Skocz do zawartości
craze121

przerobienie akwarium tropikalnego na morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 120×50 szerokie 60 wysokie z sumpem 120l problem w tym ze odpływ jest rura 25mm co daje max 2500l grawitacyjne w tropikalnym zupełnie wystarcza. .korale tylko miękkie i proste w utrzymaniu czy taki przepływ starczy możecie doradzić przerobić czy sobie odpuścić .

Edytowane przez craze121 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze na akwa 360litrów spływ i rewizje powinienes dac 32 powrót 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe nie da się już powiększyć przy dobrej cyrkulacji w akwarium taki przepływ dla sama geo skimera nie da rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura 25 mm pewnie tez wystarczy. Problem moze byc z brakiem rewizji, gdyby pierwsza rura sie czyms przypchala.

Dla odpieniacza, 2 tysl/h przeplyw przez sump wystarczy.

Dwie rury po 32 mm to optimum.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odpieniacza na 2000l przepływu otwór 25 wystarczy ale czy taki odpieniacz da radę? na akwarium tej wielkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Tyle że wydajny sump.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam wejdzie H&S 150, Schuran 120 lub 150, BK 180 Mini... One maja pompy z przeplywem ok 2000 l/h i na takie akwarium wystarcza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w kominie są 2 rury 1 inch główna i zabezpieczenie 3/4 inch teraz mam tak wyregolowane ze nie słychać nic. o myślę o 2 Glowicach rw 8 do mieszania miękkim koralom powinno wystarczy co myślicie.a i czy 2 takie panele starcza 1 już mam

http://m.ebay.co.uk/itm/VIPAR-165W-LED-Aquarium-Light-Dimmable-Spectrum-For-Coral-Reef-Marine-Tank-Fish-/262053764347?nav=SEARCH

Edytowane przez craze121 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 pytanie czy taki sump z akwarium tropikalnego ma sens i cze te rurki w kominie da się rozwiercic na większe bo boje się ze wszystko będzie nie tak nie chcę wydawac pieniędzy żeby zaliczyć porażkę. Załączam zdjęcie sumpa

post-25916-0-64026300-1447625391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wysokość przegród nieodpowiednia - ale nożyk tapeciak i wycinasz.

Nowe przegrody w wysokościach około 21-25cm w zależności od punktu pracy odpieniacza.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.