Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam w planie kupic to malenstwo ale mam w akwarium kilka lps i sps,i obawiam sie ze mi je skrzywdzi czy istnieje taka mozliwosc ze uqwial im cos zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poparzyć, tak samo jak inne korale które ze sobą walczą. Ukwiał oprócz tego jeszcze spaceruje po akwarium. Ale jak sobie znajdzie miejsce to już tam raczej siedzi :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem , ukwiał lubi spacerować w poszukiwaniu odpowiadającego mu miejsca i przy okazji spacerów może poparzyć inne korale . Natomiast z własnego doświadczenia powiem że np. mój siedzi dokładnie w tym samym miejscu w którym go posadziłem i nie wykazuje chęci do spacerów , poza tym dokarmiam go regularnie właśnie po to żeby nie chciało mu się chodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie ruszy i pojdzie w pompe wiekszosc predzej czu pozniej tak konczy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej czy później kazdy quadri wybierze się na przechadzke po akwa, ale nie róbmy z tego tragedii, one nie są tak mocno parzące jak np. koński czy szorstnik(tez je mam).

Quadricolor nie powinien wyrządzić większych szkód, ale owszem korale na jego drodze mogą zostać poparzone,ale raczej znikomo, bo on tylko tamtedy przechodził. bardziej niebezpieczne jest gdy juz upatrzy sobie idealne dla siebie miejsce i okazuje się ono być w niebezpiecznej bliskości innych korali czy to miekich czy lps, sps. wtedy lepiej zabrac te korale z jego okolicy, bo próba usunięcia quadri z jego miejsca, zazwyczaj będzie się wiązała z wycieczką.

a i tak wcale o to bym sie matrwił, tylko o cyrkulatory:) miałem kiedys w reefmaxie(teraz mam jego 2potomków) quadriego, co miał chyba ze 25cm srednicy,jak talerz obiadowy, 1/4 reefmaxa dosłownie, podczas mojej nieobecności podzielił się na 3 mniejsze, z czego 2 podczas wycieczek zostały przemielone przez koralie, zostały dosłownie same stopy bez macek, jednemu z nich moze zostało kilka, ale żaden z nich nie przeżył tego pomimo prób ratowania :)

także tak no... troche się rozpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sie zabezpieczyc przed taką śmiercią? Siateczkę jakąś naciągnąć? Rozumiem, że łażą też po szybie i umieszczenie falownika z daleka od skałki nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to się nie da, te incydenty z cyrkulatorami to myśle rzadkość, zazwyczaj jak juz quadri znajdzie miejsce to w nim siedzi, jak nie zmienisz mu warunków, światło, cykrulacja itp ani nie bd go dotykac to nie powinien łazić,

na cyrkulatory mozesz nalozyc co tylko chcesz, zeby tylko go nie przemieliło, pewnie nawet firanka by sie sprawdziła;p ja widziałem cyrkulatory zabezpieczone cienka warstwą fizeliny, tylko po kilku dniach jest ona szara:)

quadri chodzi tez po gladkiej, czystej szybie, napewno lepiej ustawic cyrkulator zdala od skały i miejsca gdzie jest quadri, ale to nie uchroni od nieszczęścia.

ja mam teraz swoje 3 akwa, stoi juz 7 miesiecy, mam 2 quadri, jeden z nich jak go posadziłem to cały czas tam siedzi, a drugi cały czas gdzies łazi(do tej pory) siedział juz na przedniej szybie z miesiąc, później na bocznej, w teraz niemal wlazł w powrot wody z panela, takze nie ma reguły:)

jeszcze jedno:) kiedys slyszałem ze ktos probował "przekupic" ukwiała zeby siedział w wyznaczonym miejscu(ale oswietlenie i prad wody musza mu odpowiadac) czestym karmieniem, u mnie się to sprawdza w 50% przypadkach :) moj quadri dostaje ok 3 malzy na tydzień (tych z biedry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze pusci sie podloza i poplynie z pradem a pompa go zassie przez szczeliny jak oblozysz siateczkami pompy to bedzie sie zaraz na nich zbieral syf co bardzo ogranizy ich wydajnosc takze pomysl lipny..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mój siedzi na miejscu, jest jeszcze malutki. Dokarmiam go krylem w granulkach (kiedys złapał przypadkiem z toni, zjadł i sie oblizał, od tamtej pory go częstuję) albo czymś mrożonym, co w tych plastikowych szczypcach sie utrzyma. W tym samym miejscu upodobała sobie tez siedziec krewecia i bardzo czesto go molestuje, odbiera mu jedzenie z paszczy, więc sie obawiam, że kiedys sie wkurzy i sobie pójdzie. Pomyslałam o takiej siateczce czarnej, jakie stosuje się do wewnętrznych kieszeni w kurtkach narciarskich czy w plecakach zewnętrzne kieszonki na napoje. Dyszę od kaskady może też zabezpieczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mój siedzi na miejscu, jest jeszcze malutki. Dokarmiam go krylem w granulkach (kiedys złapał przypadkiem z toni, zjadł i sie oblizał, od tamtej pory go częstuję) albo czymś mrożonym, co w tych plastikowych szczypcach sie utrzyma. W tym samym miejscu upodobała sobie tez siedziec krewecia i bardzo czesto go molestuje, odbiera mu jedzenie z paszczy, więc sie obawiam, że kiedys sie wkurzy i sobie pójdzie. Pomyslałam o takiej siateczce czarnej, jakie stosuje się do wewnętrznych kieszeni w kurtkach narciarskich czy w plecakach zewnętrzne kieszonki na napoje. Dyszę od kaskady może też zabezpieczę.

dzieki za odpowiedzi,postanowilem zakupic mojego pierwszego uqwiala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne szkoły, u mnie chodzą dwa cyrkulatory i właśnie ze względu na ukwiały dwie kaskady, jak wychodzę z domu to wyłączam cyrkulację i buja się tylko na kaskadach, i tak od dwóch lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę kombinujecie za dużo na moje, wystarczy tak zrobić projekt aby wylot z obiegówki był skierowany na cyrkulator i znacząco ograniczy to możliwość wciągnięcia go - bo tylko od dołu, ale to nie wszystko, jak straciłem dwa maluchy nie na cyrkulatorze - bo mam zrobione jak opisałem, ale straciłem na grzebieniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ktoś ma wylot z obiegowki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 80 l i obecnie cztery quadri. Zdarzało się, że quadri ruszał w podróż ale tylko wtedy gdy przestawiłem cyrkulacje i za bardzo mu wiało. Nigdy nie zbliżał się do pompy cyrkulacyjnej. Niestety parzą inne korale, prawie wypalił kawał montipory. Mocno drażni sarcopytona, choć ten daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie od wczoraj mam takiego przyjemniaczka .Zabrałem mu już z otoczenia ( co dało się zabrać ) wszystko co mógłby poparzyć ,siedzi grzecznie a mój amphiprion Clarkii oszalał na jego punkcie , siedzi w nim cały czas odgania inne błazenki ma wyłączność .Kawałeczki krewetki sam wkłada do pyska quadriemu śmiesznie to wygląda . Pytanie jak często go dokakmiać i najlepiej co podawać by nie wędrował :)

Edytowane przez darek42 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz dwa. Odkąd wlozylam duzego quadri, mały wylazł ze swojej dziury i zaczął oblazic skałę. obydwa wędrują tak od miesiaca dookoła jednej skały, choć duży od kilku dni jak włożył nogę do tej samej dziury, w której rośnie capnella siedzi na miejscu. a capnella leży pod ta kołdrą z quadri :) Nie parzy jej, tylko na niej leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika,jak na niej leży to wychodzi na to że się jednak parzą :rofl: :rofl: :rofl:

Darek karm krewetką co 4/5 dni, będzie rósł i się dzielił często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.