Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego sprawdzanie działania całego baniaka na 50% wody to jak sprawdzanie prędkości maksymalnej auta jadąc na pierwszym biegu - niczego się nie dowiesz. Na 300l może być wszystko ok, dolejesz drugie tyle i wszystko sie rozleci. Dojrzewanie na nowo, wyskoczą plagi i sobie nie dasz rady. Moja rada- zalewaj szybko do końca, wrzuć skałę, dorzuć odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdzanie działania całego baniaka na 50% wody to jak sprawdzanie prędkości maksymalnej auta jadąc na pierwszym biegu - niczego się nie dowiesz. Na 300l może być wszystko ok, dolejesz drugie tyle i wszystko sie rozleci. Dojrzewanie na nowo, wyskoczą plagi i sobie nie dasz rady. Moja rada- zalewaj szybko do końca, wrzuć skałę, dorzuć odpieniacz.

ok jak widzę wasze zdania są w 100 % full contact .

Ale czy ktoś robił tak jak ja , no tak jaki mam zamiar?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pionierem.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZeryf jak jestes z trojmiasta , to po co wogole sibie sola głowę zawracać wez wiadro i zasuwaj na molo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf, będziesz pionierem, zalewaj po trochu inaczej zmarnujesz szansę żeby przejść do historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz włożyć skalę do tej ilości wody która masz i czekać aż dojrzeje. Później zamiast podmieniac co jakiś czas dolewać świeżej np po 10% na tydzień aż do pelnosci.. Nic się nie stanie tylko czy to ma sens? Zagadaj z chłopakami z okolicy dostaniesz wodę z podmiany zapelnisz zbiornik i zaoszczędzisz tym samym parę zl :)

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz włożyć skalę do tej ilości wody która masz i czekać aż dojrzeje. Później zamiast podmieniac co jakiś czas dolewać świeżej np po 10% na tydzień aż do pelnosci.. Nic się nie stanie tylko czy to ma sens? Zagadaj z chłopakami z okolicy dostaniesz wodę z podmiany zapelnisz zbiornik i zaoszczędzisz tym samym parę zl :)

tylko świerzej jak napisałeś ale solanki bo autor jak odpowiadałem mu w postach doleje świewrzej ro i według niego ciekawi go czy coś się stanie czy nie jednak nie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżej solanki oczywiście. Tak samo jak bez względu na ilość solanki w baniaku cały czas kontrolujesz jej zasolenie i ewentualne skoki uzupelniasz słodka wodą ( powinno być na stałym poziomie).

Nową solanke która będziesz dolewal do baniaka przygotowujesz w beczce i wlewasz już gotowa solanke o właściwym zasoleniu.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz włożyć skalę do tej ilości wody która masz i czekać aż dojrzeje. Później zamiast podmieniac co jakiś czas dolewać świeżej np po 10% na tydzień aż do pelnosci.. Nic się nie stanie tylko czy to ma sens? Zagadaj z chłopakami z okolicy dostaniesz wodę z podmiany zapelnisz zbiornik i zaoszczędzisz tym samym parę zl :)

No właśnie kolego wkońcu ktoś zucił światłem na tę materię myślę że na 90 % zrobię w ten sposób .

Odrzyły we nie nadzieje .

Bo już normalnie miałem moje zapasy 80 l. wody ro lać w baniak i solić, po wcześniejszych wypowiedziach .

A teraz to kupuje ze dwie skały wrzucam patrze co wylezie i dopiero po 1 mieś wlewam next wasser.

w mojej okolicy no 50 km od mojego miasta jest osoba co sprzeda mi troche żywej skały tak jak planuję .

Pojadę po nią osobiście i kupę z baniaka potem planuje po 10 dniach dokupić jesszcze z trochę z marek bo może będe w wawie ponoć mieli nową dostawę i tu :

Jedni mówią że e rybka ma słabą jakość i że nie z tamtąd , a inni że z e rybki bo przyszła nowa i będę miał frajde bo różne dziwolagi mogą wydostać się z tubylca , a ja to raczej zhybryduję tak jak pisałem kupię z baniaka potem z chin

.

A do tego słysałem że jest lepszy sklem w warszawie bo ściągają z niemiec taką skałę a jak wiadomo tam lepsza jakoś sklep nosi nazwę ...

Świeżej solanki oczywiście. Tak samo jak bez względu na ilość solanki w baniaku cały czas kontrolujesz jej zasolenie i ewentualne skoki uzupelniasz słodka wodą ( powinno być na stałym poziomie).

Nową solanke która będziesz dolewal do baniaka przygotowujesz w beczce i wlewasz już gotowa solanke o właściwym zasoleniu.

acha ok

no tak się domyślałem.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalę z erybki z frachtu jak najbardziej polecam.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale auto dolewką nie uzupełniasz solanki tylko odparowaną wodę w działającym zbiorniku i wtedy dolewasz ro.Do uzupełnienia do pełnego baniaka z włożoną już skałą dolewamy solanki wcześniej przygotowaną już w jakimś pojemniku ,wiaderku

a czy tutaj nie nadpisałem Ci już tego ?do czego doszedłeś dopiero teraz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mnie już ten temat. Zrób te zdjęcia pokaż co masz już zrobione tzn. ile tej wody nakapało. Trochę jak moda na sukces się przeciąga.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tutaj nie nadpisałem Ci już tego ?do czego doszedłeś dopiero teraz

No tak napisałeś ale odradzałeś ten sposób .

No i ok ale wiesza to że ty tak sądzisz to nie znaczy że ja tak zrobię . szanuje twoje racje ale ja mam troche inne .

Więc co kupuję tu i tu i niech się kogiel mogiel zacznie krecić .

Ale mimo wszystko jak się rozmawia z kimś na żywca to jakoś bardziej na miekko to traktuje niż tu na forum .

Nie wiem czym to jest spowodowane ?

Może tym iż moderatorzy narzucają , jakiś ogólny charakter tych rozmów czy co ?

Nudzi mnie już ten temat. Zrób te zdjęcia pokaż co masz już zrobione tzn. ile tej wody nakapało. Trochę jak moda na sukces się przeciąga.

kolega nie rozumiem Ciebie ?

Co z twoją cierpliwością , no a nie chce przypominać że w morskim to ......

ja se będę i dwa lata to mor.. zakładał jak co .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sposób odradzałem?właśnie zalecałem Ci abyś dolewał świeżą solankę,tak?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że Szeryf już się ogarnia powoli i czuje ze jak tak dalej pójdzie to nikt mu później nie pomoże..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza .

Normalnie musiałem następny up grade zrobić bo tamten mi się tak rozszalał że hej.

Noi jest już od razu nowy model Szeryfa 2003 i F.P. .

No iteraz już mam większą komorę na syfki bo mi sie w tamtym piana nie mieściła.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się tym pienidłem. Pokaż jak pieni.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się tym pienidłem. Pokaż jak pieni.

Stary już zlikwidowałem metodą do kosza .

A nowy nic specjalnego bo co tamten miał wypienic to wypienił .

w tam tym to normalnie musiałem wyłączyc drugi brżeczek sery bo było za dużo piany ,

No zdjęć nie zrobiłem jak było tyle tej piany . Zapomniałem.

A nowy to co tam odpieniacz jak odpieniacz

.

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf ale napisz chociaż z jakiej butelki zrobiłeś ten odpieniacz. Czy z coli czy z np. z mleka bo ta z mleka ma szerszy wylot, i spokojnie mógłbyś podpiąć wtedy dwa brzęczki sery:)


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf ale napisz chociaż z jakiej butelki zrobiłeś ten odpieniacz. Czy z coli czy z np. z mleka bo ta z mleka ma szerszy wylot, i spokojnie mógłbyś podpiąć wtedy dwa brzęczki sery:)

A właśnie zrobiłem na razie cieńszy i dałekm nakrętke na góre w niej dziura i na to jakias staraa rurka od filtra i juz

no i self made kostka lipowa bo kupilem se za 12 zł w sklepie i po dniu padła a poja nie dosc ze lepiej pieni to juz w drugim up grade siedzi


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

W mieście u mnie pierwszy raz, w życiu moim jak i moich sąsiadów , wystartowało w sklepie pierwsze akwarium morskie ,

Bywałem już w różnych oceanariach, w Brigon nawet widziałem , jak byłem dzieckiem w sklepie, lecz wtedy nie zwracałem na to uwagi tak jak teraz.

Patrząc obecnymi oczyma na ten maleńki zbiorniczek (wydaje mi się że mial ze 60 l. ) to mnie normalnie olśniło .

pływał tam sobie ten niebieski z żółtym ogonem rybol , oraz dwa maleńkie błazenki .Ryby miały jakieś po 3 cm no może 4 i trochę żywej s. na środku. No jak dla mnie bomba .

No tak to tak super wugląda kurde szkoda że zdjęć nie zrobiłem ale fakt bardzo się spieszyłem .

Może jeszcze zrobię.

Ale tak własnie wyobrażam sobie moje akwa - na środku tylko trochę skały i ukwiały czy tam troche korali a reszta ocean pustka tylko gdzie niegdzie skałka . Oaza. no super .

W ogóle to zafascynowała mnie ogromna ilość życia no jak dla mnie po słodkowodnym akwa tu krewta tam jakiś ładny blonek zielony albo jaka trawa przy ujsciu z filtra no dla mnie to fajne , do tego no te ryby super ,

Tak włassnie zrobię swój zbiornik .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

W mieście u mnie pierwszy raz, w życiu moim jak i moich sąsiadów , wystartowało w sklepie pierwsze akwarium morskie ,

Bywałem już w różnych oceanariach, w Brigon nawet widziałem , jak byłem dzieckiem w sklepie, lecz wtedy nie zwracałem na to uwagi tak jak teraz.

Patrząc obecnymi oczyma na ten maleńki zbiorniczek (wydaje mi się że mial ze 60 l. ) to mnie normalnie olśniło .

pływał tam sobie ten niebieski z żółtym ogonem rybol , oraz dwa maleńkie błazenki .Ryby miały jakieś po 3 cm no może 4 i trochę żywej s. na środku. No jak dla mnie bomba .

No tak to tak super wugląda kurde szkoda że zdjęć nie zrobiłem ale fakt bardzo się spieszyłem .

Może jeszcze zrobię.

Ale tak własnie wyobrażam sobie moje akwa - na środku tylko trochę skały i ukwiały czy tam troche korali a reszta ocean pustka tylko gdzie niegdzie skałka . Oaza. no super .

W ogóle to zafascynowała mnie ogromna ilość życia no jak dla mnie po słodkowodnym akwa tu krewta tam jakiś ładny blonek zielony albo jaka trawa przy ujsciu z filtra no dla mnie to fajne , do tego no te ryby super ,

Tak włassnie zrobię swój zbiornik .

Kolego tak się składa ze tez widuję ten zbiornik. Powiem tak ... Tragedia. Korale schodzą na wieczną rafę wszędzie okrzemki , dino bo akwarium jest świeże. Wczesniej byl bialobrody sle chyba padł. Hepatus i dwa blazny w chyba ok. 50l. To jest kostka aquamedic. Zastanow sie czy tak ma wygladac twoje akwarium. :o:o:o

Ps. nadal uważam że to, co nieudolnie próbujesz zrobić skończy się wielkim zielonym trawnikiem i glutami.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak się składa ze tez widuję ten zbiornik. Powiem tak ... Tragedia. Korale schodzą na wieczną rafę wszędzie okrzemki , dino bo akwarium jest świeże. Wczesniej byl bialobrody sle chyba padł. Hepatus i dwa blazny w chyba ok. 50l. To jest kostka aquamedic. Zastanow sie czy tak ma wygladac twoje akwarium. :o :o:o

Ps. nadal uważam że to, co nieudolnie próbujesz zrobić skończy się wielkim zielonym trawnikiem i glutami.

mobilnie

Tak na początek może ak wyglądać dokladnie tak samo tylko że w moim litrażu tylko to co tam jest no bez tych złych rzeczy co napisałeś , ale mi tam one nie przeszkadzały , no i jak już tu piszę , chciał bym widzieć takie własnie ilości w swoim akwa . To mi się podoba .

ale mimo wszytko jest ładne no i porównując do tych obook słodkowodnych najlepiej oddaje moc tego akwa.

Ale jak sobie przypominam miałeś nie śledzić tego wątku tematu czy jak mu tam . Wiesz nie musisz się zmuszać zresztą mi tu nie przeszkadzasz ale po co mi tu takie dziwne komentarze , po twoich ale i nie tylko wchodzi mi tu ten tes....... czy jakiś i mi tu jakieś OT daje strach pomyśleć co on tu jeszcze może .

A tak przy okazji to normalnie zrodził mi się super pomysl nawet dwa , ale tego drugiego narazie nie napiszę .

Co do pierwszego .: winno się tu głosować na takowych moderatorów oraz na poszczególne poziomy wtajemniczonych , no i własnie tacy jak ja powinni mieć zielony kolor niku i byli by zwani "Zielony" ub żółtodziub itd.

Kurcze wtedy by się ludzie sami wybrali z siebie , no chyba że już tak bylo czy jest . To mnie poprawcie .

Bo nie czytałem zasad forum tak uważnie . Do tego brak czasu więc sami rozumiecie.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak się składa ze tez widuję ten zbiornik. Powiem tak ... Tragedia. Korale schodzą na wieczną rafę wszędzie okrzemki , dino bo akwarium jest świeże. Wczesniej byl bialobrody sle chyba padł. Hepatus i dwa blazny w chyba ok. 50l. To jest kostka aquamedic. Zastanow sie czy tak ma wygladac twoje akwarium. :o :o:o

Ps. nadal uważam że to, co nieudolnie próbujesz zrobić skończy się wielkim zielonym trawnikiem i glutami.

mobilnie

co do ps .

No narazie nie widzę żadnej niudolności wręcz przeciwnie , no ale nie czas na przechwałki.

Do tego to nie jest temat o tym , no a może własnie o tym sam już nie wiem co tu można pisać.

Tak jak kolega z gorylem czy innym nie sapiens pisze tu o tym że mi nic nie wychodzi to może tu własnie można takie żeczy pisać nie wiem , ja się odcinam od tych wypowiedzi tylko po ty by nie dostać jakiego bana .

Koledze nie dam ignoruj ., no bo z tego samego miasta , a nie polecę nie podpiszę bo nigdy z Psami nie chodziłem na spacery .

Także proszę o wypowiedzi w temacie lub poprawcie , czy tu można pisać o tym w tym temacie , bo wcześniej już dano mnie OT.

pyknij jakie update fotek

No ale duż się nie zmieniło mam tylko najnowsze modele F.P. i Szeryfa 2003 , do tego dziś uzupełniłem wodę ro do 380 l. jutro solę nic specjalnego . Jak kupię już żywą to na pewno dam fotki.

Mam już namiar na takową w mojej okolicy rozmawiałem z jednym Panem i tylko jechać .

Wydaje mi się że wezmę od niego dużo różności gdyż wpożo mówił no i jakoś blisko mam do niego .

No i jeszcze mam oferty od innych ale na razie nie mam czasu na to aby se kurde za jakimiś skalakami jeżdzić .

Mam ważniejsze sprawy na głowie , ale jak znajdę tylko czas to z wielką przyjemnością pojadę obejrzeć , zbiornik tego kolegi i odkupić od niego coś fajnego no narazie tylko skaę troche ale wydaje mi się że wezmę od niego wszystko.

No ale tu inna żecz .

Słyszałem że są krewetki co mieszkają w naszym bałtyku i śmiało je można trzymac w naszych ciepłych morszczakach .

Do ego koledzy jakie ślimole sobie wziąć .?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.