Skocz do zawartości
Gość

[180 LPS] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego Fox . Każdy czyta to samo, jednak nie każdy wyciąga te same wnioski. To jak z naszym prawem. Niby zapis jeden a interpretacji tyle, ile interpretujacych. Nie sugerowalem nic o przyszłości.

@Debora... Ależ ty masz adwokata . zazdroszczę. :-)

mobilnie

Ps.

Edytuję, bo zrobiłem literówki. Nie bądź taki nerwowy.

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - ja po prostu jestem uczulony na jak by to powiedzieć.. hmm .. dyplomatycznie ujmę to tak - "wypowiedzi specjalistów, których efektów pracy nie było dane nam obejrzeć ani ocenić"

Debora wyraźnie napisała jak wyglądał start tego akwarium - woda z własnego obiegu, korale z własnego zbiornika , skała nie dość że syntetyczna to dodatkowo wymoczona. W takiej sytuacji praktycznie akwarium startuje z kopyta bez żadnych problemów. Sam tak w 4 godziny uruchamiałem sobie niewielkie akwarium na zapleczu dla błazenków/ukwiału i wydaje mi się że mogę potwierdzić skuteczność tej metody.

A tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy wystakujesz nam Ty, sugerując że "oczywiście pierwszego dnia jest super" - i to mnie powiem szczerze wkurza - jak sam przyznajesz jesteś amatorem vs profesjonalista więc z całym szacunkiem ale podważanie przez Ciebie jak dany zbiornik będzie działał jest w najlepszym razie lekko nie na miejscu.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox. Pokaż mi, gdzie podważyłem przyszłe efekty? Powtorzylem już kilkukrotnie że zapewne będzie super. Ale w przyszłości.

Nie brnijmy w kłótnie. Szanuję Ciebie, twoją wiedzę i pewnie nieraz bedziemy mieli okazje na tym forum wymieniać poglądy. Niech tak zostanie. Jednak wiedziałem, że nie wytrzymasz i wyjedziesz z tekstu - wytrycha. Mianowicie "... Efektow nie bylo dane nam widzieć..." czy jakos tak, piszę z pamięci.

Moje akwarium jest z miekkasami i kilka lps. Wątku nie zakładałem . Jest takich setki na NR a ja osobiscie nie mam do zaprezenrowania jakichś nowatorskich rozwiazan w akwarystyce. Jade na samym siporaxie i bez odpieniacza. Zero problemów. Akwarium przerybione. Na sps sie nie porywam.

Fox. Uwierz mi. To forum czyta wiele osob ktore nie zakladaly wątku o swoim akwarium. Z roznych przyczyn. Czasami zwyczajnie ze skromności i braku silnej potrzeby bycia podziwianym. .

mobilnie

Ps. Może warto zostawić szansę/miejsce innym na opinię.

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora powodzenia.

Kiedyś na forum wchodziłem codziennie, czytało się go przyjemnie, ale od około roku jakaś kicha. Ciągle jakieś problemy, podejrzenia, starcia obozów, kryptoreklama, posądzenia, ogólnie kiszka.

Od pewnego czasu przeglądam tylko fotki i czasami jakieś treść, bo jakość treści spadł na psy.

Powodzenia w nowym projekcie.

kiedyś ktoś fajnie powiedział

Pokaż mi swoje akwarium, a powiem ci kim jesteś.

pozdr i życzę normalnego tematu, tj to kiedyś udawało

Chyba z tym tabletem się nigdy nie dogadam

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Debora powodzenia.

Kiedyś na forum wchodziłem codziennie, czytało się go przyjemnie, ale od około roku jakaś kicha. Ciągle jakieś problemy, podejrzenia, starcia obozów, kryptoreklama, posądzenia, ogólnie kiszka.

Od pewnego czasu przeglądam tylko fotki, bo jakość treści spadł na psy.

Powodzenia w nowym projekcie.

kiedyś ktoś fajnie powiedział

Pokaż mi swoje akwarium, a powiem ci kim jesteś.

pozdr i życzę normalnego tematu, tj to kiedyś udawało

Chyba z tym tabletek się nigdy nie dogadam

Gaber. Poruszasz temat jakiego chcialem uniknąć. Mam te same spostrzeżenia i czuję sie jakby wywołany. Jednak to nie ten wątek aby pisac o sprawach forum. ;)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox. Pokaż mi, gdzie podważyłem przyszłe efekty?

Wg mnie zrobiłeś to w zdaniu, o które zapytałem

"Dajemy pięknie wypasione korale i oczywiście pierwszego dnia jest super, wszyscy mówią WOW"

Ja to tak odebrałem, Ty być może uważasz inaczej - dalsza dyskusja chyba do niczego nie będzie prowadzić.

I nie chodzi tu o zadne wytrychy - tylko jest w akwarystyce taka stara zasada, pozwolę sobie przytoczyć w pierwotnej wersji, w jakiej się z nią spotkałem:

It's hard to take advice from those who do not show the fruits of their labor .

I nie chodzi tu o zdjęcie zbiornika czy korali.

To czy ktoś ma akwarium duże, małe , SPS, LPS czy miekasy, pokazuje je publicznie czy też nie - nie ma najmniejszego znaczenia dopóki wypowiada się na tematy, o których ma pojęcie a nie jak sobie chciałby wyobrażać.

Polecam zbiornik jednego z bardzo znanych/uznanych przez niektórych specjalistów z tej branży (w zakresie chemii):

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2009270&highlight=randy+holmes

akwarium 4 liter nie urywa a z opinią gościa wiele osób się liczy (są oczywiście też tacy, którzy uważają inaczej)

Wolność wypowiedzi i demokracja ma to do siebie że będąca w błędzie większość może przegłosować mającą rację mniejszość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zarobie ....

Ale

Koledzy forumowicze przestancie poprostu pisac co nie którzy delikatnie napisze pierduły

Debora na pisała co i jak

Jakie akwa jaki system , jak przeniosła korale czy tak ciezko to zrozumiec

Jak tego nie rozumiecie to cos nie bardzo lapiecie temat

Wiec piszcie sobie w dziale dla nowicjuszy i tyle

To nie zaden problem przeniesc zbiornik jak mamy calosc gotowa i wiem jak to zrobic

Sama napisała co i jak

Najwyzej mozemy dopytywac jesli łapiemy temat o jakies szczegoły

A nie odrazu bumm i smiecimy cały temat

p.s

Paweł - tak trzymaj,byłes widziałeś

Gabriel - jak tu sie nie zgodzic ;)

Pozdrawiam

Co do reszty "specow" nie psujcie wątków na starcie jak nie wiecie o czym piszecie

- oj Duda wezmnie sie za te nie użytki rolne

Sorrki @Debora za ten wpis ale jak sie czyta nie ktore wypowiedzi ....


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje karollo-c za wysylanie do lekarza, ze tak powiem spojrzalbym jednak na siebie najpierw, skoro pare osob zauwazylo jednak problem z twoim przekazem mysli.

Niesamowite emocje przynosi pokazywanie korali i zbiornikow na tym forum.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox ty nadal swoje. Demokracja nie polega na tym że wiekszosc przeglosowuje mniejszość. Tak mamy teraz a wiele osób mowi że demokracja jest zagrożona. W demokracji chodzi o poszanowanie praw również mniejszości. Nie o to kto ma rację tylko czy potrafimy dojść do porozumienia pomimo dzielacych obie grupy różnic. Właśnie owo porozumienie to ta wyższa wartość.

Abstrahując.

Zobacz wątek np. Kol. Marine. Tam masz coś zupełnie innego. Pewien proces powstawania pięknego zbiornika metodą, która jest mniejszosciowa (wspolczuje aktualnej awarii). Tu masz zwykle "chlup do wody i pstryk kilka fotek". Nie chodzi o zachwycanie sie mentorami .

To właśnie kol. Gaber takie wątki fajnie sie czyta.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębowa, zastanawia mnie zestawienie sprzętowe.

Pienie na fi 160 i jebao 6000. Czy aby nie przewymiarowane? chyba masz mocno skręcone

k...rwa sorki ale pisanie na tablecie to jakiś horror

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i powrót ciekawy, dlaczego tak jeśli można zapytać?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora. Teraz merytorycznie. Powiedz jak masz zamocowane te boczne rurki domyslam sie od powrotu. :p

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wzmocnieniach

Hydraulika wymierzona co do cm

By sie sie tłukło podłozyla kawalek weza

Mozesz zapodac przysawki z uchwytami

Lub tez na stale uchwyt do szyby na silikonie

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox ty nadal swoje. Demokracja nie polega na tym że wiekszosc przeglosowuje mniejszość. Tak mamy teraz a wiele osób mowi że demokracja jest zagrożona. W demokracji chodzi o poszanowanie praw również mniejszości. Nie o to kto ma rację tylko czy potrafimy dojść do porozumienia pomimo dzielacych obie grupy różnic. Właśnie owo porozumienie to ta wyższa wartość.

Ty tak na serio? To ja chyba innej matematyki się uczyłem i w innym świecie żyję.Aż pogrubiłem najlepsze złote myśli :)

ąz kurde przytoczę fragment wikipedii:

Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)[1].

Abstrahując.

Zobacz wątek np. Kol. Marine. Tam masz coś zupełnie innego. Pewien proces powstawania pięknego zbiornika metodą, która jest mniejszosciowa (wspolczuje aktualnej awarii). Tu masz zwykle "chlup do wody i pstryk kilka fotek". Nie chodzi o zachwycanie sie mentorami .

To właśnie kol. Gaber takie wątki fajnie sie czyta.

mobilnie

Nie mam czasu na czytanie całego tego wątku - ale powiem jedno - każdy zakłada i prowadzi akwarium tak, jak pozwalają mu jego możliwości i umiejętności - i to że ktoś potrafi zrobić coś lepiej od większości innych (broń Boże nie mam tu na myśli wspomnianego przez Ciebie Kolegi) nie oznacza że jest w tym od razu jakiś spisek, ściema i ogólnie siła nieczysta.

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojechaleś wikipedią zeby mi umniejszyc to moze i ja....

Akwarium (łac. aquarium naczynie na wodę) sztuczny zbiornik wodny o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach, z co najmniej jedną ścianą z materiału przezroczystego, zwykle ze szkła, służący dohodowli oraz prezentacji organizmówżyjących w środowisku słodko- lubsłonowodnym.

Skoro cała prawda jest w wikipedii to po co szukasz wiedzy na forum? :o

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem nieskromnie -od dawna już nie szukam wiedzy na forum - staram się udzielać raczej w stronę jej przekazywania innym. Czego i Tobie kiedyś szczerze życzę.

Przepraszam ale operujesz na poziomie abstrakcji, do którego niestety ale nie jestem się w stanie dostosować mentalnie. Tak więc proponuję zakończyć tą idiotyczną dyskusję. Każdy myślę że będzie sobie w stanie wyrobić własne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wzmocnieniach

Hydraulika wymierzona co do cm

By sie sie tłukło podłozyla kawalek weza

Mozesz zapodac przysawki z uchwytami

Lub tez na stale uchwyt do szyby na silikonie

Myslalem początkowo że chodzi tu o półkę czy wieszaki z plexi/ PC. Przyssawki jakos do mnie nie przemawiaja. Chyba zapozycze ten patent.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pisałem cały czas o wzmocnieniach nie mylić z szybą akwa


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w jakim celu - Zeo Mix ?

niwelujemy by nie było pożnie efektu z no3 ? czy po coś innego ?

choć przy lps to nie łapie bo lubią trochę chyba że utrzymujesz na danym poziomie ?

ale co przy tym idzie wyższe po4 jak pamiętam

Tak jak odpowiedziałam we wcześniejszym poście:

Wkłady filtracyjne dałam takie same jakie używam w 420 i w szczepkowym (bo tam były przechowywane korale) i nie chciałam zmieniać im za wiele - i tak mają nową skałę, nowe światło, nowy piach itp.:)

Piekne scoly, ladnie sie zapowiada.

Dziwnie sie czyta ten jad na tym forum w niektorych tematach. To tak specjalnie?

Scoly to królowe tego akwarium:)

no własnie Debora opisuje jak to robią ;)

Jedni podglądają gotowe recepty inni szukają w tym reklamy. Nawet jeśli jest to jakiś rodzaj reklamy, to jakie to ma znaczenie, skoro pokazuje bez tajemnic w prosty sposób jak prowadzić, a nie tylko założyć zbiornik z konkretnym przeznaczeniem.

Bardzo mnie ciekawi ten sump oraz w jaki sposób masz podłączony węgiel oraz Phosphate minus. Dokładniejsze zdjęcia byłby mile widziane ;)

Zdjęcia super, z ciekawością będę przyglądał się rozwojowi akwarium.

Phoshpate Minus, Carbon i Zeomix mam w jednym filtrze zasilany pompką jebao1200 i wygląda to tak:

(Na dole zeomix, na nim Carbon, na wierzchu Phoshpate Minus):

Dębowa, zastanawia mnie zestawienie sprzętowe.

Pienie na fi 160 i jebao 6000. Czy aby nie przewymiarowane? chyba masz mocno skręcone

k...rwa sorki ale pisanie na tablecie to jakiś horror

Dębowa odpowiada:))

Na tym obiegu miałam początkowo w planie podłączenie na trójniku szczepek lps ale jednak zrezygnowałam z tego pomysłu ze względu na brak miejsca więc wszystko sobie hula w tym akwarium.

Nie uważam, że to jakoś zadużo - u mnie obieg ma wyloty z drugiej strony więc strat pewnie po drodze trochę ma. A z resztą uważam,że tego nigdy za wiele:)

Na wzmocnieniach

Hydraulika wymierzona co do cm

By sie sie tłukło podłozyla kawalek weza

Mozesz zapodac przysawki z uchwytami

Lub tez na stale uchwyt do szyby na silikonie

Nic nie podkładałam dookoła - rurki leżą na wzmocnieniach.

@karollo_c

Pokazałam swoje akwarium bo najzwyczajniej w świecie mi się podoba. Nie lubię pisać na forum nie pokazując wyników swojej pracy. A moją pracę można ocenić przez kondycję koralowców właśnie. Nie muszę chować głowy w piasek pisząć: nie pokazuje swojego akwarium bo mam takie jak wszyscy. Może i mam.

Przede wszystkim - nie myl mnie proszę ze sklepikarzem. Jestem przede wszystkim akwarystką.

Korale leżały u mnie w innym akwarium około pół roku ( nie pamiętam dokładnie kiedy usunęłam je z 420sps) i jakoś nigdy nie zależało mi na sprzedaży - mogą to potwierdzić osoby które pytały " A ile za to?":)

Rozumiem, że podobają Ci się wątki których start jest na 10 stron. Mogłabym wklejać zdjęcia jak mąż klei hydraulikę, jak pies sie bawi rureczką, jak robię próbę szczelności, jak wkładam cyrkulatory na swoje miejsce, jak wypakowywuję lampę z pudełka.... Ale po co?

Mnie nudzą takie wątki więc skracam do minimum.

Koralowce znalazły się w akwarium 1 dnia - i tak długo wytrzymałam z pokazaniem:) Ci co mnie znają wiedzą, że to było moje marzenie - posiadanie moich lpsów osobno.

Mam nadzieję, że zorientowałeś się w trakcie dyskusji, że naprawdę słabo Ci wyszedł pierwszy post.

Nie ma problemu - idziemy dalej:)

Dzisiaj wrzucę zdjęcia całości już z kamery bo pewnie już baterie naładowane:)

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że fi 160 i obieg 6000 nie za dużo na 180 l ? ?? Młodzież czyta i się uczy. Rozumiem, że, idąc tym torem rozumowania, w swoich 420 l masz obieg min 12000 i odpieniacz min fi 250 :) Co do ph- w jednym filtrze testował em na rowa dużo lepiej chodzi w osobnym, łatwiej kontrolować. Jak masz już obieg 6000 dałbym by pass na 1x trojnik i zasili ten filtr lub 2 xxx trójnik i na 2 filtry. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piszesz, że fi 160 i obieg 6000 nie za dużo na 180 l ? ?? Młodzież czyta i się uczy. Rozumiem, że, idąc tym torem rozumowania, w swoich 420 l masz obieg min 12000 i odpieniacz min fi 250 :) Co do ph- w jednym filtrze testował em na rowa dużo lepiej chodzi w osobnym, łatwiej kontrolować. Jak masz już obieg 6000 dałbym by pass na 1x trojnik i zasili ten filtr lub 2 xxx trójnik i na 2 filtry. Pozdr

A jaki to konkretnie problem?

Że powinnam coś zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr, by pass wygoda, łatwiej regulować, np przy awarii prądu. W takim układzie często podbija rowę że lądowała w sumpie, warto dać przy wylocie skarpete. Co do obiegu i odpieniacza raczej powiedziałbym przewymiarowany niż szyty na miarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mam z tym problemów w 420L dlatego nie uważam, żeby tutaj był problem - nie używam skarpet, nic mi nigdzie nie podbija.

Jeśli chodzi o przewymiarowany sprzęt... nie spodziewałam się, że aż tak się będę musiała z wszystkiego tłumaczyć:) Ale i tak się wytłumaczyłam, że planowałam tym obsłużyć również szczepki lps.

Ale nadal nie uważam, że to mógłby być jakiś problem, którego młodzi powinni nie czytać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr, by pass wygoda, łatwiej regulować, np przy awarii prądu. W takim układzie często podbija rowę że lądowała w sumpie, warto dać przy wylocie skarpete. Co do obiegu i odpieniacza raczej powiedziałbym przewymiarowany niż szyty na miarę.

http://coralfarm.eu/.../af160-skimmer/ AF160 Skimmer jest przeznaczony do akwariów od 150 do 350 litrów nie widzę przewymiarowania, obieg 6000 ale jego najmniejsza moc to 1900 L po spadkach na wysokości i zakrętach pewnie do połowy mocy należy ustawić. Mam akwarium 70x55x45 podnoszenie 1 metr i DC-2000 na maxa daje około 700 l/h Planuje tez podmienić na DCT-6000 gdyż dolny zakres ma mniejszy niż DCT-4000.

Debora ciekawi mnie Twoja opinia na temat piasku. Jaki wsypałaś i dlaczego? Walory estetyczne rozumiem, są opinie, że piasek szkodzi, ale jeśli się nie mylę napisałaś gdzieś, że piasek powinien być.

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.