Skocz do zawartości
Pajutoja

Lampa Led DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zrobieniem lampy Led do akwarium morskiego 25l . Zastanawiam się nad nad Cree i Power Led . W stosunku prawdopodobnie 2:1 ( niebieskie : białe ) . Potrzebuje rady ile W led dać , jakie barwy ( K ) i z czego zrobić obudowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. zrób sobie "kopię" lumini pixi na 1W power led a obudowę ze spienionego PCV

jakie barwy - zobacz w danych techn. (google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać wymiary akwarium 40x25x25 lub 40x25x30 ( wysokość )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie u tego gościa: http://allegro.pl/dioda-led-10w-biala-niebieska-3-6-do-akwarium-374b-i5888255655.html

Popatrz sobie jeszcze co tam ma w ofercie. Całkiem porządne są diody od niego. Obudowa ze spienionego pcv (tania wersja i bardzo estetyczna) jak kolega wyżej lub plexa - drożej i jest cięższa, ale trochę lepiej wygląda moim zdaniem.

Możesz dać jedną 10W i kilka 3W lub 1W to już zależy od Twojej wizji lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lepiej kupić osobno niebieskie i białe bo ta hybryda nie ma sterowania kanałami (a np. chcesz wieczorem świecić tylko niebieskim)

"chińczyki" za free wysyłają dowolny kolor za niecałe 10zł sztuka

np. tu

http://www.ebay.com/itm/1pc-10w-Bridgelux-45mil-LED-Chip-Super-Bright-White-Blue-Green-Red-Amber-UV/191271659939?_trksid=p2047675.c100010.m2109&_trkparms=aid%3D555012%26algo%3DPW.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20131231084308%26meid%3D207ff4373ea948d0abb021241c5bda66%26pid%3D100010%26rk%3D5%26rkt%3D24%26sd%3D261916449951

albo taką dla kolorków

http://www.ebay.com/itm/10w-20w-30w-50w-70w-80w-100w-RGB-High-power-LED-Chip-F-Aquarium-/321457829861?var=&hash=item4ad86137e5:m:mNkC-kqQ_q2lEGFntIWVuIg

oczywiście ma to sens jeżeli chcesz zrobić lampę sterowalną

bo jak nie to kup po prostu moduły AQUAEL + włączniki czasowe i tyle

jak obudowę PCV okleisz np. folią Carbon 3D to będzie wyglądać lepiej niż plexa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wychodzi cenowo za zrobienie sterowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się tym steruję ? nie miałem z tym jeszcze styczności dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo też chcę sobie zrobić lampę do drugiego ( 90l) baniaczka... Czytam i czytam.. Narazie to czarna magia ale miałem kiedyś taką DYI od kogoś i nie wyglądała skomplikowanie :) Duży radiator, 10 czy 11 diód power led kilka kabelków oraz zewnętrzny zasilacz, żadnych driverów czy sterowników. Myślę że taką prostą na początek bym ogarną :)

Mam pytanko odnośnie radiatora, czy są dostępne jakieś takie z dokładanym kawałkiem plexy od dołu czy czegoś podobnego, żeby zabezpieczyć diody przed wodą? Wiem że mogę zrobić obudowę ale nie bardzo mi to leży bo lampa będzie pod pokrywą a dodatkowa obudowa przeszkodzi w chłodzeniu radiatora. Wiem że mogę dołożyć wentylatorek ale na początek chcę ogarnąć samą elektrykę do oświetlenia :) Taki właśnie radiator miałem w starej lampie ale gdzie taki znaleść to nie wiem :( No chyba że inne rozwiązanie podpowiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

octavian w sklepie "ledbyt " kupisz profil aluminiowy vide z wsuwaną szybką i bocznymi zaślepkami

jest całkowicie zabezpieczona przed dostępem wilgoci do diod

sprzedają w kawałkach albo cięta na wymiar, ja na długości 80cm zamontowalem 60w w ledach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego ?

dzięki, ciekawy link :) 40 min to jednak spokojnie wieczorkiem przy piwku obejżę..

octavian w sklepie "ledbyt " kupisz profil aluminiowy vide z wsuwaną szybką i bocznymi zaślepkami

jest całkowicie zabezpieczona przed dostępem wilgoci do diod

sprzedają w kawałkach albo cięta na wymiar, ja na długości 80cm zamontowalem 60w w ledach

Patrzyłem na ich stronkę ale takich radiatorów nie widziałem :( Zadzwonię i popytam. Kupię tam wszystko do budowy lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz wszystko co potrzeba

http://led-byt.pl/mo...BRNY-100cm/466#

diody montujesz w tym profilu i przyklejasz/przykrecasz do radiatora np takiego

http://led-byt.pl/mobile/pl/p/Radiator-aluminiowy-A4240-74x30x1000mm/414#

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To radiator już będę miał :) Teraz diody... Nastawiłem się na cree 13x3w na radiatorze 65 cm, tylko się zastanawiam bo czytałem że cree grzeją się bardziej niz powerled i epi. A skoro nie mam wentylatowa do lampy tylko sam radiaror to czy faktycznie upierać się nad cree?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie sie zastanawiam, o paru wiekszych ale fakt beda sie duzo mocniej grzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do małego baniaka 1w wystarcza do większego można dać juz 3w tylko wtedy trza by chlodzic

Tapatalk ........lumia 625

Edit ....zobacz sobie na moduly Samsunga 5630 jak pamiętam ..

Edytowane przez Marcin76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy jakieś fobie macie na temat chłodzenia, na radiatorze jw.dł 80cm szer 7,5cm upchalem 13 szt x 3w i 2szt x 10w

i hula od rana do nocy bez żadnego chłodzenia od roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo masz wystarczająco duży radiator :)

ja na 20x15x1,5cm mam 18 ledów 3W :p więc bez wiatraka było by marnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia jak do nich dzwoniłem przed zabawą z lampą , to gość mi tłumaczył że na zestawie który podałem wyżej mogę kleic diody 3w w odstępach co 2cm bez dodatkowego chłodzenia, oni robią tak samo w lampach gotowcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy jakieś fobie macie na temat chłodzenia, na radiatorze jw.dł 80cm szer 7,5cm upchalem 13 szt x 3w i 2szt x 10w

i hula od rana do nocy bez żadnego chłodzenia od roku

Masz to pod pokrywą czy luzem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie> Ledy to 6x10 w 2xbialy i 4x royal blue dzialaja na 3 v 1a sterowniki sa ustawione fabrycznie ma 700mA czyli jest 30% mniej pi razy drzwi odjac trzeba 18 wat to daje 42 w ledow lampą , jaki radiator potrzebuje ?,zależy mi na chłodzeniu pasywnym

Pytanie> Ledy to 6x10 w 2xbialy i 4x royal blue dzialaja na 3 v 1a sterowniki sa ustawione fabrycznie ma 700mA czyli jest 30% mniej pi razy drzwi odjac trzeba 18 wat to daje 42 w ledow lampą , jaki radiator potrzebuje ?,zależy mi na chłodzeniu pasywnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy jest sens budowy lampy DIY bo licząc koszty to szału niema :( Licząc na szybko to taka prosta lampa na 20 diód, radiator, zasilacz to jakieś 400 zł Nie doliczając zmarnowanego czasu na skrobanie się po głowie co jak połączyć. Widzę że za jakieś 600 zł idzie kupić gotowca z bajerami... No chyba ze coś źle policzyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.