Skocz do zawartości
xEndriu

Coś wylazło

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to asterina,malutka rozgwiazda,z czasem bedzie ich przybywac,u niektorych podobno podgryzaja korale. A drugie to peanut worm,bardzo pozyteczny odkurzacz,zywiacy sie drobnymi smieciami:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz do sumpa wrzucić, może kiedyś skusisz się na krewetkę hymenocera-harlequin to będziesz miał pokarm dla niej jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top - ale chętnie nawiąże wpółpracę z panami xEndriu oraz Brodaty celem wspólnego oglądania naszych baniaków ( np. przy browarku ) oraz ewentualnej wymiany poglądów, doświadczeń oraz szczepek :)

PW


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił u mnie jedna asterina obgryzła prawie całą szczepkę seriatopory i dostała natychmiastową eksmisje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy wywalić czy zostawić w przypadku asterin zalezy odtego czy nie będzie Ci przeszkadzać jak będą smigały po przedniej szybie - ja swoje usunąłem ze względu na szybkie ich zwiększanie liczebności w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o szyby w akwarium, tylko o to, ze ona nprawde moga podjadac korale... Wiem, ze bioroznorodnosc w akwarium morskim jest bardzo wazna, ale ja osobiscie bym nie ryzykowal...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno asteriny niektore podgryzaja korale, mam ich pelno bo hoduje do swojej krewetki w innym zbiorniku i 95% z nich siedzi na szybach ktore nie czyszcze zeby mialy co jesc. Nie widzialem nigdy asteriny na jakims koralu, byc moze nie gustuja w miekkich :)

Jezeli sie jej boisz daj do sumpa ona nie gryzie tak jak wieloszczet wiec ja bym jej nie wyzucal a jak masz taki ziamiar zapytaj moze ktos bedzie chcial do swojej krewetki z okolicy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustuja przede wszystkim w SPS-ch i Zoanthusach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi asteriny podgryzaja acry...zwłaszcza takie niebieskawe gwiazdki :-(

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gustuja przede wszystkim w SPS-ch i Zoanthusach.
byc moze sps bo ich nie mam ale zoa nigdy nie zauwazylem :) no ale niekoniecznie ktos chce miec spsy.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Mi asteriny podgryzaja acry...zwłaszcza takie niebieskawe gwiazdki :-(

...mobilnie

Chcesz na troche harlekina ? Wytnie w pien Ci asteriny :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo zapropozycje:-) sasiad obiecal pożyczyć, jesli nie zlapie to sie odezwe :-)

Oprócz acr smakowala im tez poccilopora... Uhhhh...

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech sobie siedzi w sumpie mi tam narazie nie przeszkadze :) też mam chyba wieloszczety ale nie mogłem złapać za szybkie sa . Dzieki za tak liczne wypowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wieloszczety trzeba uwazac slyszalem ze boli jak ugryza co sie dziwic podobna draza skale :)))

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u siebie zobaczyłem wieloszczeta wielkości powiedzmy ołówka lecz takiego srednicy x 2. Paskuda jednym slowem. Ma okolo 1.5 roku . Czym sie żywi - sam nie wiem ale ostatnio zniknęły mi dwa kraby i ślimak.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucając ją do sumpa i tak za jakiś czas zobaczysz je w głównym. One regenerują się z bardzo małych fragmentów które mogą dostać się do ogólnego poprzez pompę obiegową. Najzwyczajniej wywal ją do kibla. To nie jest zwierzę warte jakiejkolwiek opieki. To jest szkodnik.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te rozgwiazdy w baniaku,tez na poczatku nie wiedzialem co to jest pojechalem do erybki i powiedzieli mi ze niekture moga podgryzac korale,ale jeden pracownik erybki powiedzial ze te sa niegrozne i ze sam ma kilka w akwarium i sa spoko wiec zostawilem je,podobno osiagaja wielkosc do 2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi się na szybach pojawiło białe coś . Nie wiem co to jest bo jest za małe . Nawet zdjęcia nie idzie zrobić . Larwy ślimaka jakiegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.