Skocz do zawartości
wesoly

120x40x50 bez sumpa / jak dobrać sprzet?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 120x50x50 WP25 (odpowiednik RW8) jest słabiutka, buja maks 0,5cm.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-8 na maksa daje 8000/h. Dwie na maksa dają Ci już 16000/h.

RW-4 na maksa ma 4000/h. Plus RW jest taki że jak Ci się znudzi falowanie to masz z nich zwykłe cyrkulatory, które zawsze możesz skręcić bądź rozkręcić ;)

Ja jak kupowałem RW-8 to zakochany byłem w falowaniu ..jednak nie minął miesiąc jak czar prysł i jebałki używam jako zwykłej cyrkulacji a falowanie uruchamiam tylko jak przyjdą jacyś zieloni goście do domu ;)

Nie myślałeś żeby dokupić do tej suchej skały kawałka dobrej jakości żywej skały? Długo Ci to będzie tak dojrzewać, pozatym nie będziesz miał nic żywego życia w niej..no ale są różne opinie.

Pozdr,

Adrian

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl, Taki jest plan ale żywą skałkę dokupię jak już to będę wkładał do docelowego zbiornika, zeby była radość z szukania życia w kupnym kawałku :> Sucha już od jakiegoś roku leży w piwnicy i nie wiem co wciągnęła zanim została ususzona. Jakieś absorbery PO4 będę ładował do odpieniacza i może jakąś metodę na automatyczną dolewkę opracuję jak to się będzie tam mieszać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część sprzętu już ze mną zamieszkała :) MCE 600 i RW-8 no i kilka dupereli jak refraktometr czy skrobaczek pływający :>

Podzieliłem się z panem w e-rybce zamiarem "ożywiania" skały i powiedział, że lepiej wymoczyć skałę w RO-Di bo powinna wyciągnąć wszystkie niespodzianki ze skały. Zapomniałem zapytać ile takie namaczanie i szorowanie skały powinno trwać :(

Ktoś, coś, jakieś wskazówki na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie odpaliłeś baniaka polecam Ci zamienić skałę na Real Reef Rock


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dosc kluczowe pytanko.

Jaka ilosc swietlowek zamontowac? 4x39 W czy 6x39 W

Mam 2 stateczniki 2x39 ale trzeci moge z oryginalnej belki diversy wymontowac albo uzyc 2x54.

2 aktyniki, 3 niebieskie i jedna biala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6x39w a najlepiej 6x54w.

3niebieskie i 3białe lub 4niebieskie i 2białe lub 3niebieskie, 1aktynika i 2białe. Zależy jak niebiesko lubisz.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumun - 324 waty na 250 litrów - nie za dużo światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz trzymać w baniaku. Moim zdaniem tu bardziej chodzi o powierzchnię do oświetlenia niż o litry.

Przy 39w będziesz miał ciemne boki bo rura o ile dobrze pamiętam ma 85cm. Chyba że tak będzie ci się podobało i po bokach dasz korale mniej światłolubne.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnie najpewniej na 4x54W czyli 216W na 250L :) powinno byc optymalnie.

Lampa powinna stac na krawedziach korony i boki akwarium beda wystarczajaco doswietlone :)

Nienwiem jeszcze jak bardzo lubie niebiesko czy raczej bialo ale to wyjdzie w praniu.

Z lampa dostane swietlowki 10k i 15k, to jeszcze aktynike bede musial dokupic i... jeszcze jedna aktynike czy moze jakis inny kolor? Mam w domu rozowa chyba 8k i biala 6,5k z roslinnego. Poeksperymentujemy ^^

Edytowane przez wesoly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x 54W to raczej nie "optymalnie". :blushing: To ledwo poswiata dla miekkich. Jesli do tego zalozone beda jakies aktyniki lub rozowe...

Za to na pradzie zaoszczedzisz :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x 54W to raczej nie "optymalnie". :blushing: To ledwo poswiata dla miekkich. Jesli do tego zalozone beda jakies aktyniki lub rozowe...

Za to na pradzie zaoszczedzisz :thumbup:

Zalezy jaką lampę kupi,jak to będzie jakiś badziewny Chińczyk to fakt,światła może być trochę mało,ale na dobrej lampie ATI lub Giesemann powinno być tego światła wystarczająco.Tym bardziej ze akwarium dość wąskie i na więcej świetówek może zabraknąć miejsca,bo oświetlanie wzmocnień podłużnych to chyba nie ma sensu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.