Skocz do zawartości
kosiarek84

800 litrów przyjemności

Rekomendowane odpowiedzi

To ten ładny, o którym wspominałeś? Szkoda, że się nie udało. Oddałeś do sklepu?

A co do wcześniejszego postu i pomyśle zmiany świecenia- wydaje się być lepszy niż dotychczasowy sposób. Jakbym miał 8x39w to też bym tak świecił. A że mam tylko 4x39w to nic tu nie wymyśle.

The more you know, the less you don't know

Tak odlowilem po około 15 min. Było widać od razu ze nie ma szans żeby został więc szkoda było zwierzaka. Przyjęli w sklepie bez problemów.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o naso vlamingii? Mnie sie bardzo podoba ta rybka i bardzo chciałabym ją miec... ale nie w tym akwarium. Może kiedys...

W aquario ta rybka pływa z całym stadem pokolców, w tym z białobrodym i hepatusem (tak mi sie wydaje), więc może tu chodzi o kolejność wpuszczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o naso vlamingii? Mnie sie bardzo podoba ta rybka i bardzo chciałabym ją miec... ale nie w tym akwarium. Może kiedys...

W aquario ta rybka pływa z całym stadem pokolców, w tym z białobrodym i hepatusem (tak mi sie wydaje), więc może tu chodzi o kolejność wpuszczania.

Mówię o naso elegans

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam spory problem i licze na wasza pomoc. Otoz problemem tym jesy wysyp okrzemek + spore zmetnienie wody. Zmetnienie utrzymuje sie juz okolo tygodnia czasu. Podejzewam dojzewanie. Mam rowniez problem z koralami. Otoz calkowicie zbielala mi zielona monti nastepnie czerwona obie talerzowki a teraz widze ze poszla acra tricolor

Parametry z wczoraj to

Kh 7.3

Ca 425

Mg 1275

No3 2.5

Po4 0

W celu zwalczenia okrzemek jakis tydzien temu wsadzilem rowaphos. W tym samym czasie zaprzestalem karmienia korali w nocy gdyz nastapil wysyp okrzemek i nie chcialem podkarmiac tego gdyz obawialem sie dino.wczoraj wlozylem w worek okolo 250ml wegla. Ekipa sprzstajaca zostala wzbogacona w piatek o okolo 40 slimakow i widze ze okrzemki pomalu znikaja wiec chyba sa konsumowane. Co mam teraz robic gdyz martwie sie padajacymi koralami... czy w takim stanie akwarium moge dokarmiac korale w nocy? Pokarm coral e nadz coral food? Czy wylaczyc rowe? A na jej miejsce dac silicate clear albo zostawic okrzemki slimaka? Jak macie jakies rady albo mieliscir podobny problem prosze pisac. Rozumiem rowniez zeby narazie odpuscic podmiany aby nie dokarmiac tego syfu czy sie myle? Dodam ze leje pelny balling af.

Pozdrawiam

c5bbd726b6f572539aed3326bdba1b24.jpge90386de1ba613d559b7a5e896275a17.jpg2c9e34cfd4ee85f0287dac04027db478.jpg

A jeszcze jedno czy zaczac lac bakterie bios? Bo w zwiazku z parametrami i brakiem po4 zaprzestalem lania probios i bios tez juz nie leje od jakiegos czasu.

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dolewanie bakterii będzie dobre, bo to zmętnienie to może być zakwit bakteryjny i dokładanie bakterii jeszcze pogorszy sprawę. Piach swietnie odkurzają strombusy, ale u Ciebie potrzebna byłaby cała armia :) babeczka jest rewelacyjnym sposobem na biały piach, tak go przemiesza, że wszystko, co osiądzie na nim wzbije się w toń i uleci do sumpa, gdzie odpieniacz i media filtracyjne to usuną. W sumpie napakowałabym waty/gabki i zmieniała codziennie, nawet owinełabym cyrkulator. U Ciebie jeszcze nie jest bardzo źle, poczytaj w watku Madizal, jak przytrafil mu sie zakwit, to nie było widac zupełnie nic. Pomogło mu uv.

A jesli chodzi o naso, to pytałam o tego turkusowego, którego oddałeś do sklepu, nie o elegans. Myslałam, że pokolec turkusowy to naso vlamingii. Ale doczytałam, że turkusowy to Acanthurus coeruleus

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jest troszke lepiej niz bylo 0c40510e985d3225b3375b4dbaef3aa4.jpg ale jak widac zeby powiedziec ze jest dobrze daleka droga. Mysle ze jest to po prostu dojzewanie. Co ciekawe stalo sie to zaraz po przelaniu odpieniacza gdzie caly syf poszedl w wode. Widocznie system tego nie pociagnol i sie zaczelo...

Parametry na dzis to

Kh 7.3

Ca 430

No3 5

Po4 0

Zastanawiam sie co moge jeszcze zrobic? Wydaje mi sie ze jak na ten etap w akwarium swiece za duzo. Lampa 8x80

2godziny 2 swietlowki niebieskie

8 godzin na full 6 niebieskich 1 aktynika 1 biala 15000

2 godziny 2 niebieskie

Przed wysjciem do pracy ustawilem na

3 godziny 2 niebieskie

6 godzin full

3 godziny 2 niebieskie

Co o tym sadzicie? W piatem wsadze nowy wegiel i wymienie wklad rowy. Zastanawiam sie co z podmiankami... obecnie 2 tygodnie ciagne juz bez. Balling idzie pelny ze strongami. Kh i ca prawie rowne dawki, a sbs w polowie dawki kh.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej soli używasz ?

na bogatej na pewno nie rób podmian, na AF z Bromkami tym bardziej, bo dopiero wywali okrzemki....

moim zdaniem, zaprzestań wszystko (poza adsorberami, do których system jest przyzwyczajony, i jak je wyjmiesz to dopiero będzie uderzenie):

-nie rób podmian

-baling podawaj tylko klasyczny, żeby parametry były stabilne, bez stężonych, bo to kolejna pożywka dla plag przy dojrzewaniu....

-nic nie dokładaj, nic nie zmieniaj- czekaj, sam pójdzie

-odpieniacz na mokro....


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze swiatlem? Skrocic full na 6 godzin?

Pozdrawiam

jakiej soli używasz ?

na bogatej na pewno nie rób podmian, na AF z Bromkami tym bardziej, bo dopiero wywali okrzemki....

moim zdaniem, zaprzestań wszystko (poza adsorberami, do których system jest przyzwyczajony, i jak je wyjmiesz to dopiero będzie uderzenie):

-nie rób podmian

-baling podawaj tylko klasyczny, żeby parametry były stabilne, bez stężonych, bo to kolejna pożywka dla plag przy dojrzewaniu....

-nic nie dokładaj, nic nie zmieniaj- czekaj, sam pójdzie

-odpieniacz na mokro....

Af probiotic

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał żeby korali dodatkowo nie stresować

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie było po4 przed włożeniem Rowy? Zakwit i dojrzewanie raczej nie zabija korali, nagły skok po4 już może.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie było po4 przed włożeniem Rowy? Zakwit i dojrzewanie raczej nie zabija korali, nagły skok po4 już może.

Odkad mierzylem salifertem bylo 0. Od praktycznie poczatku wlozylem wegiel dosc duzo bo 500 ml i sere na krzemiany bo mialem. Wydaje mi sie ze bielenie moglo nastapic na skutek zbyt duzej ilosci swiatla. Sam nie wiem co nie zagralo. Ostatnio stracilem acropore tricolor po prostu przykryl ja glon i zbielala. No i talerzowki poszly praktycznie od razu bo byly strasznie blade tak jakby woda byla wytrzpena z mineralow. Co ciekawe digitaty maja sie swietnie. Mam jedno pytanie bo nie jestem pewien. Ten koral juz zszedl czy po prostu dostal ostro po tylku ale da sie go wyprowadzic..d0f237a8d5824e142bde52f3aa2fcca7.jpg

Pozdrawiam

Jakie było po4 przed włożeniem Rowy? Zakwit i dojrzewanie raczej nie zabija korali, nagły skok po4 już może.

Myslisz ze nalezaloby zmniejszyc to swiatlo czy zostawic na pelnych obrotach...?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem nie ograniczania święcenia na etapie dojrzewania, uważam że nie ma ku temu jakichś szczególnych powodów.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem nie ograniczania święcenia na etapie dojrzewania, uważam że nie ma ku temu jakichś szczególnych powodów.

a co sadzisz o tym koralu ze zdjecia? jest do odratowania? Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie slabej jakości, ciężko stwierdzić czy to sam szkielet czy jest na nim tkanka.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zwolennikiem nie ograniczania święcenia na etapie dojrzewania, uważam że nie ma ku temu jakichś szczególnych powodów.
ok reasumujac: co bys zmienil ewentualnie zostawil?

*carbon 250 ml

*rowaphos glownie na krzemiany

*dozuje 5 kropel bios 4 krople probios i 2 krople pozywki np dziennie

*dosc duzo karmie ryby gdyz sporo ich jakies 6 -7 kostek dziennie + ewentualnie lisc nori

*karmie korale po zgaszeniu swiatla 4 krople coral E na przmian z coral food 4 lyzeczki, coral v 2-3 krople na przemian z coral a 2-3 krople no i coral b kazdego dnia 6 kropli?

*swiatlo zostawiam tak jak bylo 12 godzin - 8 godzin pelnego swiecenia

*czy robic jakies podmiany czy dopoki syf nie zejdzie zostawic w spokoju?

*ballinga pelnego leje ze strongami af

chodzi mi o to zeby dostac jakas konretna porade jak poprowadzic ten balagan i sie tego trzymac od kogos z doswiadczeniem... bo na forum ilu ludzi tyle odpowiedzi

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam produktów AF więc tutaj nie pomogę. Światło palilbym 10 godzin pełnym ogniem, bez świtu i zmierzchu. Reszta wydaje się być ok. Ja poszedłbym w kierunku biologii, a wiec bakterii i ich dokarmiania, w związku z tym zrezygnowalbym z rowy. Ale to Twoje akwarium :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kosiarek... Wydaje mi się, że zacząłeś trochę "od d*py strony".

Przypomnij sobie kroki jakie robiłeś zakładając pierwsze akwarium... dałeś mu się ustabilizować, potem dałeś ekipę czyszczącą, potem etapami wprowadzałeś życie.

Teraz zrobiłeś trochę na odwrót... obciążyłeś maksymalnie świeże akwarium - karmisz je ogromnymi ilościami.. jak pojawiły się problemy to na koniec wpuszczasz ślimaki..

Akwarium kompletnie nie rozpędziło się biologicznie, żeby bez oznak dojrzewania oglądać akwarium pełne życia. Po prostu świeże akwarium tego nie przerabia.

Czemu lejesz tylko dwie krople pożywki? Czemu nie dajesz pełnej dawki bakterii?

Koral na zdjęciu ma polipy czyli żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kosiarek... Wydaje mi się, że zacząłeś trochę "od d*py strony".

Przypomnij sobie kroki jakie robiłeś zakładając pierwsze akwarium... dałeś mu się ustabilizować, potem dałeś ekipę czyszczącą, potem etapami wprowadzałeś życie.

Teraz zrobiłeś trochę na odwrót... obciążyłeś maksymalnie świeże akwarium - karmisz je ogromnymi ilościami.. jak pojawiły się problemy to na koniec wpuszczasz ślimaki..

Akwarium kompletnie nie rozpędziło się biologicznie, żeby bez oznak dojrzewania oglądać akwarium pełne życia. Po prostu świeże akwarium tego nie przerabia.

Czemu lejesz tylko dwie krople pożywki? Czemu nie dajesz pełnej dawki bakterii?

Koral na zdjęciu ma polipy czyli żyje.

Hehe nie ma to jak dostac zje**e ;) wiem ze od d*py strony ale to bylo wiadome od poczatku. Swoimi dzialaniami chcialem zminimalizowac straty... no z tymi slimakami to faktycznie dalem doopy tu sie przyznaje bez bicia. Bakterie i pozywke zwiekszam powoli. Daje juz 5 probios i 3 np. Pytanie czy robic podmiany? Od 3 tygodni lece bez podmian.

Pozdrawiam

Nie znam produktów AF więc tutaj nie pomogę. Światło palilbym 10 godzin pełnym ogniem, bez świtu i zmierzchu. Reszta wydaje się być ok. Ja poszedłbym w kierunku biologii, a wiec bakterii i ich dokarmiania, w związku z tym zrezygnowalbym z rowy. Ale to Twoje akwarium :)

Rowe wyjme bo wsadzilem ja glownie pod okrzemki. Dam za to absorber sery. A co uwazasz z podmianami? Robic czy sie wstrzymac? Jak juz wspomnialem 3 tygodnie jest bez.

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3e0822164bbe95d302c79b0a6819563.jpg

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Maly update. Po duzych problemach ze startem i utracie praktycznie wszystkich starych korali, zalamaniu systemu i chorobie ryb i uzyciu odinexu wziolem sie w koncu porzadnie za akwarium. Od okolo 1.5 miesiaca parametry no3=5 po4 w okolicach zera. Z nowych mieszkancow doszedl purple tang i po malych zamieszkach ze starymi lokatorami i czasowym przeniesieniu zoltka i strigosusa do sumpa odnalazl sie w nowym zbiorniku.z nowych gadzetow pojawila sie ati hybryd i w koncu to jest to czego szukalem. Polaczenie t5 z ledami daje swietne efekty wizualne ktore sa dla mnie rownie wazne jak zdrowie korali. Ostatnio duzo czytam ciagle probujac sie uczyc i zastanawiam sie czy dwie pompy mp40 sa wystarczajace? Zastanawiam sie nad dwoma mp10 zamontowanymi na tylnej szybie pomiedzy filarami? Myslicie ze ma to jakis sens? Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne stadko,życzę powodzenia w hodowli.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy nabytek :wub:

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Dzieki

Fajne stadko,życzę powodzenia w hodowli.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sohal ulubiony pokolec szukam też dobrego osobnika do mej obsady. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

No ten czekal na mnie ponad 6 miesiecy. Tak chodzilem chodzilem i w koncu go wziolem. Narazie 0 agresji. Najciekswsze bylo to ze jak go wpuscilem to zaden pokolec do niego nie doskoczyl. Respekt od poczatku hehe

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Sohal ulubiony pokolec szukam też dobrego osobnika do mej obsady. Powodzenia.

No ten czekal na mnie ponad 6 miesiecy. Tak chodzilem chodzilem i w koncu go wziolem. Narazie 0 agresji. Najciekswsze bylo to ze jak go wpuscilem to zaden pokolec do niego nie doskoczyl. Respekt od poczatku hehe

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.