Skocz do zawartości
Konradek

Karmienie pojedynczego polipu a kolonii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawia mnie czy jeśli nakarmimy pojedynczy polip na przykład euphyllii lub caulastrei to energię z tego czerpie tylko najedzona główka czy także te, z którymi jest połączona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polip tylko lapie a zre cala glowa i cala kolonia


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe parę dni temu się też nad tym zastanawiałem no ale myślałem ze jest inaczej


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to bo mocno ułatwiłoby karmienie LPSów jeśli wystarczy, że tylko kilka główek złapie jakąś dużą porcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić bo niewiele informacji uzyskałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jakie informacje chces Uzyskac?

Zeby kazdy napisal to samo?

Tak-jeden polip lapie i dostarcza pokarm do otworu gebowego-najada sie caly koral a nie jeden polip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale światło musi mieć każdy polip/głowa bo inaczej padnie troszkę to zastanawiające, że głowy oświetlone nie mogą "podzielić się" tym co uzyskają ze światła z głowami w cieniu ? Nie znam się na tym może ktoś to wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie informacje chces Uzyskac?

Zeby kazdy napisal to samo?

Tak-jeden polip lapie i dostarcza pokarm do otworu gebowego-najada sie caly koral a nie jeden polip.

Jak niby caulastrea nie połączona tkanka między polipami może odżywiać pozostałe? Przez wapienny szkielet?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w caulastrea te główki które są połączone dzielą sie pokarmem a te które osobno to już nie. zaobserwowałem to kiedy moje bardzo zmarniały swego czasu z głodu i zaczęły mocno odsłaniać szkielety. było bardzo źle z nimi bo szkielety było widać nawet w okolicach główki. jak zacząłem dokarmiać do otworu gębowego to wystarczyło ze zjadła jedna główka i polepszyło sie też tym które były jeszcze polączone z tą która pobrała pokarm .Były też takie które nie chciały wogóle pobierać pokarmu i wtedy wszystkie które nie były połączone nadal miały sie kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, o takie spostrzeżenia jak klex80 podał mi chodziło :) Dzięki. Joopa oczywiście, że przez szkielet się nie karmią wzajemnie ale wiele główek jest ze sobą połączonych tkanką i o to mi właśnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepraszam-nie doczytalam ze autor pyta o caluastree.

Myslalam o euphylii, scolymi,catalaphylii czy trachophylli i myslalam o polipie lapiącym zarelko:)

Kiedys nagralam filmik jak to wygląda w przypadku Ricordea.

Scolymie tez gdzies robilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam-nie doczytalam ze autor pyta o caluastree.

Myślałam o euphylii, scolymi,catalaphylii czy trachophylli i myślałam o polipie łapiącym żarełko:)

Kiedyś nagrałam filmik jak to wygląda w przypadku Ricordea.

Scolymie tez gdzieś robiłam.

Debora a jaka różnica jest między eufilią a caluastreą


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym kamieniem, ale jeśli komuś euphylia pada bo nie karmi, to ma coś nie tak w akwarium. Moje euphylie ze szczepek po dwie głowy przez dwa lata bez karmienia przybrały ponad dwadzieścia główek.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje caulastrea w pewnym momencie padały bo od dawien dawna nie mierzyłem azotanów i nie dokarmiałem wcale a problem z zerowymi azotanami toczy sie u mnie od samego początku w sumie, ciagle zero, jesli nie dodam azotanu sodu. Ja mam tak odwrotnie niż wszyscy jakoś jak nie dodam regularnie to ciągle tak mało że aż za mało. Ale nie to było tematem.

Edytowane przez klex80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.