Skocz do zawartości
Kajtek77

LUMINI LED Kto kupił w Akwarystyczny24

Rekomendowane odpowiedzi

W 2012 roku w E-Rybce zamówiłem Tunze Hydrofoamer Silence 9420.04 i dostałem pompę w wersji na USA z zupełnie inną wtyczką, pompa 110-120V. Myślałem, że to tylko wersja samej wtyczki, podobnie jak to jest z wersjami z Anglii. O Voltach nie pomyślałem i oczywiście spaliłem pompę. Dzwonię do sklepu w Zabrzu a Pani w szoku. Sprawa oczywiście załatwiona pozytywnie. Też mogli mi powiedzieć, że bym się wypchał bo mam pompę, którą oni nie mają w swojej ofercie i że sobie kupiłem dwie pompy, jedną u nich drugą na ebay i rżnę głupa.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale oczywiście zamawiałeś "normalną" wersję ? "PL 230v" bo nie sądzę żeby nie doczytać opisu ...

czyli mamy precedens że zdarzyć się mogło że sklep wysłał .. coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że sklep tego nie kwestionował. Zamówiłem 230V, w końcu zamawiałem to w Polskim sklepie. Widać takie pomyłki mają miejsce. Jednak jak wszędzie oszustów nie brakuje. Taki przykład z alledrogo...kolega wysyła używany np. dysk twardy, lub część do samochodu i go nie oznacza. Kupujący dzwoni do niego, że dostał uszkodzony sprzęt i mu odsyła. Niestety sprzedający go nie oznacza, nie spisuje numerów seryjnych itd i jest w czarnej d*pie. Tak właśnie oszuści sobie wymieniają sprzęt na działający. To jest stały wałek na aukcjach. Tak ku przestrodze.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro nie oznaczył - nie spisał nr. seryjnego tego przykładowego dysku ... to jest .. TRĄBA a nie sprzedawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to właśnie mnie denerwuje sivia...to nasze podejście. Wina oszukanego bo jest "TRĄBA". To Ci powiem, że kolega handlował w necie o wile dłużej niż Ty jesteś na forum (2014) i miał więcej sprzedanych produktów niż Ty postów a dał się tak łatwo oszukać.

Kolegom za to, że mówią, że ma sprawę wygraną bo ma paragon to życzę powodzenia. Niby jak sprzedający udowodni, że faktycznie nie posiadał dwóch lamp. Oczywiście z całym szacunkiem dla sprzedającego bo nie wierze,że tak zrobił ale to jest po prostu słowo przeciwko słowu. Pisząc sprzedający mam oczywiście na myśli kolegę co lampę odsprzedał.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgoda jednak podtrzymam swoje zdanie

jeżeli sprzedawca oznacza towar czy spisuje numery - uniknie pomyłki (a przynajmniej powinien uniknąć) - np takiej jak u Ciebie .. i innych wspomnianych przypadków

jeżeli mu się nie chce / zaniedba .. to na własną prośbę naraża się na koszty - choćby wysyłki bo "zamówiłem niebieskie a dostałem czerwone"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ja się powinienem w...wiać a nie wy :). Na razie lampa generuje koszty bo jeździ kurierem a nie świeci. Napiszę po wszystkim jak to się skończyło.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wstępnie z Państwową Inspekcją Handlową w Opolu i otrzymałem informację, że w celu otrzymania konkretnej i stanowiącej podstawę do dalszego działania odpowiedzi powinienem zwrócić się do właściwej miejscowo sklepowi Państwowej Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy co oczywiście uczynię. PIH ma na odpowiedź 30 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak pisałem wcześniej miałem dać znać jak się sprawa skończyła. No to piszę.

Generalnie lampa doszła do mnie dzisiaj, w 100% sprawna już wisi nad zbiornikiem. Skorzystałem z propozycji sklepu że naprawią lampę po kosztach. Przemek też zgodził się na moją propozycję że podzielimy się tymi kosztami po

połowie. Nie chcę pisać ile ale na osobę wyszła to faktycznie niewielka kwota.

Reasumując uważam sprawę za zamkniętą. A niech ten tematy będzie dla nas wszystkich akwarystów kupujących-sprzedających , sklepów że takie sytuacje niestety mogą się zdarzyć. Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre chęci.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.