHCP to raczej sobie poradzisz z konfiguracją systemu.


2933ffbd5fafe4fef9705da7ccbe8969u1051a922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mwr5700 .. Wszystko się zgadza co napisałeś. Ale ta cena ??? . Nawet przy hortowych cenach netto trzeba by przynajmniej z 1000zl dołożyć (rejestrator + 4 kamery + dysk + kabel + najlepiej jakiś switch poe).

Pozdrawiam

ps. chyba że chodziło ci o rejestrator z 1 kamerą wtedy się da :)

do Matchek.

UBNT robi świetny sprzęt sieciowy jednak co do kamer to wybacz ale porównał bym je do tych obrotowych po 200zł co koledzy proponowali. Totalna porażka

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi w sumie wystarczyła by jedna góra dwie to byłoby super,za bardzo nie zależy mi naa stałym nagrywaniu chyba.

Cześć,

Na codzień zawodowo zajmuję się tego typu dylematami i jakąś tam wiedzę i ponad 10 letnie doświadczenie systemach monitoringu IP posiadam. ;-) Ogólnie jeśli chcesz wydać jak najmniej i chcesz coś widzieć to można bawić się w jakieś wynalazki WiFi. Natomiast przy założeniu, że system ma być w miarę bezawaryjny i trochę podziałać to na 100% koniecznie instalacja musi być wykonana kablem.

Można jeszcze pomyśleć o kamerach Vivoteka ale tak jak koledzy podpowiadali Hikvision jest obecnie bardzo dobrym rozwiązaniem w przystępnej cenie - chyba najtańsze kamery, które są używane profesjonalnie zarówno w małych i bardzo dużych instalacjach. Do tego proponuję nawet najtańszy rejestrator tego producenta, żeby nie bawić się w rejestrowanie na jakimś kompie. Przy czym taki system na ok 4 kamery będzie kosztować (materiały) ze 2 tyś.

Jeśli masz podstawową wiedzę na temat sieci i wiesz co to jest adres IP, MAC, DNS, DHCP to raczej sobie poradzisz z konfiguracją systemu.

Możesz podac linka jakie ewentulnie kamery bym musiał zakupic??? I który rejestrator masz na mysli?

Możecie dac namiary jeszcze na jakiś sprzęcik godny uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.