Skocz do zawartości
Manticorepl

ZASILACZ AWARYJNY PRZETWORNICA UPS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/za...5062438460.html

Plus do zestawu

Akumulator GŁĘBOKIEGO ROZŁADOWANIA 100Ah

http://maister.pl/?product=akumulator-glebokiego-rozladowania-sznajder-marine-100-ah

Pozdrawiam

Manti

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się podoba.

Jak ogarnę się z kasą to też coś podobnego wstawię pod baniakiem.

Jak ewentualnie kupisz to zdaj relację jak to się sprwawuję.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się podoba.

Jak ogarnę się z kasą to też coś podobnego wstawię pod baniakiem.

Jak ewentualnie kupisz to zdaj relację jak to się sprwawuję.

Michał

Planuje kupić za jakiś miesiąc, dwa. Mi się wydaje, że to tanie i bardzo fajne rozwiązanie. We dług obliczeń odpieniacz, pompa cyrkulacyjna i falownik będzie działąc min 24 h i zawsze awaryjnie można podpiąć kolejny akumulator np. samochodowy.

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam, działa tak jak w opisie, trzeba dokupić akumulator, najlepiej jak największy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również użytkuję z aku 55Ah, 3 cyrkulatory, odpieniacz z filtrem Reefpack 250 starcza u mnie na 12h zasilania.

Urządzenie w wentylowanej szafce podgrzewa powietrze podczas czuwania do 26 stopni, na obudowie non stop trzyma temperaturę 35 stopni C.

Podczas pracy niestety rozgrzewa się do ponad 50 stopni C, a dopiero podczas ładowania akumulatora po pracy włącza się wiatrak i to mocno hałasuje przez następne kilkanaście godzin aż do pełnego naładowania akumulatora.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita ja posiadam ten sam zasilacz awaryjny z 180Ah akumulatorem od 2 lat zero problemów , zasila mi to objeg odpieniacz chłodzenie oraz falownik ,11 godz bez problemu testowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita ja posiadam ten sam zasilacz awaryjny z 180Ah akumulatorem od 2 lat zero problemów , zasila mi to objeg odpieniacz chłodzenie oraz falownik ,11 godz bez problemu testowane

Z temperaturą i sprawnością dokładnie tego modelu nie masz problemów - nie ma się co obawiać ?

Mam dopiero co zakupione


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa przetwornice z akumulatorem kwasowym?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto go wystawić poza mieszkanie, jak ktoś ma taka możliwość? Ja mam takie ocieplane schowki na balkonie a ściana balkonu zaraz przy akwarium.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto go wystawić poza mieszkanie, jak ktoś ma taka możliwość? Ja mam takie ocieplane schowki na balkonie a ściana balkonu zaraz przy akwarium.

Z pewnością będziesz miał ciszę podczas ładowania


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator powinien być głębokiego rozładowania. Standardowe akumulatory samochodowe oddają bardzo duży prąd w krótkim czasie przy rozruchu silnika ( w ups takie uderzenie jest nie potrzebne ) natomiast wymagana jest możliwość głębokiego rozładowania i ponownego ładowania akumulatora. Zwykły akumulator kwasowy pracując w takich warunkach bardzo szybko traci pojemność a zbyt mocno rozladowany może zostać całkowicie uszkodzony.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek dzięki za wyjaśnienie sprawy.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna istotna sprawa mianowicie zwykły akumulator podczas ładowania wydziela opary wybuchowego wodoru z tlenem o ile pamiętam. Przeladowanie w pomieszczeniu zamkniętym teoretycznie moze być niebezpieczne nie mówiąc już o specyficznym zapachu.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły akumulator kwasowy. Tu do końca akumulator głębokiego rozładowania nie jest aż tak potrzebny gdyż przy 10.5V ups się automatycznie rozłącza.Akma w dobrze wentylowana pomieszczeniu stoi. Jedynie w czym żelowy byłby lepszy to ze jest jego dużo większa sprawność co skutkuje rzadszym doładowaniem bateri . Zero problemów z temp i jego sprawnością. Naprawdę dobry produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom rozładowania podejrzewam jest różny wzgledem danego ups tak czy siak różnica w cenie na dłuższą metę i tak się zwróci. Nie jestem elektrykiem ale przerabialem już temat w przeciągu tygodnia testowałem zwykły akumulator 100ah na ups oraz 75ah agm i na tym drugim trzyma dłużej Dlaczego? Tego ci nie powiem po prostu nie wiem, dodam tylko że oba nowe prosto ze sklepu z akumulatorami nie z jakiegoś marketu więc jak już inwestować i trzymać w pokoju to raczej nie zwykła kwasowke.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdaje mi sie, ze to czy akumulator samochodowy czy głębokiego rozładowania, nie jest kwestia dyskusyjną. Samochodowy na dłuższa metę sie nie na daje i końiec kropka ;) i to z wielu powodów . A różnica w cenie prawie żadna . Jedynie można pomysleć nad bardzej wydajna przetwornica Ups.i tu jest pole do popisu bo jest ich bardzo, bardzo dużo i w rożnych cenach a to pewnie przekłada sie na jakość .

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie model z pierwszego linku i jestem bardzo zadowolony po pierwsze wszystko zależy od wielkości podpiętego aka im większa pojemność tym lepiej u mnie na aku od skutera falowniki pracują około 6godzin falowniki to blau 4000 i aquael 2600 jedyny minus to że musisz mieć akumulator

Dodam jeszcze że ładowanie jest ciche ewentualnie raz lub dwa po wyczerpaniu aka załączy się chłodzenie a dźwięk można wyłączyć wszystko jest czytelnie opisane w instrukcji a i mam to urządzenie dwa lata i jak do tej pory działa bezawaryjnie

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często stosuje się akumulatory żelowe takie jak w stacjach BTS, tylko tanie nie są


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.