Skocz do zawartości
Łukasz B

Biały ślad na łączeniu szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zalalem próbnie wodaą z kranu nowy zbiornik i pojawiły mi się na łączeniu frontowej szyby zabielenia, nie wiem czy powinienem się martwić czy reklamować u szklarza. Zbiornik wykonał mi doświadczony szklarz z Gdyni. cae125453ae8d85eb32946d41216918a.jpg

Zbiornik o wymiarach 80 x 60 wys 65 szkło 10 dno 12

3354dc8727cc8ee74a238e1b37aa785a.jpg

Edytowane przez Łukasz B (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje gdy szkło jest docisniete do szkła bez zostawienia miejsca na sinikon.

Czy reklamowac ja bym sprobował :)

Zeby nie rozklejac calego baniaka i kleic na nowo mozna wkleic wzmocnienia podłozne i boczne i jedno przez srodek i powinno sie nie robic to biale :)

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warstwa silikonu nie pokryła całej powierzchni styku dlatego taka poświata, w 60l mi to nie przeszkadzało ale w 300 pewnie występuje dużo większe ciśnienie , najlepiej dzwoń do szklarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylałem już całą wodę i wszystkie slady zniknęły, mam pytanie czy ta biała skaza jest spowodowana pęcherzykami powietrza? Czy w tym miejscu silikon już nie łączy czy wybarwia się tylko z powodu wysokich naprężeń?

Trochę to dołujące, zalalem z myślą sprawdzenia poprawności sklejania hydrauliki i ugięcia szafki a tu taki klops :-/

Jechać ze zbiornikiem to znowu przygoda a składanie reklamacji kolejna..... Pewnie zaleje dopiero na Wielkanoc ;-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do wykonawcy i podczas rozmowy jeszcze nie zdążyłem powiedzieć do końca co się stało dostałem informację że mogę mieć zabielenia na łączeniu. Ponadto dostałem informację że mój zbiornik był klejony specjalnym klejem do zbiorników wysokociśnieniowych i utwardza się pod wpływem wody, powinienem napełnić z zbiornik częściowo wodą na kilka dni i po tym czasie nie powinno być tych objawów.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się coś takiego działo jak zalałem poprzedni zbiornik gość co kleił twierdzi za szybko zalałem nie wysechł do końca sylikon i w taki właśnie sposób się zachowuje spuściłem wodę poczekałem pare dni i zalewałem na nowo i biały pasek zniknął

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia na spoinie spowodowane są niewłaściwą otuliną pomiędzy stykiem szyb . Ponieważ klej nie ma możliwośći rozciągnięcia się z uwagi na brak otuliny pokazuje graniczne naprężenie.

Akwarium się nie rozszczelni na pewno .Jeśli zostały prawidłowo odtłuszczone szyby .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia na spoinie spowodowane są niewłaściwą otuliną pomiędzy stykiem szyb . Ponieważ klej nie ma możliwośći rozciągnięcia się z uwagi na brak otuliny pokazuje graniczne naprężenie.

Akwarium się nie rozszczelni na pewno .Jeśli zostały prawidłowo odtłuszczone szyby .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia na spoinie spowodowane są niewłaściwą otuliną pomiędzy stykiem szyb . Ponieważ klej nie ma możliwośći rozciągnięcia się z uwagi na brak otuliny pokazuje graniczne naprężenie.

Akwarium się nie rozszczelni na pewno .Jeśli zostały prawidłowo odtłuszczone szyby .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.