Skocz do zawartości
SheerG

Kilka pytań do weteranów ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Odłożę sobie jednak klejenie na później...Musze pooglądać akwaria użytkowników forum,wybrać faworyta i spróbować zrobić coś podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wstępnie poklejona ;) Na czym ja ustawiać w akwarium???Kawałek maty pod akwarium może byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zeszlifuj podstawę żeby nie było ostrych szpikulców / zwiększyć powierzchnię , żeby stabilnie stała (pilnik / płyta chodnikowa) i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;)

Konstrukcja jest stabilna...mój kot dzis po niej chodził ;) Bardziej boje sie o nacisk na szybę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze skalą masz rozwiązany, teraz pokaż kota .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

naciskiem się nie przejmuj - chyba że masz kilkadziesiąt kilo na szybie 5mm :p

(i pokaż kota)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne bakterie na początek kupić czy zwykły seachem stability wystarczy??? ;)

Ile płukać suchą skałę w wodzie ro??? Ok tygodnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;)

Konstrukcja jest stabilna...mój kot dzis po niej chodził ;) Bardziej boje sie o nacisk na szybę ;)

ja pod moja skale dalem kawalek spienionego pcv bojac sie o nacisk punktowy i jest ok :)

post-26515-0-32322900-1479673140_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpik już stoi w szafce wstępna przymiarka pudełka przelewowego do hydrauliki.Wszystko wygląda ok ;)

Pytanie tylko czy mogę zawór do regulacji rewizji dać na krawędzi sumpa w szafce czy muszę go dać gdzieś poza szafką???

Miejsca w szafce nie jest za dużo więc do końca rury miałby ok 20 cm...przeszkadza to w czymś???

Kupiłem tez bakterie do akwa, w e-rybce doradzili mi microbe-lift special blend...Coś jeszcze dokupić przed posoleniem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni skała się moczy w RO ;)

Cyrkulatory wydmuchały sporo syfu aż jestem w szoku ;D

Pytanie teraz do was czy...mogę solić nową wodę w zbiorniku gdzie jest już skała???Czy skałę trzeba wyjąć i włożyć już do posolonej odstanej wody???Bo mogę mieć teraz problem z wyjęciem konstrukcji ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wyjmuj skały skoro to problem - zlej wodę :) (a przynajmniej większość)

posól i wlej z powrotem

jak jest skała to słabo się miesza/rozpuszcza sól wpada w szczeliny itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę ogarnąć poziom wody w sumpie i zbiorniku; )

Więc niech się trochę pomoczy;)

................................................

Wszystko ogarnięte nie mogę się tylko zdecydować czy chcę pompę obiegową mieć na maksa rozkręconą czy na minimum,hałasu i tak nie ma w ogóle różni sie tylko poziomem wody w zbiorniku ;)

Myślę że w piątek już posolę ;D^^^

Dzięki za dotychczasową pomoc ;)

Edytowane przez SheerG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się do E-rybki na zakupy.Poza pewnymi zakupami typu piasek,siporax,dolewka TMC V2 zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednego cyrkulatora...niby na początek tunze 6015 i 2x koralia nano powinno wystarczyć póki nie ma życia???

Darować sobie czy kupić jakiś cyrkulator???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli baniaczek 60x50x50 to mysle, ze 6015 i 1 koralia juz wystarczy. Zaraz bedziesz mial wiecej pomp niz wody. Pozatym jak przedobrzysz, to moze piach latac po calym akwa. Cyrkulator zawsze mozna dolozyc z czasem.

Z ostatnim Twoim zdaniem zgadzam sie w 100%,ale z poprzednimi juz nie. Jedna 6015 i jedna koralia docelowo to za malo,ja przy wymiarach 65×50×55 mam po jednej: Tunze 6015,Jebao RW-4 i Jebao RW-8. Gdybym mial jeszcze raz kupowac do siebie cyrkulacje rozpatrzylbym wersje 3×Jebao RW-4.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralie mam tylko za skałami żeby dmuchały na większe bryły,nie traktuje ich nawet jako docelową cyrkulację ;)

Szczerze powiem że chodzi mi po głowie RW-8 jako główna obiegówka a mój tunziak tylko do pomocy...powinno być ok???

Pytanko jeszcze jedno...Wczoraj posoliłem akwa,dziś dodałem bakterie special blend 50ml...Odpieniacz już uruchomić czy na razie nie ma po co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz odpalaj :). RW-8 jest straszna kobyla i jak byla nowa czy jest swiezo po czyszczeniu,to musze skrecac na minimum,kip moze 1×RW-4,najwyzej z czasem cos dorzucisz.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę jak wygląda kultura pracy RW-4???

Wszytko już hula...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 120x40x50, czyli cos mniejwiecej dwa razy wieksza banka lata na 2x6025+obiegowka. I mialem problem z ustawieniem tak, zeby nie porywalo piachu, albo nie wudmuchiwalo go do golego dna.

Teraz obie pompy wieja pod katem w gore. Piachu nie rozwala, a korale sobie faluja, Trcohe opuszcze i quadri sie obraza i mu sie spacerow zachciewa.

Takze napisalem, zeby nie kupowac za wczasu. Bo zawsze mozna dokupic. A po co ma lezec jak sie okaze, ze jest burza piaskowa? Chociaz... do mieszania soli taka koralia sie zawsze przyda, czy odmuchania skal, sumpa czy co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi proszę jak wygląda kultura pracy RW-4???

Wszytko już hula...;)

Moja RW-4 jest oo dotarciu praktycznie nieslyszalna,natomiast RW-8 slychac,a w trybie falowania to juz slychac zdecydowanie. Ale w przypadku Jebao chyba duzo zalezy od egzemplarza. Na obiegu mam Jebao DCT-4000,tez sa rozne opinie,co do glosnosci,ja jestem bardzo zadowolony,u mnie pracuje na jakies 80% i slychac tylko cichutenki swist :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ;)

Po jakim czasie wrzucić żywy piasek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dno mam już czyste ;) Odpieniacz sobie pieni ;)

Za jakis tydzień mogę wrzucić prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.