Skocz do zawartości
Areya

Hydor slim skim nano regulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osob, ktore mialy stycznosc z tym pienidlem - jak regulujecie doplyw powietrza? U mnie od 2 dni siedzi slim skim ale jest slabo - albo brak piany, albo przelewa czysta woda... juz nie wiem co z tym zrobic.. chyba wsadzic poprzednie pieniedlo.. pomocy..


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj powinienes miec taki zaworek a po za tym dodatkowo regulujesz wysokoscia zanurzenia zbiorniczka na syf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaworek, max otwarty. Zanurzenie trudno wlasnie wyregulowac, bo piana nie wchodzi do kubka..az zaraz przelewaa.. instrukcje znam, pytanie czy sa jakies myki nieujete w instrukcji po polsku, rosyjsku i angielsku ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wyczytalem niczego wiecej :) to ustaw go zeby byl zanurzonu na pol zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedniej górnej części odpieniacza jest wyfrezowany napis HYDOR pod napisem są pionowe szczeliny.

U mnie poziom wody był w maksymalnej wysokości środkowej szczelinki pobierającej wodę :) powietrze cały czas na maxa a pienienie regulowałem wysokością kubka :) działał zadziwiająco dobrze a...... najważejsze : poziom wody w komorze odpieniacza musi być stały czyli dolewkę tak wyregulować żeby podawało często a po trochu :)

pozdrawiam

Edytowane przez morfeusz1976 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A u mnie ten mały bydlak od 8 dni jak robił zadymę za pomocą mikrobąbelków, tak nadal robi. W instrukcji niby jest żeby dać mu 7-10 dni na "dotarcie", ale jakoś czarno to widzę. Owszem, pieni. Mam poziom wody ustawiony tak samo jak opisał kolega powyżej. Pianę reguluje się wysokością kubka. Sucha- cały kubek powyżej lustra wody. Mokra- rozszerzający się kielich zanurzony poniżej. Zaworek otwarty mam na full. Byłoby nieźle, gdyby nie te jxxxxx bąble...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj powietrze na maksa i wysokością reguluj. Miałem go jakiś czas ale zawsze były jakieś problemy, ogólnie wielki a za razem słaby, wymieniłem na Tunze 9004 i jestem mega zadowolony


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to używka była, to sprawdź, czy przewód od powietrza jest idealnie drożny oraz wirnik nienagannej czystości. To pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem nóweczkę. Bąble po 10 dniach nadal są. Pływają po całym zbiorniku i oblepiają wszystko. Nie ma ich aż tak dużo, ale jednak.

Z poziomem wody... hmmm... mam dolewkę, więc poziom będzie mi się wahał tak ze 12 mm. Ustawiłem jak najniżej, by po odparowaniu tych 12 mm, zanim włączy się dolewka ciągle siorbał z lustra.

Składałem go w sumie 2 razy. Raz go wyjąłem by się upewnić bo myślałem że coś nie tak, ale złożony prawidłowo wg instrukcji i dalej dymi... Z drugiej strony nie aż tak bardzo by mi to aż tak przeszkadzało, ale nie wiem jak na takie rzeczy reagują zwierzaki w akwa (jeszcze nic nie mam, bo dojrzewa). Co radzicie, że tak przy okazji zapytam... Zwrot, czy czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten mniejszy model. bąbelki ustąpią, to na pewno, chyba, że pompa dmucha pod niego, to wtedy musisz obieg zmienić. Ja swojego 'modyfikowałem, naklejając taśmę izolacyjna na górną kratkę, którą woda trafiała do odpieniacza. Chciałem, aby dał się zanurzyć bardziej, niż przewidział to producent. Woda wpadała napisem 'Hydor' i cały film białkowy był ładnie zbierany. Uważałem tylko, że mógł odpieniać bardziej, ale skoro pompka tylko 4-4,5W, to nie ma co oczekiwać fajerwerków. Ogólnie, dobra konstrukcja, spisał się, tylko ja potrzebowałem czegoś mocniejszego. Polecam patent z taśmą. :) A, u mnie powietrze zawsze było na maksa otwarte. Długo czekałem aż się 'złamał' i zaczął odpieniać, a bąbelki przestały 'wyskakiwać', ale w końcu się to udało. :)

Edytowane przez Maciek J. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo słaby odpieniacz, lepiej sprawował się o dziwo - Resun SK300! Może taki egzemplarz ale śledząc losy innych użytkowników tylko utwierdzam się w przekonaniu,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie pieni doskonale. Chodzi bez zarzutu, produkuje masę bąbli. Szkoda tylko że je wypuszcza do akwarium. Na 64l jak w sam raz, gdyby nie ten feler... Czy oprócz względów estetycznych w czymś to przeszkadza mieszkańcom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza,wręcz przeciwnie, korale bardziej napompowane,ryby żwawiej pływają,i krystaliczna woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To go zostawiam "na poprawę". Pieni dobrze. Pomimo tego że startowałem na Real Reef Rock- wywala raz po raz na dnie pojemnika ociupinkę brudnej wody. "Bąbluje" w środku że siwy dym, więc ja generalnie nic do niego nie mam. Miałem jedynie obawy czy bąbelki w akwa nie będą miały wpływu na rozwój, zachowanie i poziom stresu u przyszłych mieszkańców. Skoro nie, to git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że napowietrzam/odpieniam tylko w nocy,mam same miękkie i stado ukwiałów i nie widzę u siebie potrzeby włączania odpieniacza w dzień

nie wiem co tam zamierzasz trzymać w akwa i jak na intensywne napowietrzanie zareagują sps/lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chcę trzymać tylko miękkie i LPS. No, wiadomo 2 rybki, 1-2 krewecie, krabik i parę ślimaków. Nic więcej mi do 64L nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz ma rację, podstawą jest utrzymywanie stałego poziomu wody w akwarium. Wahania poziomu wody powodują '' rozregulowanie'' pracy odpieniacza , to tak jakbyś podnosił kubek. Powietrze - zaworek maksymalnie otwarty.

Edytowane przez Dasti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po drobnym tuningu jest już wszystko ok. Upitoliłem rurkę doprowadzającą powietrze, zostawiając jej tyle ile to konieczne, z drobnym zapasem na wypadek, gdybym chciał podnieść kubek i ustawić go na sucho. Wszystko ok, gra i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.