Skocz do zawartości
WOJCIECH PYRZEWSKI

Koszty Morszczaka

Rekomendowane odpowiedzi

kaziko :

[]

postawiłem akwa w trybie @smk

[]

Dobre :D

Powiedzonko powinno się przyjąc na grupie :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

SYNDROM SMK, tak kiedys przynajmiej ja opisałem szybkośc zakładania akwa przez SMK teraz to już gość z odpowiednim bagażem doświadczeń.

A co do kosztów owszem, mile widziany jest kosztorys wstępny, ale lepiej nie włączać polecenia w Exelu "SUMUJ" , ja nauczyłem się jednego "Tanie mięso psy jedzą", i nie na wszystkim można oszczędzać.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko, masz rację z tym liczeniem, jeśli kogoś po tym głowa nie boli to czemu nie. Ja pewnie jakbym policzył ile zarabiam to bym miał tylko jedno wyjście-rzucić się z mostu:wink. Bo jakie by nie wyszły zyski, to albo bym musiał, z ich braku, zamknać firmę albo dlatego, że za duzo wydaję, zlikwidować akwarium:D. Na własne pocieszenie rzuciłbym się z mola w Międzyzdrojach, może choć meduzę przed śmiercią jeszcze bym zobaczył, hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmedenski: co do tych meduz to optymista jestes:) zakladac taka przejrzystosc Bałtyku ze cos w locie zobaczysz :D :D :D


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmendenski : do pieniedzy trzeba podchodzic z dystansem i sie nimi nie przejmowac. wtedy mozna liczyc, nawet właczyc SUMUJ w excelu i .... i nic sie nie dzieje, nadal luzik... :D :D :D


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

Nie mam jeszcze zbiornika w pełni ale powiem Ci o kosztach 100l.

zbiornik 100l (70x34x43) z 8mm 100zł+40zł wysyłka

pokrywa 70zł+15zł wysyłka

3 x T5 24W świetlówki (2x10000k sylvania i sylvania aktyniczna), stateczniki, odbłyśniki 345zł+20zł wysyłka

Statecznik elektroniczny T8 30zł

Świetlówka PowerGlo 20W 40zł

osmoza 75GPD z trzema prefitrami 275zł+15zł wysyłka

Marea 3200 225+15zł wysyłka

Sól Tropic Marin Pro Reef 10kg 150zł+30zł wysylka

Testy 100zł Zoolek

Tło 20zł

Podstawka pod akwarium z ABS (sam zrobiłem) 10zł

Samo akwarium BEZ ŻYCIA!

1365zł MATERIAŁ

same koszty wysyłki: 120zł

ŁĄCZNIE 1485zł

Wszystko masz tutaj:

http://aqua-reef.pl/album_cat.php?cat_id=22

doszła grzałka Hagen Tronic 50W + 35zł

maxi jet 1000l/h 80zł

teraz zamawiam Tropic Marin Re-Mineral Marin 60zł i Kalkwasser AM 30zł

aha i kupiłem niepotrzebnie filtr kaskadowy za 50zł bo Swir mi juz robi zewnetrzny odpieniacz

1740zł na razie bez życia

Kalkwaser Knopa - 90zł

Ph buffer KENT - 35zł

Maxi Jet 1000l/h 80zł

Żywa skała 8KG 330zł

6 kostek AM jakieś 15zł

2290zł


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam stary temat....bo jak go przeczytałem to mnie na wymioty wzielo !!!

Wiekszosc z was wychodzi z założenia "nie wiem ile zarabiam a co dopiero ile wydaje na akwa"

Po czyms takim, co przeczytalem, to widze ze czesc uzytkowników solniczki jest banda niedouczonych (w kontekscie ekonomicznym) i nieodpowiedzialnych ludzi, dla ktorych banki do instytucja zbawienna bo przeicez jak nie liczymy swojego dochodu a wyjdzie strata to zawsze mzona pozyczyc - rece mi opadaja !!!

Zeby nie bylo interesuje mnie to hobby, sam chce rozpoczac ta przygode, ale sorki, rozsadek i priorytety biora góre tj: dziecko, kredyt hipoteczny czyli zobowiazania etc a czesc forumowiczów nie liczy bo nie chce -CZYLI ZYJE W KŁAMSTWIE WRECZ BOI SIE PRAWDY to nic innego jak chowanie glowy w piasek - powodzenia w tym klamstwie i obludzie.

Widze ze posty sa z 2006 roku i z checia wyslucham tych osob co pisały wtdy ze nie licza bo to hobby, bo chca spac spokojnie jak teraz do tej sprawy pdochodza...a moze juz splajtowali ;-)

Pozdrawiam ....wiem ze sie narazam ale moze niektorych skloni do MYŚLESNIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z bandy niedouczonych (w kontekście ekonomicznym) i nieodpowiedzialnych ludzi - ja nie liczę kosztów.

Aha, na lampę pożyczyłem z banku bo to zbawienna instytucja .

A na wymioty mnie rano brało...


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jestes w ciazy

Nastepna mONdra wypowiedz...brawo...i ucz sie człowieku od takich ludzi sory ŁUcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na wymioty mnie bierze jak czytam takie teksty jak Twoje (przypominam że jak pytałeś normalnie to ja też odpowiadałem normalnie i co wtedy się uczyłeś ?)

Ogarnij się i nie wyciągaj postów z przed 5 lat - bo ceny i realia były inne.

PS: I popraw błędy w poście ostatnim bo zaraz różowego Warna zgarniesz.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Cie obchodzi ile kto zarabia i ile wydaje?

przychodzisz tu i nie znając ludzi po jednej wypowiedzi ich wyzywasz - kim Ty jestes, że dajesz sobie takie prawo?

gdybym miał taką możliwość to właśnie byś zakończył swoją karierę na tym forum


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabuza, klimatu większości wypowiedzi żeś chyba z lekka nie załapał.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311517 Zabuza :

to moze jestes w ciazy

Nastepna mONdra wypowiedz...brawo...i ucz sie człowieku od takich ludzi sory ŁUcz

zakładam że "capslowanie" było celowe, wiec nie zaznaczam.

Natomiast mam nadzieję, że obrażanie ludzi było przypadkowe i wynika z niezrozumienia postów/klimatu.

Można kulturalniej wyrazić swoje odmienne poglądy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast zakladac solniczke to ciagle skrupulatnie liczy. Jak Tofik wylozyl kawe na lawe to pewnie nie uwierzyl i zaczal szukac kosztow ukrytych i kopac na forum. Ciekaw jestem jak znajdzie temat ze czesc z nas jest w stanie zrezygnowac z zony by posiadac akwarium:D

To nie jest tak ze akwarysci morscy doprowadzaja wlasne rodziny do ubostwa zeby miec akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak bardziej KULTURALNIE??? wulgaryzmów nie było, personalnych obraźliwości również.

Czyli jednak KOMUNA, nie można sie sprzeciwiać i negować czego kolwiek tylko chwalić wypowiedzi typu: nie odpowiem dokładnie ale kosztuje DUZOOOO, bo nie licze bo chce spac spokojnie - dam rade niektórym niech takie osoby wogole nie pisza chyba ze chce podnieść sobie licznik napisanych postów

Sorki ale mowie szczerze nie 1 forum na jakim pisze, fakt ludzie zyczliwi, fachowi sa tu...i tu zwracam sie właśnie do nich - Przyznajcie ze sa tez tutaj ludzie jak wyzej wymienilem i tyle w tym temacie

..a swoja droga mod powinie nie ganić minie za krytykę tylko ganić ludzi za pier***nie w bambus a nie odpowiedz dotyczącą tematu.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pw juz taki kulturalny nie jesteś

zacytuje jaka wiadomość od ciebie dostałem

tytuł cwel "Wyp........ lemusie jak ja bym mial taka mozliwość to bys dostal wpie.... " ale publicznie, to taki kulturalny ze ho ho


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka morska dla jednych to sposób na zaimponowanie innym i prestiż, dla innych to hobby i pasja.

Ja zaliczam się do tych drugich i przestałem kalkulować do grosza wydatki, owszem chciałem wiedzieć ile wydam do czasu uruchomienia systemu, ale teraz nie siedzę z kalkulatorem i nie liczę każdego wydanego grosza.

Akwarystyka morska nie jest tania i trzeba mieć tego świadomość.

Chyba nie zyskasz miana przyjaciel forum z takim nastawieniem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311536 Zabuza :

...jak bardziej KULTURALNIE??? wulgaryzmów nie było, personalnych obraźliwości również.

Czyli jednak KOMUNA, nie można sie sprzeciwiać i negować czego kolwiek tylko chwalić wypowiedzi typu:

...

to że nie napisałeś z nick'a nie znaczy że jest kulturalnie. Wydaję mi się, że trzeba poznać kogoś, poczytać "kilka" jego wypowiedzi by napisać niedouczony... nieodpowiedzialny... i całą resztę "komplementów".

i można negować i krytykować, ale i na poziomie i konstruktywnie.

Ja na przykład mogę napisać, że częściowo zgadzam się z Twoją wypowiedzią, acz nie uważam że masz rację w "każdym wersie".

uważam tez ze w tym momencie poniosły Cię trochę emocje, co uwidoczniło się w Twoich postach. i tak jest kulturalnie - według mnie oczywiście :)

a mogłabym napisać co myślę, zupełnie inaczej... ale to zostawię dla siebie :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też od rana nie mogę się jakosc pozbierac po wczoraszej imprezie.:)

koledze jeszcze szumi, nie ma co sobie głowy nim zawracac....


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty mi tu ścieniać będziesz sam mi pierwszy wyjechaleś na priw: "mocne słowa jak na cwela"

Silver, ale poplakales sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, dawajcie chłopaki, w tym roku jeszcze banana nie było.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grozisz mu? :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311544 kmirko :

Grozisz mu? :D

@kmirko, to się nazywa informacja :) groźby są karalne, @Zabuza Tobie też o tym przypomniałam na PW


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.