Skocz do zawartości
brawos

Kolor płynu FM Color Elements Red/Purple Complex

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy osoby stosujące 3-składnikowe mikro od FM (Color Elements) płyn Red/Purple też jak ja mają przezroczysty? Trochę dziwne skoro jest tam zarówno jod, jak i jodyna, tym bardziej, że dwie pozostałe butelki mają zabarwiony płyn.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również przezroczysty :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest całkiem przezroczyste - wpada trochę w brąz - ale do jakiekolwiek koloru to mu bardzo daleko - powiedziałbym taka moc koloru jak "0,03" na PO4 saliferta


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkowicie przezroczyste. Każdy ma co innego. Ciekawe. Coraz bardziej skłaniam się po ostatnich przejściach z produktami FM do decyzji o zmianie produktów na inną markę. Bardzo dziwna firma.

1. Sól FM Professional Seasalt (przynajmniej ostatni worek 10 kg, którego aktualnie używam) wszystkie parametry poza jednym trzymają zadeklarowane na etykiecie wartości (łącznie z wydajnością), niestety potas na poziomie 320! (mierzone w świeżej solance o zasoleniu 35 ppt dwoma testami: RedSea oraz Salifert)

2. Potas w płynie FM Ultra Easy K - wg. etykiety 1ml podnosi K w 100 litrach o 3,5 ppm. U mnie by podnieść potas ze wspomnianych 320 (taki miałem poziom po pół roku stosowania tej soli, a nie mierzyłem potasu w tej soli wcześniej bo byłem przekonany, że skoro w IO było 380 ppm to w tej soli powinno być tak tym bardziej) o 10 ppm dziennie (aż do 390) w 170 litrach musiałem codziennie wlewać tego cuda dokładnie 80ml! Łącznie wlałem więc 560 ml w ciągu tygodnia :shock:

3. Pokarm LPS Grow+Color - na opakowaniu były naklejone 3 etykiety (jedna na drugą), a na każdej z nich inny produkt.

4. Aminokwasy FM Ultra Amin - brak jakiejkolwiek reakcji na przedawkowanie typu kożuch etc. Mogłem wlać 100 ml bez żadnej reakcji. Po przejściu na aminokwasy Saliferta kożuch po jednorazowym wlaniu 5ml. Oczywiście aminokwasy trzymam w lodówce.

No i teraz te niejasności z mikroelementami. Tracę cierpliwość i zaufanie do tej firmy. Mam jeszcze jedno nowe opakowanie soli 10 kg - jak otworzę i okaże się, że potas znowu taki niski to daję sobie z tym spokój. Jak się czyta rady p. Claude`a, właściciela FM (szczególnie na forum Ultimate Reef) dotyczące dozowania poszczególnych produktów to można odnieść wrażenie ogromnego chaosu w jego poradach. Co forumowicz to inne zalecenia.

Mógłby ktoś używający tej soli zmierzyć przy okazji podmiany poziom potasu w świeżej solance (oczywiście przy zasoleniu 35 ppt (1,026)?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkowicie przezroczyste. Każdy ma co innego. Ciekawe. Coraz bardziej skłaniam się po ostatnich przejściach z produktami FM do decyzji o zmianie produktów na inną markę. Bardzo dziwna firma.

1. Sól FM Professional Seasalt (przynajmniej ostatni worek 10 kg, którego aktualnie używam) wszystkie parametry poza jednym trzymają zadeklarowane na etykiecie wartości, niestety potas na poziomie 320! (mierzone w solance o zasoleniu 35 ppt dwoma testami: RedSea oraz Salifert)

testy na potas są "walnięte" nie na darmo salifert je wycofał i pracuje nad nowymi - z doświadczenia wiem, że płyn nr1 traci swoje "właściwości" już po połowie maks 2/3 użycia - z tego co czytałem szkodzi mu kontakt z powietrzem - to powoduje zaniżanie wyników - u siebie tak podbijałem kiedyś, że potem jak wziąłem nowe testy to miałem 440 zamiast 400

2. Potas w płynie FM Ultra Easy K - wg. etykiety 1ml podnosi K w 100 litrach o 3,5 ppm. U mnie by podnieść potas ze wspomnianych 320 o 10 ppm dziennie (aż do 390) w 170 litrach musiałem codziennie wlewać tego cuda dokładnie 80ml! Łącznie wlałem więc 560 ml w ciągu tygodnia :shock:

lepiej trzymać się tego: http://reefhub.pl/po...warium-morskim/ taniej i pewniej

4. Aminokwasy FM Ultra Amin - brak jakiejkolwiek reakcji na przedawkowanie typu kożuch etc. Mogłem wlać 100 ml bez żadnej reakcji. Po przejściu na aminokwasy Saliferta kożuch po jednorazowym wlaniu 5ml.

jeśli aminokwasy to tylko salifert

No i teraz te niejasności z mikroelementami. Tracę cierpliwość i zaufanie do tej firmy. Mam jeszcze jedno nowe opakowanie soli 10 kg - jak otworzę i okaże się, że potas znowu taki niski to daję sobie z tym spokój. Mógłby ktoś używający tej soli zmierzyć potas w świeżej solance (oczywiście przy zasoleniu 35 ppt (1,026)?

tylko taką robię, więc w niedzielę mogę sprawdzić i Ci podać - zakładając że mój test nie będzie kłamał bo już jest w połowie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy na potas są "walnięte" nie na darmo salifert je wycofał i pracuje nad nowymi - z doświadczenia wiem, że płyn nr1 traci swoje "właściwości" już po połowie maks 2/3 użycia - z tego co czytałem szkodzi mu kontakt z powietrzem - to powoduje zaniżanie wyników - u siebie tak podbijałem kiedyś, że potem jak wziąłem nowe testy to miałem 440 zamiast 400

Znam jakość testów na potas Saliferta, dlatego tak jak napisałem wyżej specjalnie kupiłem test RedSea. Błąd pomiaru więc wykluczam. Ponadto, gdyby oba testy oszukiwały i jednocześnie wlałbym tyle FM Easy K, ile wlałem przy właściwym poziomie K oraz przede wszystkim wydajności środka prezentowanej na etykiecie, to już bym nie oglądał acropor w akwa. Tymczasem wszystko ma się dobrze, a potas obecnie mam na poziomie 390 ppm i tak mniej więcej wskazują oba testy (RedSea dokładniej). Nie lałbym też przede wszystkim 80 ml potasu dziennie, gdybym nie był pewien wskazań testów.

lepiej trzymać się tego: http://reefhub.pl/po...warium-morskim/ taniej i pewniej

Byłbym wariatem, gdybym planował kupno kolejnego potasu FM w takiej sytuacji. Jestem tego samego zdania co Ty, dlatego po opisywanych przejściach zaopatrzyłem się w KCl prezentowany na zdjęciu poniżej.

tylko taką robię, więc w niedzielę mogę sprawdzić i Ci podać - zakładając że mój test nie będzie kłamał bo już jest w połowie

Będę wdzięczny. Przy okazji przekonamy się, jak z powtarzalnością parametrów i czy nie ma tu loterii w zależności na jaki worek się trafi.

Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć odnośnie koloru tego mikro (red/purple)? Być może to rozcieńczona "lura", której nie warto wlewać do akwa i od razu przerzucić się na mikro innej firmy. Tak, jak napisałem powyżej ja już jestem bardzo nieufny w stosunku do tej marki.

post-24347-0-34710500-1450805835_thumb.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chlorek potasu mam z Stanlabu akurat :), a testy jak kiedyś robiłem ze 2 czy 3 razy, na zrobionej solance to miałem wyniki zgodne z tym co FM napisał na etykiecie i od tamtego czasu jak sypie zgodnie z zaleceniami FM g/litr zawsze mam 35 ppt a reszty już nie sprawdzam - ja używam soli z wiaderka dla jasności.

Oczywiście nie ma problemu i podam pełne wyniki w niedzielę ok południa


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam soli z wiaderka dla jasności.

To też jest ciekawa kwestia w przypadku soli FM. Wiaderko wiadomo z plombą więc nie można mieć raczej wątpliwości, czy podejrzeń odnośnie jakiegoś gmerania w soli, na którymś z etapów procesu dostawy do odbiorcy końcowego. W przypadku pudełek 10 kg, zabezpieczenia są bardzo nieprofesjonalne: zwykła taśma klejąca bez żadnych nadruków na tekturowym pudełku, a w środku worek z solą bez żadnej zgrzewy, czy czegoś w tym stylu. Worek jest obwiązany drutem :shock: i można go bez problemu otworzyć, a następnie tak samo zamknąć. Kwestię możliwości zawilgocenia tak zamkniętej soli pomijam. Jak na uznaną i teoretycznie profesjonalną markę to trochę komiczne i jednocześnie archaiczne rozwiązanie. Lekka żenada.

Może tu warto szukać przyczyny dziwnych parametrów soli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red/purple u mnie jest w miare bezbarwny a jaki jest u Ciebie green/blue?

Dzięki za info. Green/blue oraz blue/purple mają mniej więcej kolor herbaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne lub coś niedopatrzyłem ale mój green/blue po otwarciu był bezbarwny.

Ostatnio miał kolor herbaty

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dolewałem i blue/purple jest koloru herbaty i to samo green/blue,natomiast red/purple jest bezbarwny.Używam butelej ponad pół roku i za każdym razem porządnie wstrząsam.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dolewałem i blue/purple jest koloru herbaty i to samo green/blue,natomiast red/purple jest bezbarwny.Używam butelej ponad pół roku i za każdym razem porządnie wstrząsam.

Dzięki za info. Wygląda więc na to, że mikro zdają się być ok. Zastanawia mnie tylko, dlaczego płyn posiadający w składzie zarówno jod, jak i jodynę jest całkowicie bezbarwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem podmianę na nowym worku (10 kg) soli FM. Jest postęp bo przy poprzednim opakowaniu potas wynosił 320 ppm. Przy bieżącym jest to 344 ppm (test RedSea, oczywiście przy zasoleniu 35 ppt). Niestety ma się to nijak do deklarowanego na opakowaniu poziomu 380-400 ppm. Denerwują mnie takie kłamstwa producentów, szczególnie jeżeli jest to uznana oraz jednocześnie jedna z droższych soli. Czy ktoś jeszcze mierzył poziom potasu tej soli?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg Saliferta 350


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg Saliferta 350

Dzięki za odpowiedź. Potwierdza się więc, że potas zaniżony. Od podmiany do podmiany kilka razy i niestety potas zjeżdża w dół. Trzeba więc podnosić ręcznie, w sumie nie ma z tym problemu, tylko po co oszukiwać na etykiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy test nie zaniża... postaram się to zweryfikować jutro na innym nowym teście


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem, nie ma tu raczej błędu, ponieważ poza ostatnim pomiarem wszystkie wcześniejsze były potwierdzane drugim testem. Ostatnim razem nie chciało mi się już po raz kolejny potwierdzać wyniku, skoro wszystkie wcześniejsze wskazywały tak samo. Niestety, taki poziom. W końcu trzeba jakoś sprzedać inne preparaty typy FM Easy K etc. Szkoda tylko, że inne tańsze sole mogą mieć potas w normie. Gdyby FM trzymała potas na odpowiednim poziomie to niczego nie mógłbym tej soli zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wygląda więc na to, że mikro zdają się być ok. Zastanawia mnie tylko, dlaczego płyn posiadający w składzie zarówno jod, jak i jodynę jest całkowicie bezbarwny.

Chlorki


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.