Skocz do zawartości
qni

niskie pH wysokie CA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z parametrami. Mam wysokie CA od 3 tygodni ponad 500 mg/L. Moje podejrzenie pada na skałę. Dostałem zoa na skale wapiennej i od tego momentu mam zawyżone CA. Czy skała wapienna może tak oddawać ? Czy ten parametr to coś złego?

Mój problem to również niskie pH. Dziś rano doszło do 7,3. Przez noc świecę glonom spagetti w kaskadzie ale nie wiem czy to coś daje. o 8 włącza się odpieniacz i wtedy widzę poprawę w pH. wczoraj ph doszło 7,9 nie przekroczyło 8 ;/

Mam zamiar za tydzień wpuścić 2 małe błazenki, zastawiam się czy przy taki niskim pH to dobry pomysł.

Pytanie jak zwiększyć pH? otwarcie okna, glony w kaskadzie, kaskada, cyrkulator skierowany na taflę wody nie pomagają, odstawiłem nawet bakterie, nie mam pomysłu :/

Czy kłopot z pH może być spowodowany wysokim CA?

reszta parametrów, które mierze:

KH-12

NH3- 0,03

NO3- 10-20mg/L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Coral Pro ma tyle

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquaforest reef salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasolenie?Dodawales cos na kh zeby podwyzszyc PH?

tez mam na reefsalcie i tez niskie PH (7,7wieczoremale tez trche na czuja bo salifertem)

przy zasoleniu 1,025 mam KH 8,3 Mg 1290 Ca 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mam ok 1,022. mój salimetr nie jest super dokładny. Nic nie dodaje. Podmian 5l co tydzień, od tygodnia nie podaje bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przestaniesz wyłączać odpieniacz na noc , to będą mniejsze skoki PH


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chemikiem nie jestem ale na chłopski rozum to niskie pH powoduje rozpuszczanie skały wapiennej


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje parametry sa totalnie rozjechane czy ty lejesz ballinga?

Reef salt zasolenie 1022 nie moze miec kh 12 czy ca 500 na podmianach

Musisz cos lac do zbiornika lub Testy masz powalone

Ponizej parametry soli Reef Salt

S.G. 1,025

Cl - 19000 - 19500 mg/l

Na - 10500 - 10600 mg/l

Mg - 1320 - 1350 mg/l

S - 580 - 590 mg/l

Ca - 410 - 430 mg/l

K - 380 - 390 mg/l

F - 1,2 - 1,3 mg/l

Fe - 0,08 - 0,09 mg/l

Sr - 7 - 9 mg/l

dKH - 7,4 - 8,0

pH - 7,8 - 8,2

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic wiecej nie robie. Opisałem wszystko.

Mozna zwalać wszystko na testy ale nie chce szukać w tym przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał przyczyny w za wysokim zasoleniu. Porównaj zasolenie jakimś innym przyrządem.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie za wysokie zasolenie moze byc przyczyna


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.023.

Dostałem rade nie wyłączać odpiniacza na noc. Dostosuje sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mierzone zasolenie?? - użyłeś refraktometru ? bo jeśli nie to nie mów jakie masz zasolenie bo wszystko inne potrafi przekłamywać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet refraktometr potrafi przekłamać jak jest źle skalibrowany.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie refraktometrem mierzył Akvarius. Ma trochę lat doświadczenia w akwarystyce morskiej. Na pewno potrafi ten sprzęt obsługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... miałem /mam podobny problem z ph jak u ciebie. Kiedyś bardzo dbałem o parametry aby były książkowe i lałem precyzyjnie Ballinga. Niestety ph w dzień max 8,1 w nocy spadało nawet do 7,6 i niżej. Postanowiłem to wszystko olać przestałem lać dodatki ca , mg , nahco3 i zakupiłem ph buffer seachem'a. Aż mnie zmroziło kiedy zrobiłem testy po tygodniu jego podawania kh13 , ca 380 , mg 1450 ale ph zaczęło się stabilizować - w dzień 8,15 w nocy 7,8 i wyżej. Postanowiłem nie przejmować się parametrami tylko cały czas podaję po zgaszeniu światła 1 łyżeczkę dziennie w/w buffer'a - ewidentnie ten preparat u mnie zadziałał. Obecnie w dzień ph 8,15 w nocy 7,9 , kh 11 , ca 380 , mg 1450 , zas. refraktometrem 1025... mam tylko zoa i lps'y.

.... jeszcze zapomniałem

Nie wiem czym mierzysz ph ale .... ja rok czasu używałem testu saliferta i zawsze pokazywał ponad 8 więc uważałem że wszystko jest ok. Jak podłączyłem ph-metr elektroniczny to mi szczęka opadła co dzieje się w moim akwarium. Jak chcesz ustabilizować ph to tylko na elektronicznym mierniku ... na kropelkach nie dasz rady więc albo pożycz sobie od kogoś miernik albo zainwestuj - to bardzo pomocne urządzenie w naszym hobby.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się o pH bo chcę wprowadzić pierwsze 2 młode błazenki, kilku tygodniowe. korale rosną, glonów nie ma wszystko ok powodów do paniki nie ma.

włączę odpieniacz na noc zobaczymy co będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no podstawa to podłączenie odpieniacza który natleni ci wodę a przez to podwyższy ph bo jak wiesz kumulujące się co2 wodę zakwasza.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet refraktometr potrafi przekłamać jak jest źle skalibrowany.

Pozdrawiam, Marek.

nawet nie biorę pod uwagę takiego stanu rzeczy że refraktometr jest źle skalibrowany - chodziło mi tylko o samo "urządzenie" do pomiaru

Zasolenie refraktometrem mierzył Akvarius. Ma trochę lat doświadczenia w akwarystyce morskiej. Na pewno potrafi ten sprzęt obsługiwać.

No to jak Grzes mierzył to można uznać że jest ok :)

Bałem się o pH bo chcę wprowadzić pierwsze 2 młode błazenki, kilku tygodniowe. korale rosną, glonów nie ma wszystko ok powodów do paniki nie ma.

włączę odpieniacz na noc zobaczymy co będzie się działo.

póki odpieniacz nie będzie chodził w nocy to rano zawsze będziesz miał niskie pH - jeśli jest za głośny to kup pompkę powietrza Eheima - jest bezgłośna całkowicie i wężykiem kostkę lipową i to niech chodzi w nocy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no podstawa to podłączenie odpieniacza który natleni ci wodę a przez to podwyższy ph bo jak wiesz kumulujące się co2 wodę zakwasza.

a kwaśna woda lepiej rozpuszcza wapń.....

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak Grzes mierzył to można uznać że jest ok :)

Wydawało się że wie o czym mówi :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.