Skocz do zawartości
audiol

bielenie korali raz jeszcze...

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Zwracam honor. Róbta co chceta. Jeśli w kostkach trzymacie SPS, to tylko pozazdrościć. Ja w swoim mam problemy... W każdym razie nie polecę nikomu trzymania SPS w małym baniaku 30l. Sorrki, To delikatne stworzenia , bardzo reagujące na wszelkie wahania i czystośc. A w małym łatwo jest cokolwiek zachwiać, Pomiar tylko kH? I już? Chyba swoje myślenie muszę zmienić. A z doświadczenia wiem że to trudna sprawa utrzymać wszysko jak należy.

Co do dojrzewania akwarium to i tak nie wierzę że w miesiąc czy 2 dojrzeje wam akwarium , To niemożliwe.

Ale nic to, życie jest piękne. A koledze z głównego wątku i tak polecę oddania SPS ów innemu morszczakowi. Wydaje mi się że to najrozsądniejsze wyjście w tej sytuacji i stabilizacja baniaka /powolna i żmudna / Pozdrawiam. wszystkich i Wesołych Świąt życzę.

i kolego cygan warto by dodać że niskie NO3 nie oznacza wcale że cylk azotowy się zamkną. Nic bardziej mylnego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpowiednim przygotowaniu skaly, wody i sprzetu mozna z powodzeniem SPS po 2 tygodniach wodować, ja tak zrobilem bez zadnych strat ale przygotowania trwaly 2 miesiace. Pisanie że najpierw sie kupuje miekkkie a SPS po roku to bzdura, szczególnie jak ktoś chce mieć zbiornik czysto SPS.Jednak trzymanie zwierząt w NO3 50 to jakby trzymanie w szambie, sorry ale nie ma co szukać przyczyn dalej...

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Zwracam honor. Róbta co chceta. Jeśli w kostkach trzymacie SPS, to tylko pozazdrościć. Ja w swoim mam problemy... W każdym razie nie polecę nikomu trzymania SPS w małym baniaku 30l. Sorrki, To delikatne stworzenia , bardzo reagujące na wszelkie wahania i czystośc. A w małym łatwo jest cokolwiek zachwiać, Pomiar tylko kH? I już? Chyba swoje myślenie muszę zmienić. A z doświadczenia wiem że to trudna sprawa utrzymać wszysko jak należy.

Ja nie wiem czy mam utrzymane wszystko jak należy ale wiem, że spsy mi rosną - ładnie polipują i kolorki ładne mają i oczywiście przyrosty też są - a poza kh żadnych innych parametrów od 26 miesięcy nie mierzyłem i nie wiem co w wodzie piszczy a życie żyje i ma się nie najgorzej.

Akwarium prowadzę od 26 miesięcy:0

Da się? Da!!

MG3171qjp_snpxash.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wygląd. Gratulacje. Ale sam przyznasz że masz dużo szczęścia. Nie możesz tak polecać - postawcie zalejcie a wszystko samo będzie rosło. Grozi to katastrofą. Pięknie masz w tym małym baniaczku, trzymaj się. moim zdaniem balansujesz , trudno komuś poleciać takie podejście. Ktoś kiedyś pisał że sama kranówę leje do baniaka i jest super.....Widziałem te zdjęcia. Wyjątek potwierdza regułę. Z drugiej strony schematy nas ograniczają.Niech każdy wybierze sam. Chyba temat zamykamy. Kolega otrzymał juz wszystkie odwiedzi. Tylko jak mu polecać metody na obniżanie NO3PO4 jak baniak młody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wygląd. Gratulacje. Ale sam przyznasz że masz dużo szczęścia. Nie możesz tak polecać - postawcie zalejcie a wszystko samo będzie rosło. Grozi to katastrofą. Pięknie masz w tym małym baniaczku, trzymaj się. moim zdaniem balansujesz , trudno komuś poleciać takie podejście. Ktoś kiedyś pisał że sama kranówę leje do baniaka i jest super.....Widziałem te zdjęcia. Wyjątek potwierdza regułę. Z drugiej strony schematy nas ograniczają.Niech każdy wybierze sam. Chyba temat zamykamy. Kolega otrzymał juz wszystkie odwiedzi. Tylko jak mu polecać metody na obniżanie NO3PO4 jak baniak młody....

Dzięki i zapewne masz rację z tym balansowaniem.

Chciałem sprawdzić czy się da - na początku zacząłem na miękkich - rosły jak głupie i wyłaziły z akwarium.

Potem więc naszła mnie kolejna myśl - a czemu nie spróbować z sps-ami:0

No i tak powoli dokładałem spsy i lpsy a wywalałem miękkie a, że się nadal kręciło to nic nie zmieniałem i nie dodawałem. Zmieniłem tylko sól z red coral na Af reef salt.

Po prostu same regularne podmiany co tydzień 5l praktycznie tydzień w tydzień (tak już 2 lata i 2 miesiące hehe) - choć czasami zdarzało się na kranówce pojechać czy na wodzie do żelazek z marketu - ale nawet te wybryki nie zaszkodziły akwarium.

W sumie tak doszedłem do wniosku, że tak spore jak na mój litraż podmianki wystarczą do zachowania jakiejś tam równowagi - póki co tego się trzymam.

Wesołych też życzę Panie Kolego;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę Wesołych Świąt. Złapałeś rytm podmian i zaskoczyło. Trafiłeś idealnie. Przemyślając wątek widzę że może i duży baniak trudniej jest zachwiać, ale trzeba dobrze kompenować Ballingiem, wódką czy octem. Dużo skały koralów - masa większa - zapotrzebowanie większe. rybek więcej się chce, a te i więcej jedzą - i tak po trzech latach w końcu refungium założyłem bo trudno mi było to ustabilizować . Podmiany duże - soli dużo . I człowiek koszty liczy . Ale cóż przyjemności kosztują a miny gości bezcenne. Powiedz mi jeszcze tylko - czym świecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się tak prowadzić baniak jak kolega r_33 do czasu aż tygodniowe pobory CA nie przekraczają dawek dostarczanych z podmianami. A więc kluczem bogata sól. Ale nie robiąc testów nie wyłapiesz momentu w którym to się zmieni. jak jeden z kolegów powyżej napisał wyjątek potwierdzający regułę, ale lepiej takiej jazdy po bandzie nowym nie polecać. Baniak kolegi r_33 ładny, jak na metodę prowadzenia. podoba mi się efekt. Dowód że to hobby może być nieabsorbujące


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę Wesołych Świąt. Złapałeś rytm podmian i zaskoczyło. Trafiłeś idealnie. Przemyślając wątek widzę że może i duży baniak trudniej jest zachwiać, ale trzeba dobrze kompenować Ballingiem, wódką czy octem. Dużo skały koralów - masa większa - zapotrzebowanie większe. rybek więcej się chce, a te i więcej jedzą - i tak po trzech latach w końcu refungium założyłem bo trudno mi było to ustabilizować . Podmiany duże - soli dużo . I człowiek koszty liczy . Ale cóż przyjemności kosztują a miny gości bezcenne. Powiedz mi jeszcze tylko - czym świecisz?

A gdzieś od pół roku samymi ledami

aquael leddy tube 3x6 watów - takie moduły

w tym 12 watów to actinic


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.