Jump to content

Szeryf Hornet

Klubowicz
 • Content Count

  484
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Ciechanów
 • Akwarium
  600l. start w modernizacji po tanganice

Recent Profile Visitors

1562 profile views
 1. Witam Kolejne pytania : 1 zdjęcie - sypać czy nie sypać ? 2 zdjęcie - lać czy nie lać ?
 2. I oto chłoddzi "Lechu " znaczy Grzegorz. Na 95 % zakipę chlorek wapnia i magnezu. Kurcze . Mam na stanie chlorek wapnia tak zwany anty lód u siebie na stanie czy ja dobrze kombinuję iż zamiast wysypywać to na lud wrzucę to do akwa ? Mama tego dwa worki trochę przykużone ale są .
 3. grzegorz88wroc i co sypać to bez problemowo .?
 4. Dobra a co z tymi regentami czy tam dosypkami mg i ca z czego ja mam to uzyskać mega tanim kosztem . A do tego znajać mnie to będę za pewne potrzebował za chwile cały ten kropelkomat to tych ca kh i mg . Jak by kto tam miał jaki zakurzony w szafce i chciał by sprzedać to niestety pewnie trafił mu się kozioł ofiarny który to kupi . Pogadam jeszcze z moim morskim góru , bo pamiętam że on już wcześniej coś mi tam napąkiwał o tym iż ma jakieś tam silniczki czy pompki do tego bolinga czy jakoś tak . P.S. Niech Ci tam Obserwatorze.
 5. ok więc zastosuję się na pewno do porad pingwina . Lubie proste i bez problemowe wypracowane z doświadcznia rozwiązania .
 6. No to zrobiłem większość testów wody i oto one. Wydaje mi się iż takie parametr są całkiem w porządku i przede wszystki realne i normalne . Kh podnisło się tak mniej więcej o pół więc będę lał tak po 100 ml. na dzień . co do ca i mg narazie nie mam ojęcia co zrobię aby zwiększyć poziom . Bo kh podnoszenie jest bardzo proste kupiłem sobie sodę oczyszczoną i to działa a z tym caa coś czuję iż nie obejdzie się z wizytą w sklepie akwarystycznym a to już mi sie mniej podoba . Muszę zapytać się też jednego kolegi tu z forum czy takie wkońcu parametry mu odpowiadają bo pisał że jak bęę miał realne parametry to mi wyśle kilka szczepek. Asterixie gdzie jestreś ?
 7. na 3 zdjęciu obok entacmea- y jest mały zielony co to jest ?
 8. ja mam jakieś 650 Dobrze tam wleję 100 ml. na pewno nie zaszkodzi
 9. Parskam to ja na twoj każdy post . A już o tobie zapomniałem kurde. Szczerze to ja twoich postów nie czytam miklas po co ty to robisz z moimi ? a zapomniałem : Pozdrawiam. Przeliczyłem sobie iż wleję 200 ml. roztworu sody oczyszczonej 80 g rozpuszczonej w 1200 ml ro .' Co zwiększy kh o 0,5
 10. Hepatus całkiem wyleczony . tylko czarnemu garbikowi zostały jeszcze białe kropki . Poszedłem dzisiaj do młej Pani która wraz ze mną przeprowadziła testy wody na zasolenie . Okazało sie iz posiada taki sam areometr jak mój . Bardzo mnie to ucieszyło gdyż dwa takie same to duży plus . Co zaistniało : Ku mojemu całkowitemu szoko-zdziwieniu jej wskaania były identyczne do moich ! Oba pomiary oboma salimetramk były takie same w mojej wodzie 1019 i w wodzie tej miłej Pani . W jej przypadku okazało sie iz ma zasolenie na poziomie 1022 co oznacza iż w żeczywistości prawdopodobnie ma 1029. Ta Miła Pani chyba nie zrozumiała powagi sytuacji . Bo ja widzę iż coraz fajniejsze się obi to chobby . Już na końcu to mi się tak śmiać chciało że czasammi ąż poparskiwałem ale tam ... Tu żeby nie cenzura to bym sobie napisał więcej lecz większość ludzi z tego forum tego nie rozumie więc dalej zachowam swoje przemyślenia dla siebie i może jeszcze kilku osób które to rozumieja . innymi słowy kupując super sprżet w znanych sklepach i doradzajac się super znawców na 200 % można być pewnym iz idzie się w dobrą stronę " Nadmienię iż 200 % normy albo 130 % wyrabiali już nasi towrzysze w niedalekiej przeszłości . pomijając ten cały " ambaras postanowiłem sobie dzis po powrocie do "real tank made by szeryf " Sprawdzić kh . i tu się zdziwiłem wyszło mi 5,4 . Już rozrobiłem 80 g sody gelwe . w ro 1200 ml. teraz tylko się zastanawiam ile wlawać i po jakim czasie od rozrobienia tą miksture ?
 11. Ok więc bakterie działają . Nie wiem ile działa vsv a ile te bakterie . To znaczy co ma wpływ na tak extremalnie niskie po4 i no 3 w każdym razie nie mogłem uwieżyć odczytując wyniki. Teraz walczę z zasoleniem wody bo jak już wspominałem niewieadomo z kąd zrobiło się bardzo wysokie teraz jest n apoziomie jakichś 1026 .A u mnie na slaimetrze pokazuje 1019 . Niesty do tego całego ambarasu muszę dodać ospę . Tak w tych extra warunkach zaobserwowałem dziś zamsowany aak tego pierwotniaka . Na pierwszy u poszedł od razu hepatus . już ma ze 4 kropki i inne ryby też mają . Niebawem zobaczmy w jaki sposób będzie oddziaływał na cały ten galimatjas mój środek . Od 21:00 rozpoczołem leczenie tej choroby .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.