Skocz do zawartości
lapsiak84

Ślimak Berghia mało aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem dopytać posiadaczy tychże ślimaków lub osób które maja na ich temat wiedzę.

Około dwóch miesięcy temu wpuściłem berghię do akwarium. Ślimor przepadł bez wieści. Aiptasia jak była tak i jest nawet ostatnio tępiłem aiptasiax-em dziś nagle odnalazła się zguba. Czy to znaczy ze zjada jakieś inne różyczki z pomiędzy skał o których nie wiem? I czy ten ślimaczek zawsze tak wolno działa? Czy jest szansa ze zlikwiduje mi w koncu całą aiptasie? Czy do tego potrzebne jest wieksze stadko? Ale boje sie kupować więcej bo jak wyżrą aiptasie to pozdychaja.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 140l to raczej stanowczo za malo moim zdaniem conajmniej ze 4 powinny byc..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyjadal coś z pomiedzy skał inaczej by już dawno padł ,z głodu umierają po ok tygodniu.

Kupno 1 szt to nie porozumienie ,min 2 zeby mogły się mnożyć ( bezpieczniej 3 ) .U mnie przy 4 szt znacząco spadła ilość aiptasi a przy 8 dorosłych to już miałem wielki problem z dokarianiem.

Poszperaj w necie ,jest dużo informacji o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma jakiś sklep je obecnie w ofercie ? Prosił bym o info na PW


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep nie tylko tu na forum dwóch kolegów ostatnio się ogłaszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli macie w akwarium ryby które szukają pokarmu na dnie akwarium, w skale lub na szybach lub większe krewetki [np Lysmata sp] to berghie posłużą im za pokarm.

Jeśli ktoś ma na zbyciu berghie to chętnie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem duże krewetki jak i duże wargacze mogą stanowić zagrożenie dla ślimaków.

Również wyrośnięte kiełże mogą atakować maluchy ślimaków.

U mnie przy 2 mandarynach i wargatku sanitarniku oraz dużej ilości kiełży populacja ślimaków się zwiększała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.