Skocz do zawartości
azgar

Kostka 43l Sosnowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem pokazać swoja kosteczkę 43l, jest to moje pierwsze akwarium morskie

Akwarium wystartowało 14 września 2015 na żywej skale około 5,5 kilo jest i żywym piasku z 2,5 kilo

W akwarium jest od samego początku kaskada fzn 2 z adsorberami phosguard, purigen i trochę węgla aktywnego do przedwczoraj byłą też żywa skała ale wymieniłem na sioprax.

Sama kaskadę też wymienię,ta jest za mała :)

Oświetlenie przez 2 miesiące było słabiutkie bo była lampa blau nano led 2 (11w) pomimo tego koralowce dawały rade 0 strat :)

Obecnie mam lampkę DIY na 9 diodach led 3w (5x RB, 1x RB/UV, 2x 15-20k i 1x 12-15k) a lampka blau robi za nocne bo ma fajna regulacje.

Ze zwierzaków mam:

-2 błazny

- Krewetka czyszcząca

- Krab pustelnik czerwononogi

- Quadricolor pomarańczowy

- Cribrinopsis crassa

koralowce

Euphyllia tipy fioletowe

Caulastrea furcata

Xenia pulsująca

Cladiella

Capnella

Rodactis zielony fluo

Clavularia mocno fluo

Zoa kilka odmian

Anthelia

Sinularia sp

Sinularia dura-zielona

Ricordea yuma

Niebieska Seriatopora caliendrum

Seriatopora hystrix fioletowa i żółta

Pseudogorgonia

Pavona

Sarophyton

Montipora talerzowa zielona

Stylophora Milka

Montipora zielona

Niestety zdjęcia robione z telefonu i zdjęcie całości nie najlepiej mi wychodzi :) w dodatku wczoraj doszedł odpieniacz ref sk 300 no i puszcza pęcherzyki powietrza co wpływa na jakość zdjęcia

Zdjęcia z startu pierwsze 3 dni

3973989_20150926_132939[1].jpg3973988_20150926_132954[1].jpg3973987_20150926_133012[1].jpg

Obecnie po blisko 100 dniach od startu akwarium wygląda tak:

3974031_20151220_134000[1].jpg

3974036_20151220_134116[1].jpg

3974037_20151220_134021[1].jpg

3974060_20151220_133454.jpg

3974059_20151220_133642.jpg

3974058_20151220_133403.jpg

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super sam leciałem na prawie takiej samej kostce przez rok .A wymiary jakie ?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymiary 35cm, odpieniacz jak się "dotrze" spróbuje do kaskady fzn 3 upakować która niedługo powinienem miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda fajnie ale chyba powinieneś ograniczyć liczbę gatunków korali, za chwilę to się rozrośnie i zacznie się walka o miejsce w której wygrają niekoniecznie te najładniejsze. No chyba, że już masz w głowie nowe, większe akwarium.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna dżungla, podobają mi się takie klimaty.

Ile karmisz i jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda fajnie ale chyba powinieneś ograniczyć liczbę gatunków korali, za chwilę to się rozrośnie i zacznie się walka o miejsce w której wygrają niekoniecznie te najładniejsze. No chyba, że już masz w głowie nowe, większe akwarium.

P.

Z koralowców to jeszcze planuje co nie co wsadzić a jak sie rozrosną będe przycinać i tyle opcjonalnie cos z miekich się pozbędę, ale przesiadka na większe na pewno będzie kiedyś mam słodkowodne akwarium do zlikwidowania :D

Na dole te koralowce wyglądają ze gęsto ale wszystko na mniejszych skałkach obok siebie i kilka szczepek.

Fajna dżungla, podobają mi się takie klimaty.

Ile karmisz i jak często?

Karmie 1x dziennie a czasami bez karmienia dzień robię. Karmie mrożonkami ale tylko kawałek kostki daje, nie lubię przekarmiać nauczyłem się że ryba nic nie będzie nawet jak kilka dni nie będą jadły nic im nie będzie. A dla korali coral F podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.