Skocz do zawartości
Przemo87

Pseudanthias squamipinnis

Rekomendowane odpowiedzi

Pseudanthias squamipinnis kupilem w czwartek 3 rybki i tak sie schowaly ze do teraz ich nie ma czy to normalne ,wczoraj widzialem kawalek jednej jak wystawal z za skaly zbiornik 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że na noc chowają się we wszystkie możliwe szczeliny ale w dzień powinny pływać. Widocznie są jeszcze mocno zestresowane. Jak duże kupiłeś?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że na noc chowają się we wszystkie możliwe szczeliny ale w dzień powinny pływać. Widocznie są jeszcze mocno zestresowane. Jak duże kupiłeś?

ok 6 cm kupilem w erybce mialem kupic 2 ale doradzili mi ze ladniej bedzie jak 3 kupie wczoraj widzialem kawalek jednej jak za skaly wystawal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny Ci już pływać , z najnowszej dostawy zakupione ?Przynajmniej u mnie pływały praktycznie od razu te co przeżyły oczywiście , chowały się te które nie przeżyły

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mialem kupic 2 ale doradzili mi ze ladniej bedzie jak 3 kupie" - a nie mowili Ci w tej erybce, ze to ryby stadne?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzial ze jeden bedzie samiec a dwie samiczki i ladnie to wtedy wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i ladnie wyglada, ale moze byc tez i tak, ze samiec zameczy te dwie samiczki... w kazdym razie powodzenia i czesto je karm!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i ladnie wyglada, ale moze byc tez i tak, ze samiec zameczy te dwie samiczki... w kazdym razie powodzenia i czesto je karm!

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 10 przeżyło 5, jeden samiec i cztery samiczki.

Padły te, które od samego początku chowały się w skałach. Te które zwiedzały akwarium przeżyły.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Anthiasami jest taki problem, że one często przylatują do Europy bardzo zabiedzone. Jeśli importer ich nie podtuczy i sklep sprzeda potem takiego chudzielca, to często kończy się zejściem. Jeśli Anthias wpuszczony do akwarium nie zacznie go zwiedzać w ciągu 24h, to z reguły kończy się to odejściem na wieczną rafę....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mialem kupic 2 ale doradzili mi ze ladniej bedzie jak 3 kupie" - a nie mowili Ci w tej erybce, ze to ryby stadne?

Grubo to pierwsze i dobre to drugie. A ja dodam jeszcze że mam 4 w 400l i chodź by było i więcej myślę że nie oddały by swojego zachowania stadnego pływania.

Po dodaniu ich z worka do zbiornika pięknie to wyglądało do połowy dnia, coś wspaniałego. To naprawdę ładne ryby ale to kurcze nie to samo , za mały baniak. 400l się nie nadaje a tym bardziej 300.

Nie będę wypisywał bajek od do bo nie ma to sensu ale te ryby wyglądają fajnie w naprawdę dużych zbiornikach.Nie sądziłem że w takim małym zbiorniku będą porozstawiane w różnych kątach(nie ma walk i zaczepek) To był mój błąd, nie wiem czy kiedyś wykorzystam te doświadczenie wątpię - nie założę adekwatnego litrażu.

Ryby są fajne kiedy się zachowują się podobnie lub w zbliżeniu jak na wolności te różne ich zachowania są super w obserwacji. W zasadzie przestało mnie to jarać że ryba ładna,kolorowa itd itd.

Dla jednych ma to sens dla mnie już nie.

Widać to w tym zbiorniku. za***iście to wygląda.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tydzień temu samca i 3 samice. Baniak prawie 320L. Zaraz po wpuszczeniu krewetka czyszcząca miała pełne szczypce roboty. Moje pływają po zbiorniku od wpuszczenia. Jedna samica mnie tylko nie pokoi. Kilka dni się chowała, najgorsze że robiła to podczas karmienia. Wczoraj już wdziałem że stres mija i robi się coraz odważniejsza. Karmie 6 razy dziennie rożnymi mrożonkami. Suchego nie ruszają.


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tydzień temu samca i 3 samice. Baniak prawie 320L. Zaraz po wpuszczeniu krewetka czyszcząca miała pełne szczypce roboty. Moje pływają po zbiorniku od wpuszczenia. Jedna samica mnie tylko nie pokoi. Kilka dni się chowała, najgorsze że robiła to podczas karmienia. Wczoraj już wdziałem że stres mija i robi się coraz odważniejsza. Karmie 6 razy dziennie rożnymi mrożonkami. Suchego nie ruszają.

widzialem dzis dwie:) ale nie wiem czy te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym litrażem, w 200L trzymałem 3 samice i 1 samca, tarły się średnio co dwa dni, karmiłem dwa razy dziennie, myślałem że nie lubią mocnego światła, ale dziś mam pod 3x50W(L) + 2x30W(L) +2x54W (Ś) - jest mega jasno i pływają super.

W poprzednim baniaku miałem 6x39W i obstawałem że jest za jasno - dziś wiem że kolory świetlówek małem do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie po 6 dniach jest padnieta jedna rybka,ale dwie plywaja widac ze sa zestresowane jeszcze,ale podjdaja sobie troche i jeszcze sie chowaja,ale jestem dobrej mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów pisał o kondycji tych uroczych ryb które trafiają do sprzedaży i ma w stu procentach racje, o ile duże samce szybko dochodzą do kondycji to małe samiczki mają z tym problem, w sklepowych zbiornikach cyrkulacja wody jest słaba i nie tracą wiele energii, trafiając jednak do klienta zaczyna sie walka z pompami i rywalizacja o pokarm z resztą obsady....... mniejsze osobniki nie połykają większych kawałków jedzenia więc lepiej karmić częściej i najlepiej drobnym pokarmem, polecam ikrę.

U mnie się sprawdziło, kupiłem samca i trzy samiczki, miały wklęsłe brzuchy a podczas karmienia nie zdążyły się najeść. Były coraz słabsze a jedna padła, do dotychczasowej porcji zacząłem dodawać jeszcze jedną kostkę ikry, większe ryby nie zwracały na to uwagi a Anthiasy po tygodniu nabierały masy i kondycji ..............z czasem dokupiłem jeszcze dwie samiczki i świetnie się mają........... często też odpoczywają w dzień w szczelinach ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest kawior atlantycki czerwony - jest drobny,pożywny i opakowanie w careefour 7-8zl wystarczy na wypełnienie 1,5-2 tabliczek po pustej artemii i do mrożenia.Taką kostką powoli rozmrozić i można przez kilka godzin podawać lyżeczką na raty z pojemnika czy kubka bez moczenia.Takie podawanie mrozonki w ratach jest wygodne a anthiasy są zarte juz po kilkunastu minutach od ostatniego karmienia... u mnie są karmione z 6-10 razy w ciągu dnia.To jeden z kilku posiłków dla urozmaicenia a tak to solowiec,kryll itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.