Skocz do zawartości
JayJay

Heteractis crispa nasz milusinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wpadł w moje ręce ten o to gagatek . Ciężko mi znalesc duzo informacji na jego temat z mysla o poszerzeniu wiedzy o tych stworzenisch chciałbym rozwinąć temat . Aby każdy mógł pokazac swojego chowanca opisać czy zadac pytanie .

Akwarium kreci sie od kwietnia 2015 ukwia trafil polowa grudnia 2015 . Używam soli af probiotic od 2 tygodni . Swiatlo to 4x24 . Z pierwszych obserwacji to otwiera sie ladnie tylko w nocy wogole nie chodzi i jest ppstawiony w cieniu

post-22597-1451842227,62_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty chcesz zeby chodził ?! Lepiej zeby siedział w miejscu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zeby znalazl sobie ulubione miejsce . ale jak nie chodzi to tez dobrze wazne zeby rosl i byl zdrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmisz go? To zwierzątko jest chyba dość trudne w aklimatyzacji, kilka wątków czytalam na tym forum, w którym te ukwialy padły, nie dały rady się zaaklimatyzować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karmie go narazie zadne lasonogi sie do niego nie kleja jak kupie krewetke koktajlowa sprobuje w nocy go nakarmic . podobno sa ciezkie w aklimatyzacji narazie na moje oko ma sie bardzo dobrze co prawda jest wypierdek .w nocy zrobie zdjecie jak sie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w cieniu siedzi, bo one ponoć lubią światło. Z tego co przeczytałam to chętnie jedzą mrożonki, może spróbuj mu pęsetą jakieś drobinki jedzenia dać, to nabierze sił? Bez jedzenia i siedząc w cieniu chyba będzie coraz słabszy. Aklimatyzowales go kropelkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa ciezkie ukwialy ja go mialem przez ok 4 miesiace do puki nie zaczolem go karmic :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obaliłeś moją teorię... bo na różnych stronach czytalam, że wymaga dokarmiania. Chyba, że ladowales mu pół krewetki :) piękny jest ten ukwiał i myślałam go kiedyś kupić, jak juz będę miała duże i dojrzałe akwarium, ale chyba go sobie odpuszczę. Mam nadzieję, że ukwiał autora nabierze sił i będzie pięknie rósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik co masz na mysli piszac dopoki nie zaczolem go karmic ? zaczoles i padl ? :D

aklimatyzowalem kropelkowo oczywiscie ze nie kropelkowo ale bardzo starannie :) mysle ze kombinowac nie bede z mrozonkami sprobuje z krewetka . nic mu nie bedzie z nie jedzenia przez tydzien . a co do swiatla to podobno lubia ale pod swiatlem jak byl to nie chcial sie otwierac to jest dziwne i nie tylko mi tak reaguje :) co do karmienia tez nie mam co przesadzac w toni mam dosc sporo jedzenia poniewaz nie mam odpieniacza wszystko ma moim zdaniem duzo pokarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego od kiedy zaczalem karmic krewetka koktajlowa zaczal normalnie funkcjonowac ;) , do tej pory grymasil mi z jedzeniem strasznie ...

aklimatyzacji nie robilem zadnej szczegolnej ... dolewka przez godzinke na oko wody ze zbiornika i siup do baniaka ;) i zyje i ma sie dobrze , choc moglby sie pompowac dziadyga bardziej hehe

post-25348-0-41431300-1451941983_thumb.jpg


300L

642a045595e7faf264be73fb03561bd5u953a894.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda . No nic zobaczymy za pare tygodni jak bd u mnie :) a twój niech rośnie zdrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie..i panie..mam kłopot własnie z Crispa..po kropelkowej aklimatyazji wyglądało na to, że bedzie ok. Po kilku dniach zauwazyłem że opadł na dno stopą do góry, ale był napompowany..zostawiłem go bo wiem, że stres może tylko pogorszyć sprawę..lezy nadal w jednymiejscu, widac że się porusza, pompuje, tylko nadal do góry nogą, koloru nie zmenił...jakaś rada??? Zostawić tam gdzie jest i czekać dalej? Parametry wody w normie, miejsce dla ukwiała wg wszelkich norm odpowiednie....reszta obsady ma się super, podobnie jak inne ukwiały...proszę o radę bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolny kawałek skałki to mu połóż kolo stopy. Może sam nie umie złapać podłoża. Mój tak 2 dni się aklimatyzowal. Jak złapał skalę to od razu odzyl i zaczął wędrówki. Nie stresować. Karmić ze strzykawki lub wcale na początku i to drobnicą.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nakarmilem go raz...zjadł..teraz sobie darowałem żeby go nie stresować..martwi mnie tylko że tak lezy...te czułki które wystają to się pompują, stopa nie jest uszkodzona bo też się przyglądalem..może masz rację , podłozyć skałkę...warto spróbować..wiem, że to trudne zwierzaki ale cóż...jest piękny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie , błazny go dopadły i same wcisnęły do skały tłamsząc go tu i tam i się sam przykleił :) a tak to też leżał biedak na głowie :/


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ukwiał.

Moj usadowil sie w pol-cieniu ale tylko na jakis czas... Pozniej zaczął wędrować i niestety wylądował w falowniku :((

Nie dał rady sie zregenorwac i odszedl na wieczna rafe.

Karmilem go tylko noca, w ciagu dnia zazwyczaj wypluwał pokarm.

20160717_110404.jpg

post-25482-0-14808000-1476352795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.