Skocz do zawartości
slodkowodne

54l aby zrozumieć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Fajno, że się dowartościowaliście (...)

bardziej chodzi o uświadomienie że zwierzaki w nocy także oddychają i wydalają (i nie chodzi tylko o błazny)

Ps. czemu chcesz brzydala ?

napisał w 1 poście - w bonusie dostał plagę apitazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi już siporax, węgiel oraz pół gąbki (od starego właściciela) bakterii kupiłem na 3 porcje jak na razie, ampułka 5 zł, do takiego litrażu poodbno 3 razy, postanowiłem dać co 2 dzień i zobaczyć efekty.

tak, przyzwyczajenie ze słodkiego, tam też mówili aby nie wyłączać filtrów, bo przez noc bakterie zginą, a ja wyłączałem, miałem 120 litrów i wodę kryształ a rybki się rozmnażały i to w cale nie gupiki, tylko bardziej wymagające.

Tutaj zauważyłem, że o ile kaskada robi mniejszy problem, o tyle ruch wody spowodowany falownikiem musi być. Jutro dokupię RO, bo dzisiaj już nie dałem rady i również kaskadę pozostawię włączoną.

Jak warunki w akwarium się ustabilizaują - wszystko było robione na wariata. To zacznę walkę z apistazją, tak. brzydala mam zamiar "wypożyczyć" ale w zastaw chcę dać gotówkę, tak, na wszelki wypadek. Czyli kupić go, a potem sprzedać, to samo. Ewentualnie krewetki, ale aiptazje są duże i nie wszędzie dosięgnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ani brzydal ani krewetki dużych nie ruszą :( duże trzeba ręcznie zwalczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak czytam, że ktoś wyłącza cyrklulację albo odpieniacz na noc, to faktycznie nabieram dużej ochoty na banowanie

:|)

Ja zatem także zasłużyłem na zbanowanie. W niektórych zbiornikach odpalam cyrkulację na 2 -3 razy dziennie, w innych chodzi ona tylko w dzień. Mam też takie zbiorniki w których jest bardzo mocna cyrkulacja lub takie w których nie ma jej prawie wcale.

Cyrkulacja ma bardzo duży wpływ na wzrost korali w tym także na szybkość wzrostu aiptasi..

Generalnie to 99% forum trzeba by zbanować za mniejsze i większe kraksy związane z akwarium. Czy jest na forum ktoś kto nigdy nie zrobił jakiejś totalnej akwarystycznej głupoty?

Bardzo fajne masz te discosomy. Ten sarco w odpowiednich warunkach powinien zrobić się ładny.

Niektóre krewetki żywiące się między innymi aiptasią rosną duże inne są małe. Lysmata wurdemanni dorasta do 8 - 10 cm. Lysmata seticaudata dorasta do ok 5 - 6 cm.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszkadza ci falowanie z pompki cyrkulacyjnej to ją trochę obniż

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Błazny raczej nie skaczą.

Taaa. Powiedz to mojemu... :( Jeden był łajza, a drugi żywy i śmiały. Okazuje się że za bardzo śmiały.

Miałem szybę nakrywkową, a i tak surczybyk zmieścił się w 3cm szparce i wyfrunął. Natychmiast zrobiłem nocne z kawałka paska led (3 sztuki). Mam nadzieję że to zmniejszy prawdopodobieństwo wyskoczenia następnego delikwenta.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mimo nakrycia straciłam dwa błazenki. Wystarczyły małe 3-4 mm szpary między akwarium a szybą nakrywową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tez mimo nakrycia straciłam dwa błazenki. Wystarczyły małe 3-4 mm szpary między akwarium a szybą nakrywową.

Miałeś nocne? Nie pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mi kiedyś błazen wyskoczył z akwarium które stało 2 metry nad podłogą i wpadł prosto do sumpa który stał na podłodze. Zrobił to w dzień. Nic mu się nie stało.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem moich skaczących ale nie sa płochliwe wcale a powiedziałbym że ciekawskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wyskoczył przy włączonej lampie, tego dnia samica mu dokuczała. Akwarium było nakryte szyba ale nie całe przykryte. Samica po miesiącu wyskoczyła w nocy bez oświetlenia niemal przez ucho od igły :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dużą poprawę w baniaku po dodaniu pro bio S. Planuję w najbliższym czasie dokupić 2 krewetki na aiptasię oraz salarisa, potem pomyślimy nad resztą.

Zauważyłem iż błazenki regularnie co noc jakąś godzinę po zgaszneiu światła aż do rana chowają się w rogu akwarium pomiędzy sacro a skałką, oba siędzą razem dość blisko i uwaga, kopią płetwami w piasku :) Robią to każdej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.