Skocz do zawartości
mars79

ryba borsuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem dzis rano patrzyłem na rybcie i było ok jak przyszedł z pracy patrze z borsukiem cos nie tak cały w plamach jak by gdzies wpadł nie wiem co sie stało , wszystkie inne ryby ok , nie wiem co mam robic ? nawet do jedzenia nie podeszła zawsze zywa a dzis nic

post-23041-0-33218900-1446234012_thumb.jpg

post-23041-0-89692200-1446234024_thumb.jpg

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale od kogo mam małego hepcia , krewetkę , babkę , 2 błazenki , grabika ,jeżowca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda gdy jest mocno zestresowany. Coś go mocno przestraszyło. Może w ukwiał wpadł?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać kawałek hepcia to wcale nie jest taki mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem hepcio ma 9 cm a borsuk gdzieś 13 cm w ukwiała nie mogła by wpasc bo by nie wyszła (takie moje zdanie) na poczatku jak ja zobaczyłe to myslałem ze gdzieś chyba wpadła bo skora tak jakby poszarpana , na razie żyje widze ze jest słaba , nie wiem co sie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy borsuk na noc i w czasie stresu traci żółty pigment i wygląda jak łaciata brudna szmata. To normalne. Przynajmniej u mnie tak to działa. A mojego 16cm borsuka potrafi mała babka przestraszyć.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to tu było coś innego u mnie ,widać ze jest słaba probuje pływać ale nie może taka słaba a teraz krewetka go tak zaczepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda rybki. Weź może go do jakiegoś kotnika i spróbuj podkarmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz jest miesiac i za kazdym razem jak ktos przejdzie obok akwarium borsuk wklada panterke, zarcie niema z tym nic wspolnego bo nawet jak wcina pekinska to potrafi zastygnac w miejscu, wlozyc panterke i udawac ' mnie tu nie ma'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ubytki w tkance czy tylko kolorowe plamy?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk to bardzo bojazliwa ryba. U mnie zmienia kolor nie tylko gdy sie zestresuje ale rowniez po to zeby upodobnic sie do tla. To normalne ze ma takie plamy. Dziwi mnie tylko to ze majac takie plamy nie chowa sie tylko plywa z reszta. No i jak jest zestresowany to stawia kolce, a u Ciebie tego nie ma. Dlugo go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuka mam gdzieś 2 miesiace , jest godzina 5:15 i patrze na baniak a nigdzie ją nie widzę nie wiem czarno to widzę :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małego hepcia , krewetkę , babkę , 2 błazenki , grabika ,jeżowca ?

hepcio ma 9 cm a borsuk gdzieś 13 cm

do tego duży ukwiał, korale i to wszystko w 200 litrach ? :wallbash: chyba jakieś święta idą, bo nikt nie zapytał o parametry :animier:

Edytowane przez krzysiek1987 (wyświetl historię edycji)

K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego duży ukwiał, korale i to wszystko w 200 litrach ? :wallbash: chyba jakieś święta idą, bo nikt nie zapytał o parametry :animier:

Wow korale w akwarium ...... . Jak by cos bylo nie tak z parametrami to korale by juz padly.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.