Skocz do zawartości
endriu3005

jebao rw15 kontroler/ usterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dwie pompy jebao rw15 z kontrolerem. W ostatnim miesiacu dwa kontrolery w roznym czasie zepsuly sie, dokladnie przestala swiecic pozycja sily pracy popy , reszta dziala normalnie, ale kiedy zmieniam sile pracy pompy zwiekszanie i zmniejszanie jest mozliwe, czy to jest wada tych kontrolerow ? czy jest mozliwosc naprawy abym widzial jaka siłą pracuje pompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linijką świetlną steruje procesor. Jeżeli nie pali się żadna dioda która wskazuje aktualna moc pompy to prawdopodobnie zasilanie tych ledów (jest wspólne) jest niewłaściwe, brak itp. Możesz wysłać do mnie po kolei kontrolery. Wycenię naprawę i się dogadamy. Swoją drogą widziałem ogłoszenia o kontrolerach za 20-30zł. Dodam też, że można to przerobić na potencjometr (płynna regulacja) natomiast nie ma wtedy funkcji inteligentnej pracy ( to jak padnie całkowicie procesor). Czasem pomaga odłączenie zasilania na kilka minut. One lubią się zawieszać.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linijką świetlną steruje procesor. Jeżeli nie pali się żadna dioda która wskazuje aktualna moc pompy to prawdopodobnie zasilanie tych ledów (jest wspólne) jest niewłaściwe, brak itp. Możesz wysłać do mnie po kolei kontrolery. Wycenię naprawę i się dogadamy. Swoją drogą widziałem ogłoszenia o kontrolerach za 20-30zł. Dodam też, że można to przerobić na potencjometr (płynna regulacja) natomiast nie ma wtedy funkcji inteligentnej pracy ( to jak padnie całkowicie procesor). Czasem pomaga odłączenie zasilania na kilka minut. One lubią się zawieszać.

Dzieki Grzegorz, mieszkam w Szkocji i wysylka bedzie pewnie wyzsza jak naprawa, dodam jeszcze ze swieci mi pierwszy bieg i czasami gasnie, ale kiedy i chce zwiekszyc to czasami gasnie, teraz wylaczylem jeden kontroler na pol godzniy jak piszesz i sprawdze i to da mi odpowiedz czy sie zawiesil czy sie zepsul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to inna bajka. Podpowiem tylko, że sprawny elektronik ze stacją na gorące powietrze poradzi sobie z zimnymi lutami na tych płytkach :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to inna bajka. Podpowiem tylko, że sprawny elektronik ze stacją na gorące powietrze poradzi sobie z zimnymi lutami na tych płytkach :)

Grzes nie dziala, pewnie jest zepsuty, a jest jakas przyczyna tego ze tak sie to psuje ? Ja trzymam to pod akwa w polce, po lewej 2 i ppo prawej 2 i te z lewej strony sie zepsuly, wilgotno to chyba tam nie jest bo tylej sciany nie mam w polce,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty ......... jak wyżej napisałem.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos z was tutaj kto ma ten sam problem z kontrolerem co ja ? prosze o kontakt bo chce przeprowadzic maly experyment, Grzes dobry chlopak ma checi ale koszta by byly za duze na wysylke i darowalem sobie to, ale dzis bez lutowania i zaledwie w minuty udalo mi sie naprawic 2 kontrolery moje ktore byly czesciowo nie sprawne, nie chce pisac na razie jak bo moze tylko moje w dziwny sposob jakos wrocily do zycia w 100% i dlatego prosze kto ma taki to prosze pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz, pisz... Mój sterownik nie zmienia mocy pompy, wszystkie diody świecą.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz, pisz... Mój sterownik nie zmienia mocy pompy, wszystkie diody świecą.

Witaj.

1 rozkrec

2 wyciag plytke i podlacz ja do wylaczonego zasilacza i pompy( ja to robilem pod akwa bo nie chcialo mi sie wyciagac kabli i jest ra reszta kontrolerow

3 przed wlaczeniem skierowalem do glownego mastera

4 wlacz

5 swieci jedna dioda

teraz

6 wlacz slave

7 wlacz nihgte

6 i magiczny czar przykryj palcem sensor zmroku tak zeby nie widzial swiatla ja kciukiem to zrobilem , u mnie w jednym byl lekko krzywo wyprostowalem go troszke w dol przykrylem mocno kciukiem i poszlo

zaluje ze nie nagralem filmiku zadnego

mialem 3 zepsute bo ten trzeci byl juz od nie uzywnego rw25 i teraz mam znow wszustkie dzialajace

nie wiem jak sie to udalo ale u mnie sie udalo, dwa ostatnie taka kolejnosc zrobilem jak wyzej, raz zrobilem dwa razy bo nie poszlo za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
odkurze trochę ten temat,mam podobny problem z moimi 2xRW15.pomaga odłączenie napięcia kontrolera i zasilacza na parę minut i działa znów jakiś czas.
Ustawione są na tryb zmienny i tu następny problem,pompy po krótkim czasie rozjezdzaja się strasznie,zamiast "jedna stoi druga pracuje " nakładają się na siebie i kręcą razem lub z przesunięciem.Tylko po ponownym podłączeniu z krótką przerwa pracują idealnie. Macie tez taki problem?

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
odkurze trochę ten temat,mam podobny problem z moimi 2xRW15.pomaga odłączenie napięcia kontrolera i zasilacza na parę minut i działa znów jakiś czas.
Ustawione są na tryb zmienny i tu następny problem,pompy po krótkim czasie rozjezdzaja się strasznie,zamiast "jedna stoi druga pracuje " nakładają się na siebie i kręcą razem lub z przesunięciem.Tylko po ponownym podłączeniu z krótką przerwa pracują idealnie. Macie tez taki problem?

Galaxy S5



Mam to samo.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem mógłby być Twin Controller.Czy ktoś może używa tego ustrojstwa?

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam hydora ustawionego na bujanie raz jedna raz druga

hydor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.