Skocz do zawartości
lapsiak84

Rozmnażanie Berghia verrucicornis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Chciałem dopytać ewentualnie jeśli gdzieś ten wątek już jest to proszę o przekierowanie (ale znaleźć nie mogłem) jak rozmnażają się ślimaki berghia verrucicornis. Mianowicie jakiś czas temu zakupiłem jednego ślimaka. Myślałem nawet że już gdzieś zginął bo nie widziałem go z miesiąc albo i lepiej. Natomiast ostatnio ku mojej uciesze widzę jest na szybie :) ale schudł biedulka malutki się zrobił, i tu zaskoczenie nr 2 okazało się, że to nowy egzemplarz, bo za chwilkę dołączył do niego ten pierwszy, znacznie większy grubszy. Czy to możliwe, że mając tylko jednego ślimaga Berghia udało się go rozmnożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Natomiast teraz już mam dwa :) chyba że jeszcze jakiegoś się nie dopatrzyłem. Są fajne pracowite. Za chwilę będę się martwił jak im aiptasji dostarczyć aby miały jak przeżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwilem sie ze jeden slimak Berghia to za malo do mojego akwarium. Chciałem nawet ze trzy dokupic. A tymczasem dzis znalazlem 3 egzemplarz :) cos im chyba u mnie sprzyja. Zaraz zaczne sie o aiptasie martwic. Na szczescie mam spore rozyczki w sumpie. Czy jak slimakom zabraknie aiptasii w akwarium to moge ja jakims sposobem przetransportowac do baniaka z sumpa?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć w sobote kupiłem 1szt. tego ślimaka i mam 2 pytanka

Jak długo trwa wylęg z jego ikry ? pierwsze co zrobil jak go wpuscilem to złożył jajka :)

kiedy te ślimaki są aktywne, za dnia czy raczej nocą ? bo nie widzialem go juz na drugi dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę że ten ślimak z jednego osobnika jest w stanie się rozmnożyć , w internecie w każdym źródle podają ,że mimo iż to hemafrodyty to do zapłodnienia jaj potrzebny jest drugi osobnik.

Sam też z jednego osobnika mimo składania jaj nie uzyskałem młodych.

Wylęg trwa ok 10dni.

Aktywne są nocą chociaż gdy są bardzo głodne wykazują nawet sporą aktywność w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć w sobote kupiłem 1szt. tego ślimaka i mam 2 pytanka

Jak długo trwa wylęg z jego ikry ? pierwsze co zrobil jak go wpuscilem to złożył jajka :)

kiedy te ślimaki są aktywne, za dnia czy raczej nocą ? bo nie widzialem go juz na drugi dzien.

U mnie zdecydowanie aktywne są nocą.

Pierwsze słyszę że ten ślimak z jednego osobnika jest w stanie się rozmnożyć , w internecie w każdym źródle podają ,że mimo iż to hemafrodyty to do zapłodnienia jaj potrzebny jest drugi osobnik.

Sam też z jednego osobnika mimo składania jaj nie uzyskałem młodych.

Wylęg trwa ok 10dni.

Aktywne są nocą chociaż gdy są bardzo głodne wykazują nawet sporą aktywność w ciągu dnia.

Być może tak się udało, że jak kupiłem to miał jaja zapłodnione tylko już u mnie nastapił wylęg. Bo zniknął mi na kilka dni prawie na miesiąc a potem zobaczyłem dwa osobniki a później trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge kupic te ślimaki???? mam straszny wysyp aiptazji...


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.