Skocz do zawartości
lukaszra

Zamiennik Kropelka z żelu ..??

Rekomendowane odpowiedzi

gesty jak Kropelka żel?? utrzyma skrukture kleju ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gesty jak Kropelka żel?? utrzyma skrukture kleju ??

IMHO jest bardziej gesty niż kropelka zawsze możesz mu pomóc i wsadzić do lodówki na trochę przed klejeniem i będziesz miał galaretkę nie żel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okejo super dzieki zamawiam,, szkoda ze nie ma takiego paka jak w tle na tym foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wiele żywic cyjanoanrylowych nawet, ktoś Ci podsunał ecotech marine http://ecotechmarine...ducts/coralglue taka samo żywicę ma też Two Little Fishies Coraffix Cyanoacrylate Adhesive w cenie niższej, ale gdyby szukać po nitce do kłębka to można znależć firmę z us która tłucze dla tych obu firm kleje i swoj sprzedaje jakies bardzo dłużo taniej (5x <), ale klej nie musi być ani firmy 3m ani loctite (henkel), ja osobiście używam dyspenser stacjonarny na taką żywicę i jedynie trzeba odnależc lepkość tak żeby wyglądała tak samo jak inne kleje, bo skład to jest albo jedynie zywica i dodatek, tak więc im mniej dodatku tym wiecej kleju. Dwa składniki i nic poza tym, unikałbym jedynie kleju barwnego bo tam czasami, zależnie od przeznaczenia dają związki koloryzujące z ołowiem albo miedzą.

ps jak coś to możesz sobie takie klej samemu zrobić tylko wystarczy kawałek PMMA plus aceton, on akurat jest w razie czego jako źrodło wegla gdyby się nie ulotnił

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.seachem.com/Products/product_pages/ReefGlue.html

Ja używam tego. Bardzo gęsty i daje radę. Kupiony za jakieś 35 zł w lokalnym sklepie rybnym.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi oto ze musi byc cobajmniej taki jak kropelka zel .. ona podczas lania w jedno miejsce tworzy stozek i wtedy mozna ladnie przykleic cala szczepke razem z podstawka nawet pionowo w wodzie .. wystarczy chwilke przytrzymac ..a jak jest bdziej plynny to nie dosc ze odrazu wysycha to jeszcze splywa i duuuupaaa ;)

ten co zamowilem z 1 posta tez niby gel ... no jest ..ale sie rozlewa ..szczepki poza akwa do podstawki sklei ale juz w wodzie bez szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A taki baniaczek 0,5kg wystarczy? ;)

https://spawarki.com.pl/kleje-przemyslowe/384-klej-cyjanoakrylowy-megafix#/gestosc-01/objetosc_w_g-50_g

Mówisz i masz :)

(nie zapomnij wybrać gęstości #60 )

Może być ciekawą alternatywą dla kleju Cg, ciekawe czy tak samo skuteczny. Trzeba będzie przetestować ;)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawą alternatywą dla kleju Cg, ciekawe czy tak samo skuteczny. Trzeba będzie przetestować ;)

Pozdrawiam Łukasz

tyle tylko ze 50 g kosztuje 50 zl plus wysylka to wyjdzie to samo jakby kupic 14x kropelka ,,, wiez zadna atrakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko ze 50 g kosztuje 50 zl plus wysylka to wyjdzie to samo jakby kupic 14x kropelka ,,, wiez zadna atrakcja

Wydaje mi się, że ten #54 żel za 30zł wystarczy

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten #54 żel za 30zł wystarczy

Pozdrawiam Łukasz

A dlaczego Ci się tak wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze na stronie, że #54 żel, a #60 super żel wydaje mi się, że kropelka ma konsystencję żel, a nie super żel. Trzeba to sprawdzić w praktyce bo inaczej to wróżenie z fusów

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze na stronie, że #54 żel, a #60 super żel wydaje mi się, że kropelka ma konsystencję żel, a nie super żel. Trzeba to sprawdzić w praktyce bo inaczej to wróżenie z fusów

Pozdrawiam Łukasz

ten co jak kupilem mial wlasnie konsysntecje zeł , i sie leje,,, co prawda jest duzo gestszy niz zwykly super glue ,, ale to kropeki gel to mu duzo brzakuje :) do tego stopnia ze bez opcji jest klejenie pod woda ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zamówiłem ten

http://allegro.pl/kl...5103812280.html , zobaczymy co jest wart. Ten 50g też trzeba przetestować bo tak to można w nieskończoność debatować :)

Gdyby się nawet okazało, że musi być jednak ten #60 za 50zł 50g to i tak taniej niż Cg 30g za 50zł, który uważam za najlepszy klej z którym miałem do czynienia tylko drogi, ale jak dla mnie bezkonkurencyjny

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś był podobny topic i proponowałem ten KLEJ.

Zużyłem ok 15 opakowań - działa, jak jest potrzeba coś w baniaku pokleić to daje go do zamrażalki a tak głównie do szczepek.

Klej dla szewców.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś był podobny topic i proponowałem ten KLEJ.

Zużyłem ok 15 opakowań - działa, jak jest potrzeba coś w baniaku pokleić to daje go do zamrażalki a tak głównie do szczepek.

Klej dla szewców.

no ja go mam i jest lipny ,, tylko do klejenia poza woda ,,, ale metody z lodowka nie probowalem ,, mimo wszystko wolalbym wersje org bez mrozenia ,, tak jak kropelka

Dzisiaj rano zamówiłem ten

http://allegro.pl/kl...5103812280.html , zobaczymy co jest wart. Ten 50g też trzeba przetestować bo tak to można w nieskończoność debatować :)

Gdyby się nawet okazało, że musi być jednak ten #60 za 50zł 50g to i tak taniej niż Cg 30g za 50zł, który uważam za najlepszy klej z którym miałem do czynienia tylko drogi, ale jak dla mnie bezkonkurencyjny

Pozdrawiam Łukasz

ale za 50 zl ,,, wyjdzie taniej nakupowac Kropelek po 3gr ,, u mnie najtansze sa za 3,50 3g ,, wiec na jedno wyjdzie

ja wlasnie zamawialem tego za 6zl i za 4,50 z poprzednich postow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej doszedł i przetestowany,

http://allegro.pl/klej-cyjanoakrylowy-parfix-3454-20-uniwersalny-zel-i5103812280.html

jestem miło zaskoczony moim zdaniem lepszy od kropelki, konsystencji taki ja kropelka, ale zdecydowanie szybciej łapie :). Kolega przykleił euphile 5 główek bez problemu.

Tu znalazłem bardziej szczegółowy opis :

http://www.sqorpion.pl/sklep/product.php?id_product=1

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam http://abc-rc.pl/p/141/331/klej-ca-joker-gesty-20g-cyjanoakrylowy--kleje-ca-cyjanoakrylowe-chemia-modelarska.html

i zdecydowanie polecam,

warto trzymać w lodówce - tak jak koledzy wcześniej wspomnieli - raz że jest wtedy gęstszy, dwa wolniej sam w sobie zasycha - więc starcza na dłużej.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez czekam na 2 rodzaje sprawdze to napisze co to warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto poleca, tego Pelikana ??

ja nie wiem ,,, czy ktos ma problem z porownaniem ?? jak nie stosowaliscie obu to nie piszcie ze jest taki sam ,,, no ludzie ,,,,, ktos to czyta i sugeruje sie tym ,,,,,,

na zdjeciu po lewej pelikan super glue żel ,, po prawej kropelka żel

oba temp pokojowa

kto poleca, tego Pelikana ??

ja nie wiem ,,, ktos ma problem z porownaniem ?? jak nie stosowaliscie obu to nie piszcie ze jest taki sam ,,, no ludzie ,,,,, ktos to czyta i sie sugeruje tym ,,,,,,

na zdjeciu po lewej pelikan super glue żel ,, po prawej kropelka żel

oba temp pokojowa

kolejny wlasnie dotarl

klej Joker Gesty tez ktos polecal

z lekka gęstszy od poprzednika ale to dalej 3 klasy nizej niz kropelka

Klej doszedł i przetestowany,

http://allegro.pl/kl...5103812280.html

jestem miło zaskoczony moim zdaniem lepszy od kropelki, konsystencji taki ja kropelka, ale zdecydowanie szybciej łapie :). Kolega przykleił euphile 5 główek bez problemu.

Tu znalazłem bardziej szczegółowy opis :

http://www.sqorpion....hp?id_product=1

Pozdrawiam Łukasz

mozesz poswiecic 5 zeta na kropelke w zelu i zrobic taki test jak ja ponizej ?? uformowac strukturę z obu klei zeby mozna bylo porownac ?

post-12468-0-21132000-1447067551_thumb.png

post-12468-0-96235300-1447078063_thumb.png

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić cyjanoakryl w hurtowni czy gdzieś tam dla szewców np. gęsty i gdy np. okaże się, że jednak jest za ... płynny :) wystarczy na kilka minut umieścić tubkę w zamrażarce i po kłopocie. Żelatyna aż miło :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić cyjanoakryl w hurtowni czy gdzieś tam dla szewców np. gęsty i gdy np. okaże się, że jednak jest za ... płynny :) wystarczy na kilka minut umieścić tubkę w zamrażarce i po kłopocie. Żelatyna aż miło :)

bede musial sprobowac z tym mrozeniem ,, ale jednak jak widac po przykladzie kropelki ,, sa i takie ktore nie potrzebuja mrozenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto poleca, tego Pelikana ??

ja nie wiem ,,, czy ktos ma problem z porownaniem ?? jak nie stosowaliscie obu to nie piszcie ze jest taki sam ,,, no ludzie ,,,,, ktos to czyta i sugeruje sie tym ,,,,,,

na zdjeciu po lewej pelikan super glue żel ,, po prawej kropelka żel

oba temp pokojowa

kolejny wlasnie dotarl

klej Joker Gesty tez ktos polecal

z lekka gęstszy od poprzednika ale to dalej 3 klasy nizej niz kropelka

mozesz poswiecic 5 zeta na kropelke w zelu i zrobic taki test jak ja ponizej ?? uformowac strukturę z obu klei zeby mozna bylo porownac ?

Ja testwałem i polecam ten klej

KLEJ CYJANOAKRYLOWY PARFIX 3454 20 UNIWERSALNY ŻEL, a nie żaden z powyższych które wymieniłeś. Kleiłem i kropelką w żelu i tym Parfix-em, moim zdaniem parfix jest lepszy bo szybciej łapie. post-23223-1447080616,82_thumb.jpgpost-23223-1447080624,83_thumb.jpg Tu masz porównanie struktury po lewej Parfix, po prawej Kropelka. Ja różnicy nie widz. (Temperatura pokojowa)

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.