Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Kolejność czynności przy zakładaniu akwarium morskiego:

Rekomendowane odpowiedzi

Silvia ja i inni też pisałem i dawałem linki , ale może szeryf chcę odkryć swoją nową drogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a powiedz nam w jakim momencie jesteś w zakładaniu akwarium. Jaki konkretnie masz zbiornik wymiary, czy masz sump (w opisie 600l) wiec domyślam się że masz, albo planujesz. Napisz jaki masz już sprzęt, jakie oświetlenie, odpieniacz itd co planujesz ewentualnie kupić. Patrząc na Twoje pytania domyślam się że nie wiesz co tam w środku będzie (chodzi o życie), ani jaką metodą będziesz prowadził. Ale jak podasz nam jak najwiecej informacji to powinno udać się Ci pomóc co do sprzętu, metody prowadzenia czy potem też i życia.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to macie >>>

Będeę chował jednego Amphitiona czy jak mu tam oraz xantie czy jak jej tam chyba litrów wystarczy Panowie specjaliści ?

Do tego tak jak w opisie mam akwa wyprodukowane z gwarancja 10 letnia w Kolnie o wymiarach 200 dł / 50 szer. / 60 wys.

do tego dwa kubły eheim 2076 e oraz 2024 czy jakiś tam .

Lampa 0 a wiec będę budował z pomocą tego forum oraz wujka gooogle .( trochę wiem ) .

Parametry próbuję wstukać za podpowiedzią silvi wiec wiecie nie od razu kraków zbudowano do tego trzeba czasu Panowie , przy morskim przypomnę wam trzeba uzbroić się w cierpliwość , czyż nie , do tego wiedza jest tak obszerna że nie opanuję jeje w 3 dni .

Dlatego tu zadaję pytania bo myślałem że do tego słuzy forum aby wymieniać się doświadczeniam a wieć jak już pisałem takiego teamtu nie było i ten jest pierwszy może były tematy " jak ja zakładałem moje pierwsze " ale ogólnego nie było a jak wiadomo gdzie ktoś tu już napisał najpierw wlewa się wodę słoną a potem skłay a nie na odwrót . Dla mnie już też to jest śmiesznie oczywiste ale nie dla Panów , bo ....

Przypomnę Panom iż to forum czytają również laicy gdzie gdzieś maja wszystko i tylko chcą rybkę i nie wiedza co i jak i nie musza wiedziec ., lub młodsi co już w ogóle ...

No to co nie możecie zdradzić tak po kolei co poczym w tym temacie ... bo mogę się założyć ze w 100 innych postach po 10 razy pisaliście komuś że teraz to albo to .

O takie jest moje zdanie na ten temat .

No a Silivia w końcu po wymęczeniu coś napisał a nie można tak było od razu nie kumam ?

Ale wielkie dzieki pije z tej wypowiedzi ile tylko mogę .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszyscy piszą ci to samo , a w 20 poscie dałem ci przykłady .Nikt nie robi cię w konia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ten o koniach ja pikole

.

Czy ja pisałem że ktoś robi konia czy nie ?

A wiec koledzy .

Aby zapytać się czy jk mam zrobić lampę led na diodach do mojego akwa to mam zakładać oy temat czy tu go kontynuwać bo normalnie nie wiem strach co kolwiek tu napisać chyba że jaki może cytat z encyklopedi to moze by przeszdeł .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lampach było już dużo tematów od A do Z i na pewno nic nowego nikt ci nie napiszę..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając początkowo tutaj Twój temat nie chciałem się wypowiadać ale widzę że nadal wypowiadasz się tak że Ty nie chcesz przyjąć tego co wszyscy Ci piszą tylko idziesz na łatwiznę aby ktoś Ci podał gotowe na tacy.Chłopie przeczytaj choć raz tematy dla nowicjuszy to znajdziesz tam wszystko co Ci potrzeba i dużo innej wiedzy też pozyskasz która będzie nieunikniona w prowadzeniu baniaka.Tematów lamp diy jest również na tym forum masa.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym masz problem ? Jak podpiąć diody ile sztuk jakie kolory ? Tak jak Wojtek napisał idziesz do odpowiedniego działu , znowu trzeba czytać i będziesz wiedział wszystko , tam jak coś zadasz pytanie .Jest na forum kolega madizal on z malawi przeszedł na morskie możesz przeczytać co on robi.

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jeśli wam się nie chce i wiecie że jest taki dział to wporządku ale liczyłem że ktoś poda gotowca dla niektórych jest to prościzna a dla mnie nie więc prosze o pomoc bo zanim doczytam czy led o mocy np 20 w ma być odsunięty od czeronego albo zilonego o 3,5 cm to moze ktos bedzie na tyle uprzejmy i mi to wytłuszczy czy nie nikt ma nie byc taki wszyscy maja to w d..... czy ja za dużo wymagam . bo wydawało mi sie iż aja jesli by mi sie nudziło mógł bym to wyrysowac zgodnie z moja wiedza bez zadnego ale dla kogos o


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nam się chce wręcz odwrotnie raczej Tobie się nie chce czytać

zapraszam do lektur

http://nano-reef.pl/...trukcja-budowy/

http://nano-reef.pl/forum/43-diy/

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowca to idziesz do działu sprzedam sprzęt i wybierasz co cię interesuje led , t5 kupujesz i cieszysz się swiatłem bez kombinowania proszenia się i niechęci czytania i myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała idea diy polega na tym że czytasz, wyciągasz wnioski i robisz taka lampę jaką chcesz. Jeśli chcesz aby ktoś to zrobił za ciebie bo masz 2 lewe ręce lub z lenistwa to są tu osoby które robią takie lampy na zamówienie. Ostatnio nawet robiła lampę kobieta, wystarczy tylko chcieć.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a czy nie mogę poprosić np. o gotowy projekt tu wiele było takich ładnycgh postów o tym co i ile a wiec licze na to iż ktoś poda mi dane tech a ja takie coś zbuduję .

A tu już mam ten paseczek lecz go wkleiłem

To dzięki sylvia on mi to wytłuszczył jak to robić tylko ja go wkleiłem a nie wiem jak go zrobić żeby sie sam odświezał bo on cos pisał o linku.

Tego że to zbuduję to jestem mniej wiecej pewny zbudowałem wiele dziwnych żeczy np ostatnio bramki wiazdowe na wagę najazdowa 40 ton i super działaja jedna inernet koszt = jkies 5.000 zł ja u za wiele mniej mam super no i wiele innych żeczy np ostatni też naprawiłem chłodniće do poj scania 400 wart nowej bo jak mi mówili znawcy do kosza z tym kupić nowa nowa 5.000 netto ja zrobiłem ja za 70 zł uuuuuuuuu aż miło mi teraz patrzeć na tego cwaniaka co mówił mi że się nie da a tu patrz no dałem rade o wiec przed budową owej lamy chciałem zaczerpnoć jakiego got projektu a następnie go udoskonalić lub nie i tyle .

ok wiem o falach nm i ilości wat na 1l wiem o 1000000 luxów na 1 metr przy oświetleniu słonecznym i wiele innych ale chciałem aby sie tu wypowiedział profesjonalista .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będeę chował jednego Amphitiona czy jak mu tam oraz xantie czy jak jej tam chyba litrów wystarczy Panowie specjaliści ?

specjalistą nie jestem, ale wystarczy na trochę więcej...

Do tego tak jak w opisie mam akwa wyprodukowane z gwarancja 10 letnia w Kolnie o wymiarach 200 dł / 50 szer. / 60 wys.

do tego dwa kubły eheim 2076 e oraz 2024 czy jakiś tam .

ładne wymiary, myśl pierw sumpie i sprzęcie bo albo nie wymieniłeś albo nie masz...

lampa, pompa, cyrkulator grzałka, filtr ro+di itd....

Parametry próbuję wstukać za podpowiedzią silvi wiec wiecie nie od razu kraków zbudowano do tego trzeba czasu Panowie , przy morskim przypomnę wam trzeba uzbroić się w cierpliwość , czyż nie , do tego wiedza jest tak obszerna że nie opanuję jeje w 3 dni .

wodą i parametrami zajmuj się jak skompletujesz sprzęt


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie jestem, ale wystarczy na trochę więcej...

ładne wymiary, myśl pierw sumpie i sprzęcie bo albo nie wymieniłeś albo nie masz...

lampa, pompa, cyrkulator grzałka, filtr ro+di itd....

wodą i parametrami zajmuj się jak skompletujesz sprzęt

Krzysiek brak mi chyba tylko lampy bo reszta jest chyba jeśli będe prowadził akwa jak anglik


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta jest chyba jeśli będe prowadził akwa jak anglik

Tomek...chyba? czyli co masz napisz tak w kilku punktach będzie łatwiej

"akwa jak anlik" czyi jak?? tak 2-3 zdania jak możesz


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...)

No a Silivia w końcu po wymęczeniu coś napisał a nie można tak było od razu nie kumam ?

Ale wielkie dzieki pije z tej wypowiedzi ile tylko mogę .

można - tylko PO CO SKORO O TYM NAPISANE DZIESIĄTKI RAZY w innych postach ?

a to najpierw wlejesz wodę czy wpakujesz skałę - nie ma najmniejszego znaczenia o ile nie wlejesz wody za dużo - bo się przeleje - to tyle

chodzi wyłącznie o wygodę - skałę łatwiej ustawić bez wody itd. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak już ( i tu teraz wiem jak się czujecie ) do mojego pstu niewiem gdzie , jak pisałem o tym iż mam dwa filtry eheim 3e 2076 i grzłki x2 pompy cyrkulacyjne 5000 l. i 2000 l na h oraz jakiąś tam lampę led na zasilaczu komputerowym do tego zbiornik 200 / 50 / 60 czy tyle wystarczy a co do anglika to słyszałem że w angli jada na glonach i na kubłach a nie na sumpach , no to sobie pomyślałem iz ten mój zbiornik bedzie jako sump na te 2 Błazeniki i Xenie ze 2 .

a jednak inni Panie sylvia maja inne zdanie co do tego iż najpierw to czy tamto wiec słucham i czytam wszystko aż baniak pęka .

Ale dzieki Tobie mam teraz parametry pod postem.

Niezłe nie bo to woda ro z własnej produkcji i tak tak juz mysle nad tds-em lecznie wiem czy za 30 czy za 300 zł bo wiadomo drogi chińczyk nie jest zły

.Może kto doradzi jakiej firmy wystarczy aby zbadać pp


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można - tylko PO CO SKORO O TYM NAPISANE DZIESIĄTKI RAZY w innych postach ?

a to najpierw wlejesz wodę czy wpakujesz skałę - nie ma najmniejszego znaczenia o ile nie wlejesz wody za dużo - bo się przeleje - to tyle

chodzi wyłącznie o wygodę - skałę łatwiej ustawić bez wody itd. ...

chyba jednak ma znaczenie bo może zalać żywą skałę wodą ro a za później albo za kilka dni posoli


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób z Anglii jest na forum ale o ile dobrze pamiętam glony mają w sumpie i większość korzysta z odpieniacza itd...

nie wiem czy stosują kubełki, bo różne są opinie i to przeważnie negatywne (może poza zbiornikami OF - ale to inna bajka.. )

Poza tym w takiej próbie chyba musi być dużo dobrej żywej skały... 20-30% pojemności akwarium a o będzie spory koszt...

a i nie łatwo będzie parametry utrzymać... przy 2 grzałkach masz temperaturę 21 stopni?

Edytowane przez krzysiek1987 (wyświetl historię edycji)

K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ciągle tak piszesz o tych "anglikach" to po co się pytasz jak to zrobić?? - dostajesz konkretne odpowiedzi + linki a Ty dalej swoje - skoro wiesz jak ma być to po co pytasz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ciągle tak piszesz o tych "anglikach" to po co się pytasz jak to zrobić?? - dostajesz konkretne odpowiedzi + linki a Ty dalej swoje - skoro wiesz jak ma być to po co pytasz?

Pytam bo ja wnioskuję i się uczę z tych wypowiedzi .

Do tego wyłączone mam bo mi sama woda pływa czekam na sól ........ i tu się zacznie na sól blue tresure .

U teraz was już widze: syf co ty poje.... gościu nie szanujesz morszaczków ...... ty łosiu ....... przeczytaj forummm .....

ehhh bedzie ostro

już idzie całe 25 kg. super chińskiej świecącej soli na zielono

.

hahaha

ale przyznacie najładniesze kolory tego paska mam do tych parametrów nikt nie ma takich jak ja no kto ma ładniejsze ?

a co do anglików taki chłopak mi powiedział o tym że bez sampów jadą .

i mało tego poiedział mi jeszcze jedno a nawet drugie że ,... i tu następny szok dla was iż ........

ci o słabszych nerwach chyba nie powinni tego czytać ...

On leje wodę h2o z kranu i da mi xenię w gratisie z tego akwa bo ma jej za dużo .

Wiem wiem musialo co słabszych wytrącić z równowagi ale spoko loko .'

nie bujta ze wsi jesteśta i na wieś wrucita . pamiętajta ...

ahahah

no

a teraz do tego, o tej soli rozmawialem jeszcze z jednym starym morszczakiem i on (tu też ci o słabszych seruszkach niech pomoną te słowa ) przeszedł z jakiejs tam super soli na blue trasure, i to jeszcze ja zachwalal ,ale słyszałem też opinie że ta firma o skośnych oczach w stanach dała du.... i już jej w usa nie ma to też słyszałem nie wiem tego .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mamy tu lekarza?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.