Skocz do zawartości
RaLe

Z czym muszę walczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, z czym muszę walczyć?

Pokrywa to skały również na piasku to się pojawia.

Mam swoje typy ale nie chcę ukierunkować kogoś na mój tok myślenia.

Proszę o pomoc.

post-25470-0-63259000-1451482572_thumb.jpg

post-25470-0-26597900-1451482581_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie ma pechrzyki powietrza wiec na 99% to cyjano czyli jak kto woli sinice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast byłem uczony że jeśli są pęcherzyki to Dino lecz jak wiadomo zwykle te dwie plagi występują razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wedlug mnie ma pechrzyki powietrza wiec na 99% to cyjano czyli jak kto woli sinice...

na 40% :) (w okrzemkach też są/bywają bąble)

jak się ciągną takie brązowe gluty z bąblami to raczej będzie Dino , a jak jest Dino to na "ileś %" znajdzie się też Cyjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę po zdjęciu, że skałą jest biała jak kość... oczywiście chodzi mi o to co jet pod kożuchem :D

Więc przydałoby się więcej informacji o parametrach, oświetleniu, litrażu, filtracji bo jak dla mnie to baniak ma max kilka tygodni i raczej nie ma tutaj z czym walczyć tylko czekać czekać i jeszcze raz czekać... oczywiście fizycznie odsysać glona.

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Reefmax ma już 24 tygodnie za sobą u mnie a jak go kupowałem to już działał ale był bardzo zapuszczony przez poprzedniego właściciela. Teraz walczę z tym tylko usuwając to ze skał mechanicznie. Parametry wody pH 8, kh 9, nh3 0, no2 0, no3 5, po4 0,1, zasolenie 1.024. Rybki szt. 3 karmione bardzo rozsądnie, krewetka, i kilka ślimaków, innego życia brak.

Na ten moment kompletuje większy baniak wiec bardzo mi na tym reefmaxie niezależny mimo to skalę chce przełożyć do nowego baniaka możliwie bez plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a podmieniasz wodę? Jeśli tak to zaprzestań i tylko odsysaj badziewie i filtruj wodę i z powrotem do baniaka..

Jak świecisz nie wiem jakie w Reefmaxie jest oświetlenie i jak długo?

Może świetlówki już do wymiany?...

A może baniak nie przeszedł porządnego dojrzewania i po 6 miesiącach mu się zachciało?

Nie daje mi spokoju ta jasna skała.. ona naprawdę wygląda jakby dopiero wylądowała w baniaku...

może masz niestabilne parametry - skoki zasolenia?

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę podmieniam ok. 10l co 4 tygodnie. Świetlówki napewno stare myśle że w tym momencie maja ponad 10 miesięcy (nie kupowałem nowych bo do nowego baniaka kupiłem 2x165w led i świetlówki bedą mi niepotrzebne). A świece od 7 do 8 niebieska, potem dochodzą białe do 19 i od 19 do 20 niebieska. A z tym dziadostwem bujam się od początku...

Ta skała jest od sierpnia w baniaku, a skoki zasolenia na początku może i były ale od sierpnia właśnie dolewka Tunze dba o stały poziom wody i skoki zasolenia zniknęły.

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie masz korali ? to białe wyłącz całkiem a niebieski włącz na max 6h dziennie

oczywiście odsysaj , filtruj przez watę/fizelinę i wodę z powrotem wlewaj + podaj bakterie (ni słowa o tym czyli raczej nie dozujesz ...)

nie zaszkodzi też woreczek z Sera Silikate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, jeśli to twój pierwszy zbiornik to posłuchaj doświadczonych kolegów czas i odsysanie załatwią sprawę.

Ja nie próbowałem ale w temacie ryby jest obszerny pos o molinezji, podobno zeżre wszystko więc może dino i cyjano tesz wrąbie, chociaż z tego co pamiętam ja odsysałem przy pomocy filtra kubełkowego a potem gąbkę i watę wyrzucałem bo smród okropny, więc nie wiem czy za takie świństwo się wezmie ........Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsysać i cierpliwie czekać samo przyszło samo pojdzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, już świecę tylko niebieska i krócej, sera silikate już zamówione. Bakterie dodawałem w sierpniu, ale jeszcze 3 ampułki mam więc wracam do tego.

Co do molinezji to temat tak ciekawy jak kontrowersyjny mimo to z wielu lat doświadczeń z akwarystyka słodkowodną molinezja świetnie zjada głownie glony nitkowe, ale ostatnio jak byłem w lokalnym sklepie to pływały ale poza ospą były tak zmordowany że ledwie pływały.

Jutro biorę się za odsysanie dziadostwa, bez podmiany wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc polecam chemiclean i odsysania wezykiem, jak koledzy pisa odranicz swiatlo. Opreparacie sobie poczytaj na www i obefrzyj na YT.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak woda RO/DI przed DI 3ppm po oczywiście 0ppm.

Ale wcześniej jak znienacka kupiłem ten baniak to zalany był wodą może 30% i podejrzewam że poprzedni właściciel nalał wody z kranu.

Ja jak go przywiozłem to uruchomiłem moje stare RO z czasów dyskowców (oczywiście bez DI) i TDS pokazał 40ppm. Taką wodą uzupełniłem kolejne 30% i parę dni później przyszła nowa membrana i DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz uzbroić się w cierpliwość, myślę że zbiornik jeszcze nie do końca ogarnął procesy dojrzewania a gdy go przeniosłeś i dolałeś świeżej wody, wszystko wystartowało na nowo.... tu trzeba po prostu włączyć odpieniacz na maksa, ograniczyć lub całkiem zaprzestać pdmianek odsysać i czekać, aż zakwitnie i z braku substancji, którymi się żywi, zacznie ustępować, oczywiście za dino i cyjano pojawią się nitki ale po nich będzie już ok.

A gdy ta skała zrobi się czarna i zauważysz małe czerwonawe okręgi glonów wapiennych, to będzie znak że jest już dobrze...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.