Skocz do zawartości
cezek

Odpieniacz bubble magus curve 29 lub nyos 220

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ktos cos o tym odpieniaczu ma jakies info ?? uzywa ktos?

Zastanawiam sie nad wyborem nowego pienidla do mojego nowego zbiornika ale nie mogę znaleźć nic konkretnego na temat tego odpieniacza

Edytowane przez cezek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ :)

Ja obecnie posiadam Curve 7 i jestem z niego bardzo zadowolony :)

Cichy, dobrze pieni, porzadna konstrukcja nic dodac nic ująć :)

Co do Curve 29 to Sklep niedaleko mnie uzywa ich w swoich systemach i sobie bardzo chwala jak sie im przygladałem to były calkiem ciche i fajnie pienily na pierwszy rzut oka, konstrukcja tez wytrzymala bo ogladałem jednego na półce,

Wczesniej w Tym sklepie mieli BK w jednym akwarium i zamienili na Curve 29 i ja nie widze roznicy w akwarium a Pani ze sklepu mowi ze nie ma prawie żadnej roznicy :)

no moze poza Tym ze BK sa poporstu nieslyszalne ;p ale za to ich cena jest sporo wieksza :)

Wiec mysle ze ten odpieniacz jest wart kupienia i swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dla mnie musi byc cichy szkoda ze slyszysz go tylko w sklepie :) Ale dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nyosa i wyglądał bardzo porządnie. Pracował w sklepowych zbiorniku i ja go nie słyszałem. Ale wiadomo że w sklepach zawsze jest głośniej.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Artur, u nas w sklepie cisza i spokoj jak makiem zasial :)

Faktycznie NYOS 220 pracuje u nas w zbiornikach sklepowych i ciagnie je bez wiekszego problemu, pracuje cicho i kulturalnie, latwo daje sie ustawic, WIecej nie napisze, bo zaraz mnie ktos o autoreklame posadzi ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli okolo 1000l w obiegu z sps oraz kilkoma pokolcami da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezary,

to by musiala byc naprawde rewolucyjna technologia, zeby pompa majaca 22 W obsluzyla 1000 litrowe akwarium :thumbup:

Lekka poprawke jednak bym wzial. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam sie zastanwaim bo tez mam mieszane uczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widze ten odpieniacz wyglad ma swietny, jak pracuje tak jak wyglada to bedzie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglad to nie wszystko jestem ciekawy jak pracuje i czy zeczywisie ta poma da rade w 1000l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez widac jak pracuje na filmikach mysle ze bedzie ok. Kiedys podchodzilem ze trzeba przewymiarowane odpieniacze dobierac teraz sklamiam sie ze nie jest to takie niezbedne bo odpieniacze jedynie wspieraja filtracje a nie sa ich podstawa. Dobre wykonanie odpieniacza + dzialajaca oby cicha pompa i bedzie wszystko gralo jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rewolucyjna technologia... no z pewnoscia nie, co tu mozna jeszcze w kwestii odpieniania nowego wymyslic? Opracowanie serii Quantum zajelo nam ponad 3 lata, najdluzej trwalo opracowanie odpowiedniego ksztaltu komory i osiagniecie efektu dlugiego kontaktu pecherzykow powietrza z woda. Bombelki dostaja dodatkowego "spina", co wydluza ten kontakt. Pompa, a wlasciwie blok silnika, nie jest naszym wynalazkiem, sprawdzila sie w poprzedniej generacji naszych odpieniaczy i nie znalezlismy na rynku nic lepszego, wiec nie bylo potrzeby zmiany, wymieniamy oczwiscie rotor na opracowany przez nas, wymieniamy sruby z nierdzewki na tytanowe... Co do wydajnosci, to jako gorna granice podajemy 2000 litrow, gdyz takiej pojemnosci systemy z LPS-ami obsluguje on w naszym sklepie i jest to juz podane ze sporym zapasem, bo czesto dostajemy importy i odpieniacz musi sie zmagac ze znacznym zwiekszeniem obciazenia systemu organika. Nasz system SPS-owy ma grubo ponad 1000 litrow i tez chodzi na Quantum 220. Zreszta, mozna sobie latwo w internecie wyszukac informacje o naszych odpieniaczach, troche tego juz sprzedalismy, szczegolnie w USA, ktore sa trudnym rynkiem i akwarysci amerykanscy lubia przewymiarowany sprzet :)

Troche mi glupio, tak wychwalac nasz produkt, bo nie jestesmy nawet sponsorem tego forum, no ale skoro juz ktos zapytal o konkretny model, to odpowiedzialem najlepiej jak umialem. Nie twierdze, ze produkujemy najlepszy sprzet na swiecie, ale bez watpienia jest to nasza ambicja...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlanie o taka wypowiedz mi chodzilo jakies konkrety, raczej nie usmiecha mi sie wydac prawie 3k zl bez zaciagniecia jakichkolwiek informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.