Skocz do zawartości
madizal

Przesiadka z malawi na morskie 200l bez sumpa Katowice

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za babeczka?

Na niebieską rurówkę i taką krewetę to sama mam ochotę, tylko najpierw trzeba baniak powiększyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za babeczka?

Na niebieską rurówkę i taką krewetę to sama mam ochotę, tylko najpierw trzeba baniak powiększyć :)

Babeczka to Valenciennea puellaris .

A pierwsze kroki do powiększenia słyszałem, że już robisz :)


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny czas od poprzedniej publikacji. Spotkanie z kolegą @volf wzbogaciło mój zbiornik o dwa ukwiały Entacmaea quadricolor - duży zadomowił się we wskazanym miejscu, a mały czerwony z bąblami wędrował prawie 7 dni i spotkał się ze skałką obrośniętą zoa.

Dzisiaj dotarła do mnie zakupiona od kolegi @lapsiak84 lampa Blau Lumina 439.

W międzyczasie kraby niebieskonogie pustelniki załatwiły ślimaka Babilonia i jeden zamieszkał w jego domku.

Cała reszta bez strat - oby tak dalej. Każdy następny tydzień to mniej grzebania w zbiorniku, poprawiania, moczenia rąk - myślę, że zwierzaki coraz bardziej przyzwyczajają się do tego rytmu. Krewetka systematycznie czyści babeczkę i żyją w zgodzie.

A zatem po prawie 6 tygodniach od zalania obsada wygląda następująco:

Babylonia sp. – został 1 z 2

Tectus fenestratus - 4 sztuki

Paguristes cadenati krab czerwononogi 3 sztuki

Nassarius vibex ślimaczek 8 sztuk

Calcinus elegans krab niebieskonogi 3 sztuki

Strombus sp. ślimak 2 sztuki

Ophiomastix annulosa wężowidło

Actinodiscus Fluo Green 2 grzybki

Clavularia

Anthelia

Amphiprion ocellaris hodowlany 2 sztuki

Jeżowiec Diadema setosum

Zoanthus spp. na skałce

Sarcophyton spp. grzybek

Rhodactis spp. zielony

Babeczka Valenciennea puellaris

Rurówka Sabellastarte spp.

Lysmata debelius krewetka szkarłatna

Entacmaea quadricolor duża zielona fluo i mała czerwona z bąblami

post-25930-0-25927600-1449950234_thumb.jpg

post-25930-0-03438000-1449950245_thumb.jpg

post-25930-0-52289000-1449950251_thumb.jpg

post-25930-0-49338500-1449950258_thumb.jpg

post-25930-0-45930100-1449950266_thumb.jpg

post-25930-0-60841900-1449950274_thumb.jpg

post-25930-0-30128600-1449950282_thumb.jpg

post-25930-0-90893000-1449950289_thumb.jpg

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne Akwarium. Super. Estetyczne nie przedobrzone. Ukwialow to zazdroszcze. Moj sue pompowal przez tydzien a teraz od miesiaca siedzi taki przykurcz. Juz nie wiem jak rozmawiac z tymi ukwialami. Wszystkie korale pompuja sie az milo. Przyrastaja bardzo szybko a ukwialy mnie nie lubia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne Akwarium. Super. Estetyczne nie przedobrzone. Ukwialow to zazdroszcze. Moj sue pompowal przez tydzien a teraz od miesiaca siedzi taki przykurcz. Juz nie wiem jak rozmawiac z tymi ukwialami. Wszystkie korale pompuja sie az milo. Przyrastaja bardzo szybko a ukwialy mnie nie lubia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Piotr, to mój początek drogi, póki co idzie łagodnie, ale sam nie wiem jakby coś się nie pompowało co bym myślał.

Karmię ukwiały co 4 dni małą kreweteczką po rozmrożeniu. Taką dietę miały w poprzednim zbiorniku.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z slimaczej obsady polecam jeszcze astralium. A co to za slimak z białą muszlą na środku przy przedniej szybie? Mam dziesiątki takich maleńkich i myślałam, że to młode turbinki, ale bardziej podobne są do Twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z slimaczej obsady polecam jeszcze astralium. A co to za slimak z białą muszlą na środku przy przedniej szybie? Mam dziesiątki takich maleńkich i myślałam, że to młode turbinki, ale bardziej podobne są do Twojego.

To duża ozdobna muszla, wrzuciłem kilka rozmiarów dla pustelników, ale one wolą zapolować na świeży domek a nie na pustostan.

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że poszalales z tymi krabami, nie nadążysz kupować ślimaków :) ja też chciałam kraba, ale wizja morderstwa na którymkolwiek slimaku mnie odstraszyła. Ale akwarium wygląda super, nie ma gruzowiska, rybki mają gdzie pływać. Super. Ja się wybieram do erybki w poniedziałek po sexguttate, chyba, że nie mają na stanie. Chciałam dziś jechać po drugiego cinctusa, ale nie mieli :( babeczki są piękne, urzekły mnie i najchętniej wzięłabym wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że poszalales z tymi krabami, nie nadążysz kupować ślimaków :) ja też chciałam kraba, ale wizja morderstwa na którymkolwiek slimaku mnie odstraszyła. Ale akwarium wygląda super, nie ma gruzowiska, rybki mają gdzie pływać. Super. Ja się wybieram do erybki w poniedziałek po sexguttate, chyba, że nie mają na stanie. Chciałam dziś jechać po drugiego cinctusa, ale nie mieli :( babeczki są piękne, urzekły mnie i najchętniej wzięłabym wszystkie :)

Jak dojdzie do kolejnego aktu to niebieskonogie znajdą nowego własciciela ;) Babeczka w duecie z krewetką szkarłatną nieźle się razem zajmują sobą. Ja też się wybieram w najbliższych dniach - chodzi mi po głowie jakaś Flavia, musiałbym też zastanowić się nad kolejną rybką. Ostatnia z obsady będzie mandarynem wspaniałym.

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno tylko niebieskonogie mordują? Czerwone poza podejrzeniem? To może się kiedyś skuszę na krabika.

Ta krewecia debelius tez mi się śni :) Moja Jednooka bandytka wurdemanni, którą wtedy kupiłam, odkąd znalazła swój dom za odpieniaczem rzadko z niego wychodzi. Ale jakoś sobie radzi z tym jednym okiem i łapie jedzenie. Szkoda, że tak mało ją widać, ale Paweł z erybki uprzedzal, że one są nieśmiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno tylko niebieskonogie mordują? Czerwone poza podejrzeniem? To może się kiedyś skuszę na krabika.

Ta krewecia debelius tez mi się śni :) Moja Jednooka bandytka wurdemanni, którą wtedy kupiłam, odkąd znalazła swój dom za odpieniaczem rzadko z niego wychodzi. Ale jakoś sobie radzi z tym jednym okiem i łapie jedzenie. Szkoda, że tak mało ją widać, ale Paweł z erybki uprzedzal, że one są nieśmiałe.

Niebieskonogie - w biały dzień na oczach dzieci... Zresztą one są całkiem spore w przeciwieństwie do tych maluszków czerwononogich. Polecam Ci te maluchy, po tygodniu od wpuszczenia wszystkie już przechodziły wylinkę. Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem jednego calcinusa elegansa niebieskonogiego. W jednym dniu w tym samym momencie wrzucilem do akwarium 3 babilonie różnych rozmiarów. Pierwszy slimak stracił życie zanim opadł na dno. Drugi 4 godziny później a trzeciego (największgo) nie było już następnego dnia rano. Krab w największej muszli pośmigał kilka godzin, po czym stwierdził że jednak wraca do muszli sprzed wpuszczenia ślimaków. Od taki drogi obiad sobie zrobił :) Ja też nieraz zaszaleję i zamiast jednego zjadam trzy kotlety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem jednego calcinusa elegansa niebieskonogiego. W jednym dniu w tym samym momencie wrzucilem do akwarium 3 babilonie różnych rozmiarów. Pierwszy slimak stracił życie zanim opadł na dno. Drugi 4 godziny później a trzeciego (największgo) nie było już następnego dnia rano. Krab w największej muszli pośmigał kilka godzin, po czym stwierdził że jednak wraca do muszli sprzed wpuszczenia ślimaków. Od taki drogi obiad sobie zrobił :) Ja też nieraz zaszaleję i zamiast jednego zjadam trzy kotlety ;)

To nie jestem sam z tym problemem, a kupiłem aż 3 sztuki

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłam poczytałam forum :) lubię swoje slimaki, dostały imiona i żadnego nie chciałabym stracić. Turbo ma na imię Luzik, astralium -Astra a strombus to Trąbek. Nie wydam ich na pastwę kraba. Chyba ze ktoś mi przysiegnie na swoją babcię, że czerwononogi nie mordują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłam poczytałam forum :) lubię swoje slimaki, dostały imiona i żadnego nie chciałabym stracić. Turbo ma na imię Luzik, astralium -Astra a strombus to Trąbek. Nie wydam ich na pastwę kraba. Chyba ze ktoś mi przysiegnie na swoją babcię, że czerwononogi nie mordują.

Moje czerwononogie są z pewnością wegetarianami i nie mordują - są najmnieszymi mieszkańcami w zbiorniku, no może poza kiełżami, które kiedyś 2 dni fotografowałem do identyfikacji. Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze straty... Kiedyś musiał nastąpić ten dzień, wpuściłem malutkiego Pterapogona kauderni i od samego początku siedział tylko w rogu akwarium. Nie przyjmował pokarmu i po 5 dniach odszedł na wielką rafę. Następnej nocy zniknął bez śladu błazenek. Po kolejnej nocy ukwiał quadricolor zaczął wymiotować nitkami z brązowego śluzu i zmalał do zera. Pozbierał się następnego dnia gdy go nakarmiłem.

Trochę strachu, trochę strat i nadal ostrożnie obserwuję baniak. Światło docelowo świeci już przez 12h w tym 10h na 50% świetlówek.

Obsada został uzupełniona o poniesione straty i dla kolorytu za namową Kolegi Mark112 doszedł Nemateleotris decora - strasznie płochliwa i nieśmiała rybka.

Powiedzcie czy czas już stosować Prodibio biodigest i po dniu pożywkę Bioptim ? to samo dotyczy ewntualnego podkarmienia Reef Boosterem ?

Ważna sprawa mi się przypomniała - w tygodnu ze stratami pierwszy raz podklejałem skałki klej Deltec AquaScape oraz po 2 dniach Milliput Teracota - co pewnie miało wpływ na wydarzenia.

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reef boster odstawiłem po podaniu kilku dawek, miałem wrażenie że korale miały radość ale codzienne czyszczenie szyb z osadu mnie zniechęciło,chyba że lubisz

bakterie polecam probioS albo bioS mają dokładny dozownik i niema problemu z dozowaniem jak w/w w ampułkach

ryby jak ryby, lubią sobie od czasu do czasu pozdychac, szczególnie te nowe, no chyba że poszłeś z trendem i lejesz litry chemii do zbiornika

ukwiały karm dopiero jak przetrawia poprzedni pokarm, czyli jak zflaczeja i na nowo się napompuje, u mnie trwa to trzy, cztery dn,i ale to nie reguła i zależy od zbiornika

edyt dla ukwiała koteczka 0,5 x 0,5cm max

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reef boster odstawiłem po podaniu kilku dawek, miałem wrażenie że korale miały radość ale codzienne czyszczenie szyb z osadu mnie zniechęciło,chyba że lubisz

bakterie polecam probioS albo bioS mają dokładny dozownik i niema problemu z dozowaniem jak w/w w ampułkach

ryby jak ryby, lubią sobie od czasu do czasu pozdychac, szczególnie te nowe, no chyba że poszłeś z trendem i lejesz litry chemii do zbiornika

ukwiały karm dopiero jak przetrawia poprzedni pokarm, czyli jak zflaczeja i na nowo się napompuje, u mnie trwa to trzy, cztery dn,i ale to nie reguła i zależy od zbiornika

Chemii póki co nie leję, karmienie pół kosteczki mrożonej 2xdziennie dla 5 rybek, od wczoraj zacząłem rozmrażać i płukać przed podaniem. Ukwiały po małej krewetce lub kawałku małży co 4 dzień.

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenka chyba można szukać pod szafą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

z własnego doświadczenia proponuje dokupić dwa, jeden prawdopodobnie pójdzie na straty ale dzięki temu będziesz się cieszył dobraną parą,

dokładając po jednej sztuce straty mogą być nieporównywalnie większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod szafką ślad by pozostał a tu jak w trójkącie berumudzkim - nic. Na razie dokupiony jeden i obydwa nie odstępują siebie nawzajem.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za czesto karmisz ukwiala. On wlasciwie zywi sie swiatlem. Mala kreweteczka nie zaszkodzi ale moim skromnym zdaniem dwa razy prawie w tygodniu to przesada. Bedziesz ciagle misl flaka zamiast pieknie napompowanego.

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko lapsiak dają radę, karmię tak ukwiały od dwóch lat, co czwarty dzień ( obecnie 10szt ) oczywiście małymi porcjami, kolega madizal chyba za duże porcje im serwuje ha ha wtedy kurczą się w dzień,

małą porcją karmić trzeba, wtedy kurczą się I wydalaja przetrawiony pokarm w nocy a po oswieceniu pięknie się pompuja

a całą krewetke proponuje zjeść samemu na kolacje :lol:

z nowym blaznem to trafiłeś w 10, moje się tłuka dzień I noc, po świętach dokupie jeszcze dwa, może się jakoś dobiorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie karmie ukwiałów łapią to co ryby dostają a i tak siedzą na swoich miejscach i ładnie się pompują


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat, bo mnie zaciekawiła sprawa 20l bez sumpa.

Chciałem powiedzieć, że też mm bez sumpa, bo nie mam możliwości i też 200l.

Po przeprowadzce trochę zmarniały korale ale dochodzą do siebie.

Przy okazji widzę, że w sąsiedztwie coraz więcej solanek. Też mieszkam teraz w okolicy kolegów. Gdyby była potrzebna woda z podmianki, miernik tds itp to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.