Skocz do zawartości
Amsterr88

Zmiana koloru piasku

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie mam problem z pisakiem (brązowe gluty) na powierzchni i na styku z szybą jest jakby galaretka jak dla mnie jest to nowość. moja kostka działa od miesiąca parametry wody są dobre. światło niebieskie 10h białe 8h.

LP

Data

Ph

KH/AK

PO4

NH3

NO2

NO3

1

15.12.2015

7,7/8

9,3/3,30

<0.02

1,030

2

23.12.2015

7,7/8

9,3/3,3

<0.02

2

1,024

3

29.12.2015

8

8,9/3,19

0,05

5

1,025

proszę o pomoc co mogę zrobić

post-26301-0-66998500-1451393249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poczytaj o dojrzewniu

dino

cyjano

i pewno okrzemki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe dojrzewanie, wygląda że okrzemki. Zmniejsz światło to samo przejdzie. Przyczyną są krzemiany w wodzie.

Można zastosować absorber silikatów.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak możesz to mi powiedz jak to stosować itp bo wiadomo że w zoologiku tylko podrecznikowo mówią A i nie ma typowego morskiego w Białymstoku. Światło do ilu skrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"normalnie" tzn. kupujesz np. Sera Silikate i tam jest dołączona siateczka - wsypujesz "kamyczki" i umieszczasz np. w sumpie

tyle że z opisu "na styku z szybą jest jakby galaretka" raczej nie są to okrzemki

zrób lepszą fotkę / zbliżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotke to dopiero jutro wstawię sampa nie ma bo jak na razie mam za mały zbiornik 30L to czyli to wsadzę do kaskady. a jak jestem już przy tym to powiedz czy coś można jeszcze wsadzić do tej kaskady jest tam Matrix i standardowa gąbka. i czy jak zmniejszę oświetlenie czy jedyny mój koral ,,favia" bo już jest napompowany i tak czekam kiedy się otworzy

Edytowane przez Amsterr88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wywal gąbkę i zamiast niej daj np. siporax (sery a nie byle jaką ceramikę)

świeć 6 - 8h białe niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy tego nalotu po nocy jest mniej, i narasta przy świetle. Jeśli tak to raczej okrzemki. Fakt że lepsze zdjęcie by się przydało.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już galaretki nie ma został tylko osad na szybie ale nim już ślimak się zajmuje. A piasek jaki był taki jest nie ma mniej nadal frędzle latają szczerze to przy starcie nie miałem takiego czegoś a ze skał znikło wszystko. teraz lecę kupić ta ceramikę sery i czy może jakąś watę żeby wyłapywało ten syfik co krąży po akwarium . mam jeszcze pytanie o ten czerwony nalot na skale to nic groźnego?

przepraszam za tyle pytań

post-26301-0-23712500-1451472715_thumb.jpg

post-26301-0-30376300-1451472724_thumb.jpg

post-26301-0-00445800-1451472732_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sera Silikate i skrócone świecenie powinny załatwić sprawę - nie ma powodu do paniki .. na razie :)

to dopiero początek dojrzewania , potem pojawią się glony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam silikate zaraz wsadzę to do kaskady. po jakim czasie mam to wyjąć? a co do glonów to już to przechodziłem miałem zielone i brązowe na ścianach było tyle tego ze nie widziałem co się dzieje w środku :( a co do korali byś mi pomógł w obsadzie? dużo czytałem i wiem że to za bardzo nie jest proste

Edytowane przez Amsterr88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.