Skocz do zawartości
Ludek

Problem z odpieniaczem POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odpieniacz tunze 9410 i jeśli przytlumiam pobór powietrza, żeby nie pieni mocno ( bo kubek przebiera) to z wylotu zaczyna lecieć masę pęcherzyków powietrza, co się popsuło? jak to naprawić?

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem chemiclaen, na forum wyczytałem, żeby zakręcić powietrza i wylot wody orzytłumic i niby po godzinie wraca do normy. ... zobaczymy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po chemiclaen niestety będzie przelewał i trzeba parę kubków opróżnić i ja bym nie przykręcał wtedy powietrza bo woda potrzebuje dużego natlenienia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wraca do normy dopuki chemia jest w obiegu. A odpieniacz ma pełnić rolę natleniacza wody ......... więc doczytaj. Powietrze na full i zdjąć kubek, ma się wylewać na zewnątrz piana. I tak przez całą kurację. Nie ustawisz z kubkiem.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę po prostu zdjąć kubek? Czy muszę wylewać wodę? podmiana 20% była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wraca do normy dopuki chemia jest w obiegu. A odpieniacz ma pełnić rolę natleniacza wody ......... więc doczytaj. Powietrze na full i zdjąć kubek, ma się wylewać na zewnątrz piana. I tak przez całą kurację. Nie ustawisz z kubkiem.

tak ok tylko autor wspomniał że używał czyli rozumię że już jest po kuracji więc czeka go teraz większa podmiana i założenie kubka jeśli był zdjęty podczas stosowania


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklej taśma klejąca końcówkę węża którym jest zasysane powietrze do odpieniacza, i szpilka zrób otworek .Zobaczysz dokąd podchodzi piana , jak będzie nisko to zrób druga dziurkę, i tak przez kilka godzin aż się odpieniacz uspokoi.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega Ludek nie zmieniał poziomu zanurzenia i wcześniej nie przelewał a tak zakładam bo nic nie napisał skłaniam się ku chemii w wodzie. Tym bardziej jeżeli próbuje regulować pienienie za pomocą powietrza. Może lepiej doradzić najpierw sporą podmiankę po zakończonej kuracji a dopiero po tym zabiegu regulację odpieniacza. Choć moge się mylić bo nigdy takiej chemii nie stosowałem.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmianę kolega zrobił 20% napisał w 6 poście,co do zaklejania zasysania powietrza to wolałbym tego unikać,przecież trzeba wywalić stosowaną chemię a to zrobi opróżnianie kubka z pianą do momentu aż się uspokoi.Można podnieść odpieniacz wyżej jeśli nie ma regulacji poziomu wody w odpieńkuy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. Nie doczytałem, mój błąd. Jeżeli masz obie regulacje to powietrze na max i jak najmniejsze blokowanie wypływu z odpieniacza. Jeżeli nadal przelewa to go podnieś z 5 cm. Powinno pomóc.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober6662 faktycznie zmniejszym pobór powietrza i odpieniacz zaczyna się uspokajać, myślę że do rana będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak musisz wywalić tą chemię co stosowałeś a niestety teraz jest jej najwięcej w pianie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli kubek się zapełnia, zastanawia mnie, czy ludzie którzy stosują ta chemię co miesiąc ( niby do poprawy kondycji baniaka ) nie działa im na nerwy, takie pierdolenia. ..e się :/ Czy jest ktoś, kto takową kuracje powtarza sestymatycznie?

Powoli kubek się zapełnia, zastanawia mnie, czy ludzie którzy stosują ta chemię co miesiąc ( niby do poprawy kondycji baniaka ) nie działa im na nerwy, takie pierdolenia. ..e się :/ Czy jest ktoś, kto takową kuracje powtarza sestymatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacy ludzie stosuja te "chemie" co miesiac ? Chyba cos w tym stwierdzeniu nie gra ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.