Skocz do zawartości
aj2ak

skała z nie chcianym życiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdybym kupił akwarium od kogos. Jest na skale duzo karali ktorych nie chciał bym mieć w swoim akwarium takich jak Corals (including zoas; mouse ear leather; pulsing xenia). Moze jakies pojedyńcze bym zostawił ale reszta jest raczej nie w moim guście. Czy jest jakas mozliwość aby je usunąć na stałe?. Skała jest pełna życia i wyglada zdrowo wiec chyba nie chciał bym jej moczyć w jakims ace czy innych chemiach.

Planowałem ruszyć na suchej żeby samemu decydować co i gdzie będzie rosło no ale jak bym kupił akwarium od kogoś to szkoda by było tej skały około 30kg. Czy da się coś z nią zrobić żeby usunąć nie potrzebne życie? .

-Szkło jest troche porośniete glonami i kamieniem troche jak by zaniedbane czy jest mozliwość to wyczyścic? Glony takie brunatne jak na skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez drastycznych metod (uśmiercenia wszystkiego) nie pozbędziesz się w 100% niechcianego życia. Zawsze ci coś wcześniej czy później odrośnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz spróbować odłupać kawałki z niechcianymi, ale 100% pewności że pozbyłeś się wszystkich raczej nie będzie

dużo zależy czy są w jednej kolonii czy "rozsiane"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony ze szkła można zdrapać, nawet w zalanym akwarium specjalną skrobaczką. Jeśli osad jest delikatny to wystarczy czyścik magnetyczny lub szmatką, jeśli to akwarium jeszcze nie jest zalane. Zanim wyrzucisz do kosza/ubikacji niechciane korale spróbuj najpierw dać ogłoszenie, może ktoś Je adoptuje. To żywe stworzenia. A może sam je polubisz? Miło patrzyć na xenie kiedy pulsuje, a zoa potrafią w sobie też rozkochac pięknymi barwami.

Albo inne wyjście. Sprzedaj skały porośnięte niechcianym życiem i za to kup suchą skałę i korale, jakie Ci się podobają.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja a żeby wymienić je na skale sucha albo sprzedać żeby kupić sobie samemu jest najlepsza. Z tym ze mieszkam w uk i nie bardzo wiem gdzie takowe ogłoszenia wstawić. Wiem ze sporo jest polskich morszczakow w uk ale chyba żadne polskie forum jeszcze nie powstalo. Co mogło by być ciekawym pomysłem zwłaszcza do sprzedaży, kupna, wymiany etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj. Jest kilka osób z UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz w okolicy jakiś sklep ? może pójdą na wymianę - po prostu szkoda życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już zakładał nowego tematu. A czy jest bardzo duża róznica w wygladzie korali i ogolnie tego co tam sie dzieje jesli chodzi o szkło optiwhite i optifloat?. Bo mam mozliwość zakupu akwarium z set upem własnie jaki planuje za dość ciekawe pieniadze ale jest to szkło optifloat. I obawiam sie ze jesli jest wielka rożnica to moze mi sie to zwyczajnie po jakims czasie przestać podobać i nie bede miał checi na dalszy rozwoj hobby. Czy moze lepiej dozbierac troche gotowki i za 3 razy drożej złożyć akwa z takim setupem ale juz opti white?. Wiem ze pytanie jest trochę śmieszne ale na starcie nie chce pozniej czegoś żałować. Ale tez nie powiem ale cena strasznie kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej grubości szkło. Grubosc szkla jest zalezna od wielkości akwarium. Im większe tym grubsze szkło. W mniejszych zbiornikach nie ma różnicy, albo jest nieznaczna.

Myślę, że Twoje potrzeby są dość specyficzne wiec chyba na Twoim miejscu nie kupowałabym akwarium z życiem, tylko zbierała na optiwhite i suchą skałę. Szkoda zwierzaków, które Ci się nie spodobają.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzaki moge oddać. Ewentualnie sprzedac na ebayu z cena do licytacji. Chetny zawsze sie znajdzie.. Na zdjeciu duzej rożnicy nie widać. Grubość to 10mm.

"Kiedy patrzymy na oba rodzaje szkła (float i Optiwhite) nie widząc krawędzi, różnica między nimi nie jest aż tak duża, jak mogłoby się to wydawać. Różnica jest widoczna najmocniej na krawędziach szkła"

-Jeszcze, gdy kupie akwarium od kogoś z życiem wszystko przewozić raczej bede w plastikowych pojemnikach. I jak dlugo w tych pojemnikach te zycie może zostać?. Czy konieczne jest od razu złozyc i zalać te akwarium tą sama woda?. czy jesli bedzie przygotowany powiedzmy taki pojemnik. Czyli swiatło jakas cyrkulacja to moze postac 2-3 dni zanim ogarne baniak?.

post-11681-0-16388100-1449437300_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cyrkulacja i napowietrzanie + jakieś światło .. może stać ze 2 dni - oczywiście zależy od ilości i jakości wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napowietrzanie czyms ala pompka z kamykiem do slodkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.