Skocz do zawartości
seicodriver

scopas ociera sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem ostatnio kuzynowi scopasa plywa od wczoraj w 300l wiecej pokolcow nie ma a mimo to zaczal dzis sie ocierac i ma moze ze 2 male biale kropki na boku..kuzyn nie posiada lampy uv czy to normalne u pokolcow ze swiezo po wpuszczeniu je obsypuje? Czy przejdzie mu samo czy trzeba cos zastosowac?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym scopasem, dycha jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyje i ma sie switnie sam sie wyleczyl czyli nie zawsze kilka kropek musi sie skobczyc plaga:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seico a czy stosowane były jakieś środki ,witaminy, czosnek, temperatura? ,czy przeszło tak samo jak przyszło?

dwa dni temu dostałem od znajomego scopasa, którego gnebily inne, siedział w skale, nie wychodził i nie jadł

po wpuszczeniu do mojego akwarium wysypalo go kropkami ale w przeciwieństwie niż u kolegi odrazu wziął się za jedzenie

wczoraj zjadł kawałek sałaty i plaster banana, dziś już czekał w rogu na żarcie, zjadł kawał sałaty a banana wyrwał krabowi który ukradł kawałek ,i dalej czeka na więcej

nigdy nie miałem ospy dlatego pytam, bo opinie różne, wysypany jest tylko scopas, inne ryby bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysypka spowodowana stresem "przeprowadzkowym".

Chyba wszystkie pokolce tak reagują - u mnie hepatuska co jakiś czas wysypie kilka kropek.

Jeżeli normalnie przyjmuje pokarm to wszystko będzie OK.

3-4 dni i wysypka zejdzie.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się trochę uspokoiłem bo ładna ryba i szkoda by jej było, tym bardziej że uratowałem ją przed spływem rurą kanalizacyjną

mam tylko nadzieje że nie zarazi błazna i pictochromisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarazi nie boj sie moj mial kropki przez 3 dni w tym zaie robilem mu solowca z czosnkiem i jak reka odjal mysle ze.mozesz mu takie danie podac profilaktycznie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem moczyć w czosnku mrożonki ale nie tyka, pokarmu w granulkach też nie tyka

u kolegi nie jadł przez tydzień od zakupu dlatego trafił do mnie

za to sałate i banana (wyczytałem w opisach ) zjada w każdych ilościach, ale tego się niestety namoczyć nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba zdrowa, nabrała ładnego brazowego koloru,pływa po całym zbiorniku i nawet pictochromisa pogoni ,białe plamy wywołane były pewnie stresem

mam pytanie ,czy wystarczy karmić ją raz dziennie jak inne ryby, bo teraz cały dzień szkubie sałate i banana i nie wiem czy tak można ,czy jej nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze mrozonek nie tuka moja je mrozonki jak glupia musze sprawdzic czy zre banana... caly kawalek wkladasz do akwa?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połowę plasterka banana i kawałek liścia sałaty przyczepiam nitką do czyścika

najpierw zje sałate potem szkubie banana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz,ale banana nie mam bo zżarłem na śniadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie;) sarco tez okazaly stoi jak ..... po viagrze:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawales mu moze kryl lasonogi ? Moj hepatus uwielbia filet z dorsza :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.