Skocz do zawartości
MaciejK

Wężyki od pomp dozujących pod wodą czy nad??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy końcówki wężyków od pomp które podają specyfiki do akwarium macie znużone pod powierzchnią wody czy nad powierzchnią wody. Czy ma to w ogule znaczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad powierzchnią


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. Jeżeli wężyki będą pod wodą to na zasadzie naczyń połączonych część płynów będzie przenikać do wody. A nam zależy na dokładnym dozowaniu określonej ilości o określonej godzinie. Więc stanowczo nad.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak umieścić wezyki w akwarium bez sumpa tak aby końcówki nie byly zanurzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić specjalny uchwyt mocowany do krawędzi akwarium


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej chodzi o bezpieczeństwo, jeśli doszłoby do pęknięcia wężyka tłoczącego w głowicy a dozownik byłby zainstalowany poniżej powierzchni wody w sumpie to dojdzie do "odessania" wody z sumpa a w przypadku posiadania automatycznej dolewki skutki łatwo sobie wyobrazić.

Tak więc wężyki zawsze!!! na wodą

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z dolewki nad woda a jak stosowałem baling miałem zanurzone i nic sie nie stało jsk dla mnie było to lepsze rozwiazanie bo nie zapychalo tak szybko węzykow zmieniałem raz na dwa miesiące tak dla bezpieczeństwa nie zeby były przypchane. Jak mogło mi zassac płyny z baniek skoro były koło sumpa a pompa na sampem jakieś 20cm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić specjalny uchwyt mocowany do krawędzi akwarium

Mam taki uchwyt ale żeby zainstalować na niem wężyki żeby były nad powierzchnią wody to poiom wody musiał by być z 10 cm poniżej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z dolewki nad woda a jak stosowałem baling miałem zanurzone i nic sie nie stało jsk dla mnie było to lepsze rozwiazanie bo nie zapychalo tak szybko węzykow zmieniałem raz na dwa miesiące tak dla bezpieczeństwa nie zeby były przypchane. Jak mogło mi zassac płyny z baniek skoro były koło sumpa a pompa na sampem jakieś 20cm ??

Ja nie mówiłem nic o żadnym zasysaniu. To zjawisko jest raczej niemożliwe w tym przypadku. Natomiast przy wysokim nasyceniu roztworów i zanurzeniu wężyków pod wodą następuje zjawisko osmozy. Wapń z wody akwariowej przedostaje się w głąb wężyka z KH. Następuje tam wytrącanie nierozpuszczalnych substancji. Natomiast przy wężykach zawieszonych nad wodą występuje zjawisko krystalizacji przy wylotach co zapycha wężyki. Wyjściem z sytuacji jest zmniejszenie nasycenia roztworów o 10-20% z jednoczesnym większym dozowaniem. Albo po prostu raz na 3-4 miesiące oczyszczanie. Każdy robi jak lubi.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz każdy robi jak lubi ja tylko opisałem moja sytuacje . Jak ja robiłem i nic nie musiałem robić z roztworami mieszałem jak zalecił producent i było ok . Pozdrawiam i szacun

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk z Kh zapycha się częściej jak jest nad wodą. Ja mam pod wodą a i tak się czasem zapcha :( Resztę wężyków także mam pod wodą i nie widzę żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u siebie miałbym pod wodą to już bym miał basen w sumpowni .... wężyk spadł z pompy dozującej i jak byłby zanurzony w wodzie w sumpie to by mi pewnie ze 100L wypompował na podłogę + kolejne 150L z dolewki więc byłoby już po akwarium ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje jak Kuba.

Na szczescie akurat patrzylem na dozujaca w momencie, gdy spadl z niej wezyk. Drugi koniec byl zanurzony w sumpie i woda z sumpa zaczela wezykiem wyplywac, tym razem na dno szafki.

Ponadto zauwazyle to co opisal Grzes:

"Wapń z wody akwariowej przedostaje się w głąb wężyka z KH. Następuje tam wytrącanie nierozpuszczalnych substancji."


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa do balinga jeszcze lezy w pudelku i czeka:),ale tak sie zastanawiam,czy nie jest dobrym rozwiazaniem zalozenie na wezyki na pompach plastikowych opasek samozaciskowych,dostepne sa w handlu w odpowiednio malym rozmiarze.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a założenie zaworków zwrotnych na końcu wężyków nie rozwiąże tych problemów?

ja tak mam, i nie widzę (przynajmniej na razie) żadnych negatywów :)

Edytowane przez kaer (wyświetl historię edycji)

start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworki rozwiaza, jesli sie nie zapchaja.

W zasadzie, gdy uzywa sie silikonowych wezykow, to nie powinny spasc. Moj byl taki zwykly, przezroczysty z pvc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zalozyc nad woda i dac zaworki, ja tak mam i jest super.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężyki nad wodą i zaworki, ja mam załozone z dwóch stron i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.