Skocz do zawartości
Piotr1

Kontroler Skalar czy ktos uzywa??

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zakupic w najblizszym czasie kontroler do mojego reaktora. Zastanawiam sie nad Skalarem http://www.skalar.mcten.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=71 lub Lajonem http://www.tomaszek.opus.chelm.pl/112/index.htm Czy ktos moze uzytkuje Skalara? Jesli tak jak on sie sprawuje??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się również do zakupienia Skalara, interesują mnie opinie posiadaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Skalara.

Co prawda nie mam jeszcze podpietej do niego sondy PH, ale dziala super. Polecam kazdemu , kto ma troche czasu zeby to zlozyc ( chyba ze kupicie zlozonego) i nie ma kasy na inne tego typu urzadzenia.

@Loccutus to jednak ma czache!.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze nie wiem. Ja skladalem swojego sam , a czesci kosztowaly mnie nie cale 200 zl .

Kiedys na allegro widzialem takie cacko ~450 zl, jeden gosc u mnie w pracy sklada to nalogowo, moge zapytac po ile sprzedaje.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

ziyo98 popytaj jak mozesz. Ciekawi mnie cena wersji z 2xpH, redoksem i dolewka.

A jest taka wersja z 2xph? Jesli tak to gdze moge przeczytac o tych wersjach?

pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkriss skalar to diy, bedziesz mial to co wbudujesz. Mysle ze 2xpH to nie problem, najlepiej jakby wypowiedzial sie sam tworca:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo nie da rady na razie wcisnac redoxa i ph w jednego skalara


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś pytałem się samego twórcy skalara i stwierdził że nie ma możliwości dodania drugiego Ph, ani redoxu.

Ale na pocieszenie, pracuje nad nowym dzieckiem :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden gosc u mnie w pracy sklada to nalogowo, moge zapytac po ile sprzedaje.

powiem tak... udostępniłem plany budowy urządzenia i oprogramowanie po to żeby każdy mógł _DLA SIEBIE_ sterownik złożyć i po prostu go mieć. KAŻDY kto otrzymał ode mnie dostęp do oprogramowania, słowem honoru ręczył że nie będzie zdobytej "wiedzy" wykorzystywał do zarobkowania. Było kwestią czasu, że znajdzie się jakiś ... słów mi brak, który ma w d*pie własne, dane komuś słowo, czyjąś prace i poświęcenie i za wszelką cene bedzie sie starał na czyimś garbie zarobić te pare wszawych groszy :)(.

To o czym sie tu dowiedziałem, a co tak "lekko" zostało powiedziane, jest bardzo nieuczciwe w stosunku do ludzi którzy za darmo prowadzą portal www, Marcina, Wojtka, w stosunku do ludzi którzy pomagali przy budowie skalara - mam na myśli Kwiatka i kilku innych których nie wymienie, a także do mnie na końcu, ponieważ wszyscy oni pracują i dają z siebie dużo, za kompletne friko ale kurde nie po to i nie z takim założeniem, żeby jakaś pieprzona wsza sobie "nałogowo" zarabiała.

Starczy wylewania żółci - skalar jest chyba ostatnim projektem jaki udostępniłem DIY - jak widzicie nie warto :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loccutus, to nie tak. O ile wiem facio sklada to ludziom, ktorzy chca to miec ,a nie umieja tego zlozyc ( i chodzi tu o zamknieta grupe akwarystow slodkowodnych, do ktorej sam nalezy). Czy zarabia na tym nie mam pojecia.

Mysle jednak ze robi to za symboliczne piwo + zwrot kosztow elementow.

Ja sie trzymam tego co bylo napisane na waszej stronce. Co prawda swoich zdjec jeszcze nie wrzucilem ( zrobilem, ale mysle ze moj model jest po prostu brzydki- Nie mam jeszcze maskownicy na przod) ale obiecuje ze wrzuce.

Wybacz jesli napisalem cos, co twoja "brygade" wkurzylo.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.