Skocz do zawartości
PrzemasLKR

Ctenochaetus strigosus - zbyt wypukłe oko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest jakiś konkretny powód dla którego moja rybka "Ctenochaetus strigosus" może mieć jedno oko bardziej wypukłe od drugiego ?

Bo nie wygląda to normalnie i boję się że nie przeżyje :/

bb09681165.jpg


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem cos takiego w slodkim raz ale nie w morskim nazywa sie wytrzeszcz oczu

http://nano-reef.pl/topic/39768-chore-oko-u-ryby-chrysiptera/

masz :D

Edytowane przez technix zakopane (wyświetl historię edycji)

200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś pomysł jak to skutecznie leczyć ?


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może otarł się o skałę. Ja miałem podobnie z Doris. Pomógl czosnek. Jeden ząbek wycisnięty do wody i karma do niego potem karmienie tym ryb. Drugi do pończochy 2 ząbki i do sumpa. Po 3 dniach rybcia zdrowa. Możesz tez natrzec czosnkiem algi jeśli nimi karmisz. U mnie to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odgadnąć hasło: OKOń, a tak na poważnie to generalnie przypadłość nazywa się pop eye i genezy tego wytrzeszczu może być wiele więc trudno spasować uniwersalną receptę dla każdego przypadku,

Przemek ja mniej więcej Ci napisałem jak postępować, póki co to jeśli ktoś nie da Ci lepszej recepty albo sam nie znajdziesz to rób tak jak Ci napisałem w wiadomości

@Alfik1980

właśnie dokładnie takie wskazówki między innymi napisałem Przemkowi, bo obstawiałbym uraz mechaniczny (skały, jeżowiec, inna rybka) więc generalnie zapewnić rybie spokój i trochę ja wzmocnić albo preparatem immuno do soakowania pokarmu albo czosnkiem z jedzeniem.

.Bo też niewiele można zrobić w zbiorniku, jedynie czekać że się samo zagoi i nie powodować stresu co by nie osłabiać rybki, bo może się wdać wtedy w miejsce uszkodzenia jakieś zakażenie. Nawet jeśli to objaw choroby (wirusy, bakterie, grzyby, pasożyty) to bez separacji rybki nie ma za wielu możliwości leczenia w ogólnym zbiorniku.

Czekać i obserwować zapewniając rybie komfort, jeśli się pogorszy to wtedy działać, zależy w którą stronę pójdzie wszystko i jak się będzie rozwijać w złym kierunku to wtedy można dalej działać, póki co to spokój dla właściciela i dla rybki

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem odgadnąć hasło: OKOń, a tak na poważnie to generalnie przypadłość nazywa się pop eye i genezy tego wytrzeszczu może być wiele więc trudno spasować uniwersalną receptę dla każdego przypadku, Przemek ja mniej więcej Ci napisałem jak postępować, póki co to jeśli ktoś nie da Ci lepszej recepty albo sam nie znajdziesz to rób tak jak Ci napisałem w wiadomości

może kolega podał by swoją recepte do publicznej wiadomości, jeśli to nie jest tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kolega podał by swoją recepte do publicznej wiadomości, jeśli to nie jest tajemnica

to nie jest tajemnica tylko sprawa wygląda tak, że zależnie od objawów, etiologii wytrzeszczu różne mogą być działania, ogólne bardzo uniwersalne działanie jest powyżej, pozostałe działania trzeba dopasować do samej przyczyny, stanu oka i do możliwości (bo nie każdy ma QT na odseparowanie rybki i jej tam leczenie). Póki co to działania jak wyżej i obserwacja, jak oka straci szklistość, pojawi się bielmo albo jakieś wybroczyny wokół oka, albo przejdzie na drugie to wtedy trzeba działać inaczej. Na tę chwilę nie ma co strzelać z armaty do komara, zobaczymy co przyniesie jutro

Edytowane przez SirNick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jakieś 8 lat temu u błazna , ostatecznie stracił oko i żył ale wyglądał jak pirat do końca swoich dni... niezbyt pocieszające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.