Skocz do zawartości
DamianRadom

Przerobienie chinki Led 120 na sterowaną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu chcę zaznaczyć, że w temacie elektroniki jestem laikiem. Na allegro pojawiły się sterowniki do lamp Led za nie duże pieniądze. Da radę to jakoś połączyć z moją lampą? Wersja z dwoma pokrętłami. Link do sterownika http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5834627821

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych lampach zasilacz jest zintegrowany z driverem więc - nie, po drugie układ połączeń led jest zwykle na 85-105V więc - nie.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,.

Mam pytanie trochę z innej beczki,

zastanawiam się czy w tych zasilaczach jest możliwe podniesienie prądu o ok.100-200 mA?

Pozdrawiam

SM-900F Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku a powiedz mi czy dało by to rade w Chince którą mam od ciebie? Nie wiem czy kojarzysz o która chodzi? I sorry ze wbijam w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie prądu na wyjściu jest możliwe .......... niestety czasem zasilacze są zalane żywicą i brak dostępu do elektroniki. W innych przypadkach to się da zrobić. Oczywiście stosunek prąd / napięcie musi zostać stały bo mocy nie da sie zwiększyć.

W takiej lampie z potencjometrami lepiej sprawdza się układ z arduino ........ czyli sterowanie podłaczone pod potencjometry. Temat rozpracowany przez kolegę z forum i ładnie opisany. Chcąc zastosować drivery z allegro trzeba by dołożyć zasilacz i zmienić sposób łączenia diód co jest właściwie niemożliwe.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz możesz zapodać linka o którym temacie mowa bo jest tego sporo..


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Grzegorzu co trzeba w tym zasilaczu zmienic lub przerobic aby podniesc prad wyjsciowy z 500mA do powiedzmy 650-700mA nie zmieniajac napiecia maksymalnego. Mam pare takich zasilaczy i chcialbym je wykorzystac i rozbudowac lampe pod arduino.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zmienić prąd wyjściowy zmieniając dzielniki pomiarowe w zasilaczu. Ale nie pomogę na odległość. Potrzebuje jeden na wzór i potem resztę sam sobie pan ogarnie wg wzoru


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.