Skocz do zawartości
Jedras102

Lampy led-bliki w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chę podzielić się wynikami mojej pracy nad własnymi lampami Led.

Nad moim 300 litrowym zbiornikiem do tej pory świeciło 8 T5 24W

Ilość światła była ok, ale zazdrościłem kolegom, którzy posiadają lampy led pięknych blików.

Wszystko się mieni , na skałach i piasku mrugają cienie. Kto widział ten efekt już zawsze będzie chciał, aby w jego akwarium było tak samo. Postanowiłam zrobić sobie lampy, które dają taki efekt samodzielnie.

Wykonałem 2 lampy, każda po 10W. Na ledach hybrydowych gdzie jest 6 dód zimno białych i 3 diody niebieskie. Ledy zakupiłem na Allegro. Radiatory, soczewki i wentylatorki również.

Ponieważ posiadam własny ploter laserowy CO2 zaprojektowałem obudowę i uchwyt, którym przyczepiłem lampy do mojej belki z T5. Jedną po jednej i drugą po drugiej stronie belki.

Sprawdziłem termometrem bezprzewodowym, że lampy przy pełnej mocy nie osiągają 45 stopni temperatury.

Do sterowania lampami kupiłem sterownik firmy Palabras. Programowanie odbywa się za pomocą kabla USB z kompa. Jest specjalny program gdzie można ustawić 4 kalały, czyli 4 lampy. Każdej można zadać w ciągu doby 110 punktów jasności świecenia. Móżna zaprogramować inne krzywe świecenia dla każdego dnia tygodnia, lub miesiąca. Działa to bardzo sprawnie, jest intuicyjne. nadaje się do moich celów wprost idealnie. A koszt jest niewielki. Jest do kupienia równiez na Allegro.

Podsumowując:

Mam moje upragnione bliki w całym akwarium.

Wystarczy 2x10 W aby w akwiarium 300 litrów osiągnąć taki efekt, nawet nie wystwrowując lamp do pełnej mocy.

Mam efekt powolnego ściemniania i rozjaśniania w akwarium. Lampy niwelują w dużym stopniu skokowe włączanie i wyłączanie T5.

Na sobotę i niedzielę ustawiłem sobie rozjaśnianie we wcześniejszych godzinach rannych. Jestem w te dni zazwyczaj w domu więc chciało by się z rana popatrzeć w akwa.

Załączam fotki i można obejrzeć filmik na moim YouTube. Proszę szukać na "andrzej jędruś" film lampy led własnej roboty.

Uważam, że za niewielkie pieniądze efekt jest zupełnie zadowalający.

post-22806-0-56844400-1449409178_thumb.jpg

post-22806-0-85110700-1449409198_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dał byś jakiś filmik z tymi blikami bo na tych zdjęciach za bardzo nie widać

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotki i można obejrzeć filmik na moim YouTube. Proszę szukać na "andrzej jędruś" film lampy led własnej roboty.

Uważam, że za niewielkie pieniądze efekt jest zupełnie zadowalający.

Wklej go tutaj poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz możliwości przesłania. Zapraszam na youtuba. Tu jest link:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skałę. Jedna robi za oświetlenie nocne. Ustawiłem 1% mocy na święcenia nocne. Tą mam ustawiona bardziej w poziomie. Po kilku dniach widać po koralach różnice polipowania po przejściu w system nocny. Nie ma gwałtownego wyłączania światła i korale się nie stresują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.