Skocz do zawartości
alex

Pacific Sun QB 250W 10kK sprzedam

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zapytam - czemu sprzedajesz?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - alex to fotograf - zakładam sie że nie odpowiada mu barwa po prostu ;) - trafiłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co się stało ? czytałem na forum całe peany na temat tych żarników

Odnioslem nawet wrażenie że albo One , albo Nic. Czyzby było "za niebiesko" :con


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

heh - alex to fotograf - zakładam sie że nie odpowiada mu barwa po prostu ;) - trafiłem ??

trafiłeś loccutus, ale zaznaczam że to nie jest kwestia samego żarnika ponieważ tylko całego systemu doboru światła zawieszając sam żarnik 250W (bez świetlówek) spodziewałem się czegoś innego natomiast jeżeli wymiesza się to światło ze świetlówkami to na pewno będzie dobrze.

@MSAdam jest za żółto-zielono, a nie za niebiesko.

Prosze mi się nie dziwić, ale skłaniam się do coraz zimniejszych barw oscylujących juz nie nawet koło13kK ale 16-20kK, stąd moja decyzja o podmianie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dyplomatycznie wybrnales Alex:);) pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex - powiem Ci , ze o tyle dziwna sprawa jest z żarnikami 250W, iż porównując je do 150W QB - to zupełnie inne światło! Zadałem pytanie producentowi, czy na pewno 250W to wersja Quantum Blue - odpisał że tak, choć takie mam przeczucie że ze względu na zamawianą ilosć tych żarników dostaliśmy je w wersji "normal".

Nie wiem czy ten wątek czytają użytkownicy 150W QB, ale gołym okiem widać że światło tam jest dużo chłodniejsze niż 10.000K - coś około 14.KK.

Przy 250W zaś świecą one zupełnie inaczej - dużo cieplej.

Czekamy teraz na następną dostawę, bedą w wersjach 10.KK, 14KK , 20KK i w mocach od 150 do 400W.

Andrniew widział u siebie 14KK PS QB - z tego co pamiętam jak rozmawialiśmy, miał wcześniej Giesmany 14KK i takze uważał że świecą podobnie - natomiast na pewno nie zielono-żółto.

Takze w przypadku 250W potwierdzam - coś ta partia była "oszukana" ze tak powiem - sądze że nie była to wersja QB.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek nie uzywaj słowa oszukana, bo ci zaraz wyślę moją sztukę z reklamacją ;),

jeżeli chodzi zaś o światło to wierz mi, w mojej ocenie staram się byc obiektywny, a poza tym na tym punkcie nie tylko z racji zainteresowania morszczyzną jestem baaaardzo wyczulony i myślę że jestem w stanie trafnie ocenić barwy.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex - "Prosze mi się nie dziwić, ale skłaniam się do coraz zimniejszych barw oscylujących juz nie nawet koło13kK ale 16-20kK, stąd moja decyzja o podmianie."

W ogole sie nie dziwie, zamowilem wlasnie 2x15000K i 2x aktyniczne T5, bedzie baaaardzo niebiesko ;) Mysle ze wiekszosc akwarystow z czasem przechodzi na coraz wyzsze temperatury swiatla, mam racje?

@Przemek - "Nie wiem czy ten wątek czytają użytkownicy 150W QB, ale gołym okiem widać że światło tam jest dużo chłodniejsze niż 10.000K - coś około 14.KK." - userem nie jestem ale widzialem zarnik na zywo: na pewno jest to sporo wiecej niz 10000K, calkiem ladne swiatlo ale mogloby byc nieco jasniejsze.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

@alex ,szczerze radze,kup zarniki 20K. ja mam 16K i jeszcze mi malo.

20K swietnie wybarwia korale,zaraz po ich wlaczeniu barwa korali zmieni sie na lepsze, a po kilku tygodniach - bajka.

Jak bede kupowal nowe zarniki to napewno 20K.

Moje wnioski oparte sa na doswiadczeniach swoich i kolegi z zarnikami AM 16K i AM 20K.

Nie sa wyssane z palca,albo cos mnie wzielo po obejrzeniu 1233299439839032 stron www. hehehe:)

U Szymona swieci 2x250 20K a daje wizualnie lepsze swiatlo niz moje 2x150W 16K plus 2x80W T5 blue i white oraz 2x39W TL03.Efekt u Szymona bylby jeszcze lepszy gdyby uzpelnil swietlowkami,ale to dopiero w nowym akwa.

pozdr

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

@AquaManiac- masz racje, 10K to przyzwyczajenie z slodkowodnego i napewno coraz wieksze grono ludzi bedzie mialo zarniki o wyzszej barwie.

pozdr

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy akwarium slodkowodnym stosuje sie najczesciej 6500K. Podobno optimum wg. Pana Takashi Amano to 8000K i takie u siebie stosuje.

Co do badan nad koralami to najwieksze przyrosty mialy przy barwach nizszych, czyli wlasnie 6500K i w temperaturach 27,5st C (SPS) i o 1-1,5st C nizszej dla LPSow i miekkich. Przy barwach rzedu 15000K i wiecej te przyrosty juz byly znacznie mniejsze. Takze moim zdaniem wyglad akwarium to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy prz jednym zarniku 250 W 20 K nie bedzie za ciemno w zbiorniku??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Przy akwarium slodkowodnym stosuje sie najczesciej 6500K. Podobno optimum wg. Pana Takashi Amano to 8000K i takie u siebie stosuje.

Co do badan nad koralami to najwieksze przyrosty mialy przy barwach nizszych, czyli wlasnie 6500K i w temperaturach 27,5st C (SPS) i o 1-1,5st C nizszej dla LPSow i miekkich. Przy barwach rzedu 15000K i wiecej te przyrosty juz byly znacznie mniejsze. Takze moim zdaniem wyglad akwarium to nie wszystko.

dla mnie wlasnie wyglad jest najwazniejszy - nie jestem hodowca a pasjonatem. moge cierpliwie poczekac na przyrosty korali, jezeli barwy beda o wiele bardziej intensywne

co do zarnika 20kk - nie bedzie za ciemno, ani troche


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz.PL - popieram , dodam tylko ,że w USA ogólnie przyjęta normą w akwarystyce morskiej jest stosowanie HQI ( przede wszystkim 75W/6500K ) jako "dodatku" do oświetlenia świetlówkami.Efekty są równie wspaniałe.

Nie mówię,że mamy stosowac się do "mody" w USA, ale

" Nie wszystko ładne co sie świeci" , a stosowanie zasady "przerostu formy nad treścią" jest bardziej snobistyczne niz profesjonalne.

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex - obecnie 2*250w 20kk,jak przyjde z pracy zrobie fotke i wkleje ok? po 19:) pozdrawiam. wkleje dla porownania fotke przy jendym hqi 150 13kk i swietlowkach aktynicznych arcadii, powinienem gdzies jeszcze miec


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to najwieksze przyrosty SPS-ow osiagano podobno przy uzyciu HQI 6500K i swietlowek aktynicznych.

Oswietlac zbiornik wylacznie swiatlem 6500K? Hmmm....

6500K to jest barwa jaka jest w wodzie na glebokosci do 3 metrow bodajrze i na takiej glebokosci zyje rzeczywiscie duzo korali, przede wszystkim Acropory ale tez duzo korali miekich, natomiast na glebokosciach powiedzmy 15m mozna spotkac wlasciwie te same korale a barwa swiatla i jego losc sa zdecydowanie inne:) Podobna sprawa z ukwialami - te same gatunki mozna zobaczyc podczas nurkowania z fajka na rafie przy hotelu jak i podczas nurkowania na 20 metrow. Zatem:

1. Dany gatunek ma stosunkowo duza tolerancje na warunki swietlne co dla nas oznacza ze adoptowac sie moze do bardzo roznych typow oswietlenia akwarium morskiego.

2. To ze jakis gatunek ma najwieksze przyrosty przy temp. powiedzmy 6500K to dla hodowcy niekoniecznie musi oznaczac sytuacje pozadana poniewaz:

3 Dla hodowcy priorytetem moze byc piekna barwa jego korali a nie wiekszy przyrost.

Zupelnie inna sprawa jest to DLACZEGO przyrosty najwieksze sa przy stosunkowo cieplym swietle skoro to pasmo aktyniczne jest najwazniejsze dla fotosyntezy?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Z tego co czytalem to najwieksze przyrosty SPS-ow osiagano podobno przy uzyciu HQI 6500K i swietlowek aktynicznych.

Oswietlac zbiornik wylacznie swiatlem 6500K? Hmmm....

6500K to jest barwa jaka jest w wodzie na glebokosci do 3 metrow bodajrze i na takiej glebokosci zyje rzeczywiscie duzo korali, przede wszystkim Acropory ale tez duzo korali miekich, natomiast na glebokosciach powiedzmy 15m mozna spotkac wlasciwie te same korale a barwa swiatla i jego losc sa zdecydowanie inne:) Podobna sprawa z ukwialami - te same gatunki mozna zobaczyc podczas nurkowania z fajka na rafie przy hotelu jak i podczas nurkowania na 20 metrow. Zatem:

1. Dany gatunek ma stosunkowo duza tolerancje na warunki swietlne co dla nas oznacza ze adoptowac sie moze do bardzo roznych typow oswietlenia akwarium morskiego.

2. To ze jakis gatunek ma najwieksze przyrosty przy temp. powiedzmy 6500K to dla hodowcy niekoniecznie musi oznaczac sytuacje pozadana poniewaz:

3 Dla hodowcy priorytetem moze byc piekna barwa jego korali a nie wiekszy przyrost.

Zupelnie inna sprawa jest to DLACZEGO przyrosty najwieksze sa przy stosunkowo cieplym swietle skoro to pasmo aktyniczne jest najwazniejsze dla fotosyntezy?

oczywiscie masz racje. spierac sie mozna rowniez na temat mocy zarnikow, sumarycznej w danym zbiorniku. tolerancja zwierzat tez jest duza, i wstrone zwiekszenia i zmniejszenia ilosci swiatla. czy nawet trzy 400w zarniki w przypuscmy 500l akwarium przebija ilosc lumenow na rowniku, przy slonecznej pogodzie na glebokosci np 3m? wydaje mi sie ze nie.

teoria teoria - ja mam swoje zdanie na pewne tematy - akwarium to nie natura i nigdy nia nie bedzie - wystarczy spojrzec do sumpow nowoczesnych akwariow - widok zamyka usta


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

No i sie potoczylo jak zawsze ;) ;) ;)..... do nikogo nic nie mam,ale nie chodzilo mi o prowokacje,wywowlania jakies dyskusji i zebyscie pisali o szybszym wzroscie korali przy 6500K.

Temat zostal podjety przez osoby ,ktore jakis czas sie bawia w akwarystyke morska.

Kolega mial problem ,bo nie podoba mu sie barwa swiatla,jaka jego oczy odbieraja.Czy napisal,ze ma problemy z przyrostem korali?Chce miec piekne kolory.Jak sobie kupi zarniki 20K ,to Wam galy na wierzch wyjda. ;) ;) ;)

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja mam aktualnie HQI 70W 13000k a wcześniej miałem 75W 20000K i powiem że myśle o powrocie na 20KK bo było za ciemno , korale rosły wolno (tylko xenia szybko)

ale kolor światła był ODLOTOWY i to był jedyny plus tego żarnika.

Czy jest sens stosowania 20kK ?

Tak ale nie przy takiej mocy oraz trzeba sie zastanowić czy chcemy oglądać jak korale "wegetują" (dużo wolniej rosną)

Do tego 20KK były jeszcze 2x24W 10000K i naprawdę było pięknie.

Myśle że jak bym miał zastosować zamiast 70W zarnik 150W to bym szukał czagoś w okolicy 14KK lub 16KK ale nie 20KK (szkoda mi korali )

Tylko że taka wymiana powoduje ze bedzie oddawać większe ilości ciepła a na 144l to juz by dawało niezle i dodatkowo czy moja lampa by nie grzała sie zbytnio ?


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-tki nie ma sensu stosowac przy 70w mocy, jazda zaczyna sie od 150, 250 to optymalnie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex - obiecane fotki:) zdjecie, tak jak Ci pisalem, nie oddaje stanu faktycznego, zdolnosc oddawania barw przez matryce mojego kompaktowego sony jest tragiczna. barwy moze i sa zblizone, w rzeczywistosci jest jednak duzo jasniej. starych zdjec nie mam - jedynie to, co jest w galerii - tam dwa zarniki 150w qb, bez aktyniki, zdjecie jednak "ostro podrasowane", a co:)

890-20kk 1.jpg

890-20kk 2.jpg

Pozdrawiam, Szymek

ps. przepraszam za straszny syf w akwarium, pracuje, pracuje, mam nadzieje, ze korale dotrwaja do nowego baniaka;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Co do badan nad koralami to najwieksze przyrosty mialy przy barwach nizszych, czyli wlasnie 6500K i w temperaturach 27,5st C (SPS) i o 1-1,5st C nizszej dla LPSow i miekkich. Przy barwach rzedu 15000K i wiecej te przyrosty juz byly znacznie mniejsze. Takze moim zdaniem wyglad akwarium to nie wszystko.

Roztrząsaliśmy sie już nad tym nie raz przecież - cieplejsze żarniki dają wiecej światła przy tej samej mocy i to tu moim zdaniem może być "pies pogrzebany". To tłumaczy również dlaczego stosują chłopaki w stanach "dopałki" o takich własnei "ciepłych" barwach.

Choć obiektywnie patrząc słowo "ciepły" do barwy 6500K pasuje moim zdaniem jak wół do karety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.