Skocz do zawartości
smk

Miracle Mud vs Caribsea Mineral Mud

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi moze powiedzec czy jest jakas roznica miedzy tymi dwoma produktami?

Bo CaribSea jest o połowę tańszy.

Zastanawiam sie nad dołożeniem refugium ale jak mam 1300zł placic za błotko to aż mnie nachodzi zeby skoczyc na bagna opakowac i sprzedawac w cenie caribsea ;)

http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=4661

http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=1802


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik co do CarbiSea się nie wypowiadam bo nic nie wiem - ale jeśli chodzi o MM to na Twoje akwarium powimmo wystarczyć 7,5-10 kg - czyli biorąc nawet opcje z 10 kg to wychodzi coś koło 800 zł. Trochę dziwne te pojemności w um-umie w litrach. Ja takich nie widziałem.

Producent MM podaje większe zapotrzebowanie na glonowe oparte na MM bo oni zalecają brak odpieniacza w akwarium.

EDIT: Źle luknołem na produkty w Um-um i MM jest w kg:D Podniecenie urlopowe daje się znać;)

Ja jak narazie na MM zeszłem z NO3 w ciągu 1,5-2 miesiąca z poziomu ponad 40 do mniej jak 5mg/l ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostanę złotą łopatę za odkopanie tematu,ale tu nikt na pytanie nie odpowiedział a jakoś,jak szukam to ten temat jako pierwszy wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.