Skocz do zawartości
kanio10

Resun w Kaskadzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam (chyba) problem z ustawieniem SK 300 w Kaskadzie fzn3. Potrzebuje pomocy OD LUDZI KTÓRZY POSIADAJĄ takie połączenie i są efekty pienienia. Włożyłem go do koszyka uprzednio robiąc w nim dziurę wiec woda jest na poziomie około 1,5cm poniżej minimum. Zatkałem jeden z otworów ssących co faktycznie prawie do zera zredukować pęcherzyki ale nie wiem czy jest dobrze ustawiony. Najlepiej jeżeli ktoś wrzucił by dokładne zdjęcie ustawienia Resun i po jakim czasie zaczął mu pienic. Za pomocne rady dziękuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden koszyczek wyjmujesz, resuna wsadzasz tyle ile wejdzie, babelkow niestety nie unikniesz, mozesz wsadzic troche waty przy wylocie wody z odpienka ale nie bezposrednio do niego bedzie troche tlumil babelki. Zdjecia niestety nie przesle poniewaz nie ma mnie w kraju. Jak juz zrobi sie troche syfku w odpieniaczu bebelkow bedzie wiele mniej. Wszystko powinno dzialac. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisza tak i jest daj mu sie zabrudzic. Ja swój opaelem na pierwszych przyzsawkach o brzeg kaskady. A z drugiej strony zaklinowalem klockiem DUPLO, mam nadzieje ze widac. I reguluje sie idealnie. Powietrza tez nie mam , zbedne otwory sie zatkaly i pęcherzyków niemam

post-13085-0-20294900-1449946924_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

daj mu czas , zrób taką samą fotkę za 3 - 4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ustawione ok, ja mam zdjeta rurke od powietrza tam gdzie jest tlumik i wydaje mi sie ze lepiej pieni. Staraj sie nie grzebac w akwarium a zaskoczy. Niestety z poczatkow akwarystyki pamietam, ze ciezko jest czegos nie przestawic czy po prostu pomoczyc rak hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi RESUN zaczął pienić dopiero po 2 tygodniach przez ten czas go nie ruszałem.

Jedynymi modyfikacjami było ściągnięcie osłony znad wirnika. Żadnego otworu wlotowego też nie zaklejałem, a rurkę doprowadzającą powietrze wymieniłem na dłuższą i na jej koniec założyłem tłumik zrobiony z pudełka po kliszy fotograficznej. Otwór wylotowy mam ustawiony na połowę. Gdy zauważyłem znaczną redukcję ilości pęcherzyków po 2 tygodniach, po stronie gdzie stoi odpieniacz na wylocie z kaskady włożyłem wysoki na pół centymetra pasek z spienionego PCV, co powoduję że woda nie wylatuje bezpośrednio z odpieniacza do akwarium tylko drugą stroną co pozwala na uwolnienie się reszty pęcherzyków. Obecnie odpieniacz chodzi cicho a pęcherzyki pojawiają się w akwarium tylko po podmiance czy podaniu pokarmów dla korali w płynie ale wszystko wraca do normy po godzinie czy dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zdejmujesz tylko większe kółko (osłonkę z większa dziurą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"kolanko" to się trzyma samo - wciskasz tam gdzie jest wlot wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć tylko osłonę z wirnika czy ten dekielek który łączy osłonę z kolankiem też?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąć tylko osłonę wirnika, przedłużyć rurkę w zwężce, zakleić jeden z otworów doprowadzających wodę, możesz też przedłużyć rurkę w kubku. Poziom może być 1 cm poniżej minimum - u mnie tak działał najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie mój poprzednik juz to zrobił bo nic innego oprócz pokrywy na wirnik w które wchodzi to kolanko nic nie widzę.

Chodzi Ci o ta rurkę która wychodzi z kolanka wirnika do rurki od powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 10:29, Gothmog napisał:

Trzeba zdjąć tylko osłonę z wirnika czy ten dekielek który łączy osłonę z kolankiem też?

znalazłem zdjęcie, mam ściągniętą tą część i pieni bardzo dobrze - oczywiście jak ma co pienić

żadnych otworów dopływowych nie zatykałem,jak mu zatkasz to co? będzie mielił tą samom wodę na okrągło

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zdjęcie, mam ściągniętą tą część i pieni bardzo dobrze - oczywiście jak ma co pienić

żadnych otworów dopływowych nie zatykałem,jak mu zatkasz to co? będzie mielił tą samom wodę na okrągło

No ta ja źle zrobiłem bo to zostawiłem a ściągłem tą dolną część :)

Edit. Kurde po zmianie, tak jak ty masz strasznie głośny się zrobił :/

post-25849-0-00203700-1450088111_thumb.jpg

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cicho to se kup optimusa za pięć baniek ha ha

a na poważnie, każdy kombinuje po swojemu sam musisz wypróbować różne opcje

moim zdaniem w resunie nie trzeba poprawiać fabryki,pieni dobrze w wersji oryginalnej, osłonę ściągnąłem tylko ze względu na większą pojemność niż jest przeznaczony, bąble wypycha bezpośrednio w górę i mam wrażenie ze to zwiększyło wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zaklejać żadnych otworów zasysających wodę , przelewa ? całego ciut do góry i dać mu czas - uspokoi się

można też założyć na kominek kawałek węża (od filtra) żeby go przedłużyć/podwyższyć (tylko bez przesady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia ty się trochę opanuj z tym przedłużaniem komina ,bo nie daj boże armate wyprodukuje i go zamkną za nielegalne posiadanie A jeszcze jak na swoje nieszczęście ma spory zarost to i do Glantanamo można trafić :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.